Rumunsko - Transylvánie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rumunsko, Transylvánie aneb to nejlepší z Rumunska
Ubytování Hotely 4* v oblasti Predeal
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

Základní informacePanenská příroda, pohoří Karpaty, Drákulův hrad Bran i historická města Sibiu, Brašov, Sigishoara nebo třeba Alba Iulia. Během 6 denního zájezdu do Rumunska poznáte, že tato země nemá již nic společného s Rumunskem, které někteří z nás poznali za dob socialismu. Na vlastní oči se přesvědčíte, že se jedná o krásnou zemi, do které se vždy budete rádi vracet.

Popis lokality ubytování

Popis destinacePanenská příroda, pohoří Karpaty, Drákulův hrad Bran i historická města Sibiu či Brašov. Během šestidenního zájezdu do Rumunska poznáte, že tato země nemá již nic společného s Rumunskem, které někteří z nás poznali za dob socialismu. Na vlastní oči se přesvědčíte, že se jedná o krásnou zemi, do které se vždy budete rádi vracet.

Program zájezdu

1. den

Náš program začíná v 19 hodin odjezdem z Prahy, nástup v Brně 21:30, možný nástup také v Bratislavě či kdekoli na trase Praha - Brno - Bratislava. Noční přejezd Maďarska.

2. den

V odpoledních hodinách příjezd do města Sibiu, dle počasí buď prohlídka města nebo výjezd autobusem až k jezeru Bale Lac (2 034 m. n. m.), nebo pomocí lanovky. V odpoledních hodinách odjezd do města Predeal, ubytování, večeře.

3. den

Po snídani se vydáme na Drákulův hrad Bran, jehož historie sahá až do 14. století. Hrad se nachází v malebné krajině transylvánských Alp, v nadmořské výšce přibližně 770 m. n. m. Postava hraběte Drákuly pochází ze Stokerova románu a navazuje na historickou postavu valašského knížete Vlada Tepeše, který se proslavil právě svou krutostí. Odpoledne se podíváme do nedalekého města Brašov, kde budeme moci obdivovat Černý kostel (katedrálu), údajně největší stavbu svého druhu mezi Vídní a Istanbulem. Budete mít také možnost vyjížďky lanovkou přímo z centra města na přilehlý vrchol Tampa. Podvečer návrat do hotelu, večeře.

4. den

Ráno po snídani zamíříme do obce Busteni, odkud vyjedeme lanovkou na vrchol Babele, do nadmořské výšky přes 2 200 m. n. m. Vydáme se na nenáročnou procházku a za příznivého počasí budeme moci vystoupat až na nejvyšší vrchol pohoří Bucegi, Omu (2 507 m. n. m.) nebo se projdeme přes náhorní planiny. Odpoledne se přesuneme do sousedního města Sinaia a navštívíme zámek Peleš. Stavba postavená až na konci 19. století sloužila jako letní sídlo rumunského krále Carola I. Pestře zdobený interiér i krásná okolní krajina nadchne snad každého návštěvníka. Návrat do hotelu, večeře.

5. den

Ráno opustíme náš hotel a zamíříme do historického města Sibiu nebo na Transfagarašskou magistrálu (podle toho jaká místa navštívíme druhý den zájezdu). Čeká nás prohlídka města s průvodcem. Opravené domy, zrekonstruované kostely i upravená náměstí dokazují, že Sibiu bylo po právu vyhlášeno pro rok 2007 evropským městem kultury. Večer nás čeká návrat do ČR, noční transfer přes Maďarsko a Slovensko.

6. den

Ráno nebo během dopoledne návrat zpět do ČR. Změna programu vyhrazena. CK Experitour nemůže v případě špatného počasí garantovat cestu lanovkou a návštěvu vrchu Babele, ani návštěvu jezera Balea Lac.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.