Réunion

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Réunion, Francie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 59 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Francouzský zámořský departement Réunion je jeden z mála ostrovů Indického oceánu, kam se nejezdí jen kvůli plážím a azurovému moři. Pláže jsou jen na části pobřeží a směrem do vnitrozemí prudce stoupají neobyčejně krásné hory, jaké v Evropě nenajdeme. Hrany kráteru vyhaslé sopky tvoří bizarní hřebeny s nedostupnými vrcholy. Lávové homole jsou zarostlé neprostupnou vegetací a po jejich úbočích se vinou stezky, jež sestupují do hlubokých kaňonů i šplhají do vysokých sedel. Přivedou nás i na nejvyšší horu ostrova Piton des Neiges (3070 m), kde budeme s východem slunce obdivovat jen hory a moře mraků a na vlastní oči se přesvědčíme, že Země je kulatá.
Réunion je zkrátka ráj pro romantické duše, kterým nevadí batoh na zádech. V klidném tempu projdeme křížem krážem krátery Cilaos, Salazie i Mafate. Sestoupíme do kaňonu řeky Galets. Prohlédneme si unikátní sopečnou krajinu jednoho z nejaktivnějších vulkánů světa Piton de la Fournaise a na závěr budeme relaxovat u Indického oceánu, kde spláchneme únavu v teplém moři.Náročnost:Trek půjdeme s batohem, poneseme však jen osobní věci a jídlo dle rozhodnutí každého. Část bagáže zanecháme v místě prvního noclehu, kam se opět vrátíme, ale i tak počítejte na trek s batohem o váze asi 10 kg. Všechny cesty jsou snadno schůdné, ale se značným převýšením. Jedná se převážně o horské stezky s kamenitými nebo bahnitými úseky, zpevněné chodníky, pevnou i drolivou lávu.Klima:Horké tropické klima s občasnými teplými dešti, ve vyšších polohách teploty nižší.

Popis stravování

Na horských chatách je možnost přikoupení snídaní (asi 5 EUR) a večeří (asi 15 EUR), jinak výhradně z vlastních zdrojů (na treku lze dokoupit základní potraviny za vyšší ceny, v Hell Bourgu a Cilaos jsou obchody s běžnými cenami).

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha - Réunion; transfer do horského městečka Cilaos.

3. den

Výstupem do hor na chatu Caverne Doufour zahájíme osmidenní etapový trek "od chaty k chatě".

4. den

Východ slunce na nejvyšší hoře ostrova Piton des Neiges (3070 m), sestup do pralesa Foret de Belouve.

5. den

Podkovovitý vodopád Trou de Fer, sestup do Hell Bourg - centra kráteru Salazie.

6. - 10. den

Pokračování treku nejčlenitějším a nejkrásnějším ze tří kráterů - Mafate, do kterého se lze dostat pouze pěšky nebo vrtulníkem; návrat do Cilaos.

11. - 14. den

Zasloužený oddech na pláži prohřátého Indického oceánu. Vyjížďky z přímořského městečka pronajatými auty: procházka po hraně kráteru činné sopky Piton de la Fournaise, naučná expozice vulkanologie Maison de la Volcan v Bourg Murat; vyhlídka Maido s "leteckým" pohledem do kráteru Mafate; fakultativně přístrojové potápění, šnorchlování, botanická zahrada, místní trhy; Saint Denis - hlavní město ostrova; letecky zpět do Prahy.

15. den

Přílet do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.