Rumunsko - Pohodový týden - Maramureš, Rodna a kos

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rumunsko, Evropa, Rumunsko
Název ubytování Ubytování Amk+Mnh
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 10 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: Polopenze. Kvalitní snídaně formou bufetu a večeře o třech chodech je podávána v hotelové restauraci.

Popis ubytování

Ubytování:Ubytováni budeme v ***hotelu za městečkem Borsa v malém turistickém centru uprostřed hor.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceRumunsko, románská země obklopená vesměs slovanským obyvatelstvem, je posledním dokladem velikosti antické římské říše, která dala této své bývalé provincii nejen jméno, ale z části také jazyk. Stát leží na rozhraní mezi balkánskou, střední a východní Evropou.Poloha ve středu tohoto exponovaného a dosti problémového regionu z něj v minulosti činila strategicky významné území o něž měli zájem jeho sousedé (Rusko, Maďarsko, Turecko). Rumunsko je převážně hornatá země, vedle toho zde nalezneme také rozlehlé ploché roviny a mírně zvlněné pahorkatiny. Území Rumunska je možné rozdělit do tří naprosto odlišných oblasti. Je to část rozsáhlého středoevropského horstva Karpaty, dále panonská nížina na severozápadě a systém plochých nížin na J a JV až k pobřeží Černého moře.Cestovatelské seznámení s Rumunskem stojí jistě za to, i když někdy může být docela náročné. Horské scenérie, bohatá, značně různorodá příroda, stejně jako lidová kultura, lidé a způsob jejich života, který v některých případech jako by vypadl z 19. století.Zájezdy do dalších balkánských zemí: Zájezdy a dovolená Balkán .Albánie, Řecko, Makedonie, Srbsko, Kosovo, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, RumunskoA kdo by nechtěl na Balkán, nabízíme Ukrajinu nebo Běloruskodoplnujici popis destinaceRUMUNSKO - Národní gastronomie. Mezi typické speciality Rumunska patří např. mamaliga cu brînza (kukuřičná kaše se slaným sýrem, nebo militei (karbanátky grilované s česnekem), pui cu mujdei (pečené kuře s česnekovou omáčkou), sarmale (karbanátky s kyselím zelím), v oblasti Dunajské delty se připravuje skvělý kapr na oleji a cibuli.Několik výborných značek vín: Murfathar (červené nebo bílé), Segarcea červené), bílé Cotnari nebo Tîrnava, oblíbená slivovice má název Tzuica.

Program zájezdu

1. den:

dopolední odjezd z ČR, tranzit přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska.

2. den:

ranní příjezd do Maramureše, zastávka u kostelíku UNESCO ve vesnici DESESTI a v malebném klášteře BIRSANA, přejezd na ubytování do horského střediska BORSA na pomezí MARAMUREŠSKÝCH HOR a pohoří RODNA, ubytování, svačina na hotelu, výlet s pomocí lanovky k 60 m vysokému KOŇSKÉMU VODOPÁDU (2 hod., ↓400 m), večeře v hotelu.

3. den:

snídaně, lanovkou výjezd pod horu STIOL (1 611 m) v pohoří RODNA, pohodový pěší výlet k horskému jezírku IZVORU BISTRITEI (3 hod., ↑300 m, ↓300 m) nebo pokračování po hřebeni na horu GARGALAU (2 158 m n. m.) (6 hod., ↑700 m,↓700 m), zpět k lanovce nebo návrat pěšky po hřebeni Rodny pod horou Galatiu (2 048 m n. m.) přímo na hotel (8 hod., ↑700 m, ↓1 000 m).

4. den:

snídaně, lanovkou znovu výjezd pod horu Stiol v pohoří Rodna, tentokrát zdoláme krátký úsek do sedla PRISLOP (1 416 m), odtud krásná hřebenovka přes horu CERCĂNEL (1 847 m n. m.) a následný, ze začátku strmý sestup do údolí poblíž hotelu (8 hod., ↑700 m, ↓1 000 m), možnost lehčí varianty s návratem do sedla Prislop a autobusem do hotelu (5-6 hod., ↑400 m, ↓200 m), večeře.

5. den:

snídaně, tento odpočinkový den nás čeká autobusem přejezd do městečka VISEU DE SUS, výlet poslední funkční karpatskou úzkokolejkou sloužící k přepravě dřeva i dřevorubců údolím řeky VASER do nitra hor, vycházka po naučné stezce či údolím, vláčkem zpět na nádraží a návrat autobusem do hotelu, večeře.

6. den:

snídaně, z městečka Borşa výstup na nejvyšší vrchol Rodny - kamenitý PIETROSUL (2 303 m) s výhledem do nitra liduprázdné Rodny - na panenskou přírodu charakteristickou holými hřebeny pokrytými alpinskými loukami, na porosty barevných rododendronů (pěnišníků), stejnou cestou zpět do Borşy (7-8 hod., ↑1 300 m, ↓1 300 m), nebo jen klidným tempem stejnou cestou ke krásnému jezeru IEZER (1 895 m n. m.) pod hlavním vrcholem (5 hod., 950 m, 950 m), autobusem zpět do hotelu, večeře.

7. den:

snídaně, ranní odjezd do živoucího města na rumunsko-ukrajinských hranicích SIGHETU MARMATIEI (poslední nákupy), cestou zastávka u dřevěného kostelíka (UNESCO) ze 17. stol. ve vesnici IEUD v údolí říčky IZA, návštěva VESELÉHO HŘBITOVA v SAPINTĚ, odjezd přes Maďarsko a Slovensko do ČR.

8. den:

dopolední návrat do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.