Bajkal – perla Sibiře

*
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 47 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Bajkal je nejhlubší a nejvodnatější sladkovodní jezero světa a jeho okolí patří k nejkrásnějším oblastem Sibiře i Ruska. Průzračnou hladinu jezera lemují po obou březích horská pásma, jejichž hřebeny se vypínají až 2000 m nad jeho hladinu. Na mnoha místech padají strmé svahy přímo do vody a vykrajují opuštěné romantické zátoky s písečnými i oblázkovými plážemi, lákajícími k osvěžující koupeli.Atraktivní okruh kolem jezera zvládneme autobusy a minibusy, napříč jezerem rybářskou lodí, vlakem po Transsibiřské magistrále a unikátní "krugobajkalkou", která byla dříve také součástí její trasy. Vláček, jenž se pětkrát týdně probíjí strmým pobřežím po této odlehlé "dopravní tepně", nás ukolébá do rytmu zdejšího neuspěchaného života a teprve lodí přes mohutnou řeku Angaru vytékající z jezera se vrátíme zpět do současnosti. Okruh zahájíme a zakončíme v Irkutsku na Angaře, jednom z nejstarších měst Sibiře. Na nejzajímavějších místech podnikneme pět celodenních vyjížděk minibusem nebo terénními auty s možností pěších výletů.Náročnost:Turistická infrastruktura je většinou skromná, ale funkční. Zhruba v polovině ubytování je třeba počítat pouze se suchým WC. Často nás čekají přesuny po drncavých silnicích. Možnost kratších pěších výletů bude na Olchonu, Svatém nose a v okolí Aršanu.Klima:Oblast leží na zeměpisné šířce odpovídající střednímu Polsku. Léta bývají poměrně teplá a Bajkal vytváří příznivé mikroklima pro udržení jasného počasí, které ale nevylučuje náhlé zvraty.Pořadatel zájezdu:CK Adventura

Popis stravování

polopenze

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha - Irkutsk; prohlídka centra - nábřeží Angary, tradiční dřevěné domy, pravoslavné chrámy.

3. - 5. den

Přejezd na ostrov Olchon, známý tradicemi místního šamanismu, do rybářské vesnice Chužir s mysem Burchan a posvátnou Šamanskou skálou, dva celodenní výlety terénními auty na nejzazší mys Choboj a k jezeru Šara-Nur (NP Pribajkalskij, stepi a borové lesy, strmé útesy, písečné přesypy).

6. den

Plavba pronajatou motorovou lodí napříč Bajkalem .

7. - 8. den

Usť-Barguzin a dva celodenní výlety minibusem v jeho okolí: první den zamíříme na odlehlý a hornatý poloostrov Svatý nos (NP Zabajkalskij, písečná kosa a pláže, romantické zátoky, koupání v termálních pramenech), druhý den Barguzinskou dolinou do vnitrozemí (vesnice Suvo, skalní útvary, kamenný posvátný býk); na závěr tradiční ruská baňa.

9. den

Přejezd do Ulan-Ude, hlavního města Burjatska; výlet do buddhistického Ivolginského kláštera; noční přejezd lehátkovým vlakem po Transsibiřské magistrále.

10. - 11. den

Autobusem do Tunkinské doliny Východního Sajanu, do podhorských lázní Aršan (výlet minibusem - panoramata až třítisícových hřebenů, termální prameny, burjatská vesnice Tagarchaj; další den výlet divokou soutěskou říčky Kyngarga a možnost výstupu na vyhlídkový vrchol Pik Ljubvi).

12. - 13. den

Návrat k Bajkalu do Sluďjanky (mramorové nádraží), jízda krugobajkalkou do Port Bajkalu, lodí přes Angaru do Listvjanky (rybí trh v přístavu, muzeum bajkalské přírody, oblázkové pláže, útesy); možnost návštěvy něrpinária (něrpa je bajkalský tuleň) nebo zajímavého skanzenu v městečku Talcy.

14. den

Letecky zpět do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.