Altaj na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 37 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Slovo Altaj musí v každém cestovateli vyvolat chvění dálek. Nejvyšší sibiřské pohoří, z jehož ledovců se rodí veletok Ob, přitahuje i etnograficky díky národu Altajců a jejich kultuře. Nejvíce nás však uchvátí příroda. Čtyřtisícové hory se zvedají ze sibiřských plání a vytvářejí srážkový stín pro podhorské stepi. Lesy se střídají s rozlehlými travinami a v hlubokých kaňonech burácejí vody divokých řek. V nespoutané přírodě si budeme bohatě vychutnávat táboření v divočině, večerní posezení u ohně a cyklistický okruh si můžeme zpestřit i pěšími výlety.Letenky:pro tento zájezd využíváme leteckou společnost Aeroflot. Kolo můžeme zabalit do kartonové krabice, kterou budeme mít k dispozici i pro zpáteční cestu.Noclehy a stravování:Na některých tábořištích je možné dokoupit si chatičku a není nutné spát ve stanu (celkem asi 3x).Náročnost:celkem na horském kole asi 560 km a převýšení 7000 m, z toho asi polovina po šotolinových a kamenitých horských cestách, zbytek po asfaltu.Průvodce:Jaroslav LhotaPoznámka:Pokud si vyrobíte přírodní saunu, může to vypadat i takto: video "Altaj na kole s Adventurou"Naše doporučení:Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Popis stravování

polopenze

Program zájezdu

1. – 3. den

Letecky Praha – Barnaul s přestupem v Moskvě; přesun autobusem do Gorno-Altajska (registrace); úvod do života Altajců v nově rekonstruovaném Národním muzeu Altaje s ucelenou historickou, uměleckou, přírodovědeckou a etnografickou sbírkou včetně slavné „ledové princezny Altaje“; transfer k Těleckému jezeru do vesničky Artybaš; sestavení kol.

4. – 5. den

Půldenní plavba přes Tělecké jezero dle možností s několika zastávkami; na kole proti proudu azurové řeky Čulyšman terénní cestou vedoucí dnem hlubokého kaňonu lemovaného dvouapůltisícovými vrcholy; cestou vodopády, divoké peřeje a nespočet možností koupání, fakultativně plavba lodičkou a pěší výlet na skalní útvar Kamenné hřiby s velkolepým výhledem na famózní kaňon Čulyšmanu (2 dny / 75 km / 650 m / terénní cesta).

6. – 7. den

Stoupání na hranu kaňonu do sedla Katu Jaryk (1219 m) s velkolepou vyhlídkou;  terénní cestou do typické altajské vesnice Ulagan, návštěva Pazyryckých kurganů (archeologické lokality světového významu); Ulaganské sedlo (2070 m) nejvyšší bod naší trasy a mírný sjezd po náhorní planině zaplněné stovkami malých jezer (2 dny / 86 km / 2500 m / terénní cesta a částečně asfalt).

8. den

Sjezd z jezerní kotliny do údolí řeky Čuji;  v malé horské osadě Aktaš se napojíme na legendární Čujský trakt - téměř tisícikilometrovou horskou silnici spojující Novosibirsk s Mongolskem; po proudu řeky Čuji až k jejímu soutoku s Katuní; cestou pískovcový skalní útvar Červená vrata, prehistorické skalní rytiny v oblasti Kalbak Taš, vodopád Sirlak, kolmá skalní stěna Bjelyj Bom v nejužším místě Čujského traktu, divoké peřeje Turbína, Horizont a Begemont (100 km / 800 m / převážně asfalt).

9. den

Okolí soutoku Katuně (hlavní zdrojnice Obu) s Čujou a Argutem - výlet na kole i pěšky po skalách a stepních terasách nad soutěskami mohutných divokých řek nebo odpočinek.

10. den

Po proudu Katuně širokým údolím; po Čujském traktu přes Čiketamanský průsmyk (1267m) až do Taldy (100 km / 1400m / asfalt).  

11. – 13. den

Opouštíme Čujský trakt; přes sedlа Jabozanskij (1492 m) а Kukuja (1250 m) se po vedlejších klikatých silničkách blížíme zeleným podhůřím Altaje zpět do civilizace (3 dny / 200 km / 1500m / z půlky šotolina).

14. – 15. den

Přejezd do Barnaulu, noční prohlídka jednoho z nejstarších měst Sibiře ležícím na veletoku Ob; nocleh; další den ráno letecky přes Moskvu do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.