Hotel Kalypso Beach

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Řecko, Východní Kréta / Heraklion, Plakias
Ubytování Hotel Kalypso Beach
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem za 19 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování All inclusive formou bufetu - snídaně 7:30- 10:00, oběd 12:30-14:00, večeře 19:30-21:30. Bar na pláži (otevřen v hlavní sezóně, není součástí all inclusive !!) 13:00 - 17:00, bar u bazénu 10:00 - 18:00, hlavní bar 18:00 - 02:00. Nápoje v rámci All inclusive jsou podávány do 22:30 hod..

Popis ubytování

PolohaKrásný hotelový komplex umístěný ve skalách s výhledem na Středozemní moře. Hotel se nachází v jižní části Kréty , vedle rybářské vesničky Plakias (taverny, obchody), nabízí nádherné koupání v křišťálově čistém moři s možností šnorchlování. 31 km jižně od města Rethymno a 115 km od letiště v Heraklionu. Karavos pláž je impozantní přírodní park, kde tyčící se skály (fjordy) tvoří důležitou pozorovací oblast ve středu Středozemního moře. Tuto oblast využívali hojně piráti pro své úkryty před 300 lety a nyní je zde populární návštěvní místo, výborné pro delší procházky.VybaveníRecepce v hlavní budově, pokoje se nachází v okolních patrových bungalovech. Hlavní restaurace s barem, restaurace a la carte, kavárna, lobby bar s velkou terasou a výhledem na Středozemní moře. Několik bazénů, amfiteátr, minimarket, konferenční centrum, wifi ve společných prostorách zdarma.UbytováníDvoulůžkové a rodinné pokoje(jedna větší místnost, opticky oddělená ložnice a obývací prostor) jsou orientované na mořskou stranu - koupelna s WC, fén, klimatizace, chladnička, TV-SAT, rádio, trezor za poplatek, balkon nebo terasa. Přistýlky buď jedno oddělené lůžko nebo dvě větší dvoulůžka vedle sebe. Možnost dětské postýlky pro infanta nad kapacitu - postýlka na vyžádání.Sport a zábavaKaždodenní animace se třemi speciálními večery týdne: grilování, Krétský večer a folklórní večer. Zdarma - 11 sportovních lezeckých stěn, fitness, stolní tenis, volejbal, tenisový kurt, diskotéka. Za poplatek - škola potápění a potápěčské centrum s možností získání diplomu PADI, organizované procházky, zapůjčení kol je možné v Plakiasu, wellness centrum, jízda na koni v okolí.PlážMalá oblázková pláž přímo u hotelu. Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma (u pláže hotelu za poplatek); plážové osušky za poplatek 4 eur/týden, vratná záloha 10 eur. Další veřejná oblázkově -písečná pláž s pozvolným vstupem do moře se nachází 10 minut busem/autem. 15 minut pěšky. Hotelový "šatlbus" jezdí pravidelně dle jízdního řádu uvedeném na recepci, 3,60 EUR zpáteční jízdenka.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceJe největší a nejjižnější řecký ostrov táhnoucí se jižně od řecké pevniny a oddělující ve Středozemním moři moře Krétské od Libyjského. Páteř ostrova tvoří tři pohoří - Lefká Ori, Idi a Dikti oddělená údolími a rozsáhlými zelenými planinami. Pobřeží je rozmanité s mnohými plážemi i s útesy. 300 dnů v roce zde slunce osvěcuje nádhernou přírodu a hluboce modré moře. Na tomto mýty opředeném ostrově, na němž se narodil Zeus, bylo kdysi království Minóovo a jeho labyrint, postavený nešťastným Daidalem, zde mají své místo pověsti o Pasifaé a Minotaurovi, Théseovi a Ariadně. Celý tento svět zanikl při obrovské katastrofě, o jejíž příčině se vedou pouze dohady. Dnes jej připomínají ruiny paláce Knossos, vykopaného lordem Evansem blízko hlavního města ostrova Heraklionu, ale i ruiny dalších starověkých paláců v jiných místech ostrova. Je zde i mnoho památek Byzance, renesance i turecké okupace. Není divu, že se na ostrově vystřídalo tolik vlastníků, vždyť jeho strategická poloha přímo vyzývá ke snaze o jeho ovládnutí. Atmosféra ostrova je neopakovatelná a určitě měla vliv i na jednoho z nejslavnějších Kréťanů 16.–17. století, malíře El Greka a spisovatele N. Kazantzakise, slavného svým románem Řek Zorba.Tipy pro správnou volbu- bohatá nabídka středisek a ubytování všech kategorií- kombinace pobytů u moře se zajímavými výlety- bohatý noční život- slunné klima po celou sezónuČedok PLUS- Travel Plus Class při charterových letech- česky hovořící delegát v cíli zájezdu- výhodná cena cestovního pojištění- výhodné parkování na letišti v Praze- autokarová doprava na letiště v PrazeZákladní informaceRozloha ostrova: 8332 km2Počet obyvatel ostrova: 600 tisícÚřední jazyk: řečtinaMístní měna: euroČasový posun v létě: SELČ plus 1 hod.Cílová letiště: Heraklion, ChaniaDoba letu z Prahy: 2 hodiny 45 minutTipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.