Hotel Kalypso Beach

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Řecko, Východní Kréta / Heraklion, Plakias
Ubytování Hotel Kalypso Beach
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem od 18 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

All inclusive formou bufetu - snídaně 7:30-10:00, obědy 12:30-14:00, večeře 19:30-21:30, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby v určených časech a místech (do 22:30 hod).

Popis ubytování

PolohaKrásný hotelový komplex umístěný ve skalách s výhledem na Středozemní moře. Hotel se nachází v jižní části Kréty 31 km jižně od města Rethymno a 115 km od letiště v Heraklionu, vedle rybářské vesničky Plakias (taverny, obchody) a nabízí nádherné koupání v křišťálově čistém moři s možností šnorchlování. Karavos je impozantní přírodní park, jehož zálivy tvoří důležitou pozorovací oblast ve středu Středozemního moře. Tuto oblast využívali před 300 lety hojně pro své úkryty piráti, nyní je zde populární návštěvní místo vhodné pro delší procházky.VybaveníV hlavní budově recepce, hlavní restaurace s barem, restaurace a la carte, lobby bar s velkou terasou a výhledem na Středozemní moře, bar na pláži (v sezóně, není součástí all inclusive), WiFi ve společných prostorách zdarma, amfiteátr, minimarket, konferenční centrum, několik bazénů. Pokoje se nacházejí v okolních patrových bungalovech.UbytováníDvoulůžkové a rodinné pokoje (jedna větší místnost, opticky oddělená ložnice a obývací prostor) jsou orientované na mořskou stranu - koupelna s WC, fén, klimatizace, chladnička, TV/SAT, rádio, trezor za poplatek, balkon nebo terasa. Přistýlky buď jedno oddělené lůžko nebo dvě větší dvoulůžka vedle sebe. Možnost dětské postýlky pro infanta nad kapacitu na vyžádání.Sport a zábavaKaždodenní animace se třemi speciálními večery týdne: grilování, Krétský večer a folklórní večer. Zdarma - 11 sportovních lezeckých stěn, fitness, stolní tenis, volejbal, tenisový kurt, diskotéka. Za poplatek - wellness centrum, škola potápění a potápěčské centrum s možností získání diplomu PADI, organizované procházky, půjčovna kol v Plakiasu, jízda na koni v okolí.


V období od poloviny června do poloviny září bude v hotelu otevřen Dětský klub Čedok s česky mluvícím animátorem. Bližší informace najdete ve speciálním katalogu, který je věnován výhradně našemu novému Dětskému klubu Čedok, nebo www.cedok.cz.PlážMalá oblázková pláž přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma (u pláže hotelu za poplatek); plážové osušky za poplatek cca 4 EUR/týden, vratná záloha 10 EUR. Další veřejná oblázkovo-písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází cca 3 km od hotelu (hotelový autobus jezdí dle jízdního řádu uvedeném na recepci, zpáteční jízdenka cca 4 EUR).Tipy pro správnou volbu- přírodní park- možnost potápění- program Dovolená 55+- dětský klub Scooby-Doo!

Popis lokality ubytování

Popis destinaceJe největší a nejjižnější řecký ostrov táhnoucí se jižně od řecké pevniny a oddělující ve Středozemním moři moře Krétské od Libyjského. Páteř ostrova tvoří tři pohoří - Lefká Ori, Idi a Dikti oddělená údolími a rozsáhlými zelenými planinami. Pobřeží je rozmanité s mnohými plážemi i s útesy. 300 dnů v roce zde slunce osvěcuje nádhernou přírodu a hluboce modré moře. Na tomto mýty opředeném ostrově, na němž se narodil Zeus, bylo kdysi království Minóovo a jeho labyrint, postavený nešťastným Daidalem, zde mají své místo pověsti o Pasifaé a Minotaurovi, Théseovi a Ariadně. Celý tento svět zanikl při obrovské katastrofě, o jejíž příčině se vedou pouze dohady. Dnes jej připomínají ruiny paláce Knossos, vykopaného lordem Evansem blízko hlavního města ostrova Heraklionu, ale i ruiny dalších starověkých paláců v jiných místech ostrova. Je zde i mnoho památek Byzance, renesance i turecké okupace. Není divu, že se na ostrově vystřídalo tolik vlastníků, vždyť jeho strategická poloha přímo vyzývá ke snaze o jeho ovládnutí. Atmosféra ostrova je neopakovatelná a určitě měla vliv i na jednoho z nejslavnějších Kréťanů 16.–17. století, malíře El Greka a spisovatele N. Kazantzakise, slavného svým románem Řek Zorba.Tipy pro správnou volbu- bohatá nabídka středisek a ubytování všech kategorií- kombinace pobytů u moře se zajímavými výlety- bohatý noční život- slunné klima po celou sezónuČedok PLUS- Travel Plus Class při charterových letech- česky hovořící delegát v cíli zájezdu- výhodná cena cestovního pojištění- výhodné parkování na letišti v Praze- autokarová doprava na letiště v PrazeZákladní informaceRozloha ostrova: 8332 km2Počet obyvatel ostrova: 600 tisícÚřední jazyk: řečtinaMístní měna: euroČasový posun v létě: SELČ plus 1 hod.Cílová letiště: Heraklion, ChaniaDoba letu z Prahy: 2 hodiny 45 minutTipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.