Kamčatka trek - poznávací zájezd na poloostrově ve východní části Ruska

* +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko
Ubytování Apartmány
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 59 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Ještě nedávno byl přístup na tento nemalý poloostrov velmi ztížený. A to nejen většině obyvatel bývalého Sovětského svazu, ale hlavně cizincům. Kamčatka je bývalé významné kotviště válečných lodí a především všech sovětských jaderných ponorek. Dnes již máme možnost krásy Kamčatky probádat na vlastní kůži. Je velice příznivé, že tuto prozatím neprobádanou zemi ještě příliš turistů nenavštívilo. Je zde tedy jedinečná příležitost poznat její přírodní krásy nedotčené. Kamčatská sopečná příroda je mírně podobná přírodě Islandské. Přesto nemá místní sopečná krajina ve světě obdoby. Na Kamčatce je velké množství aktivních vulkánů, přesněji 29 a více než 300 vulkánů neaktivních. Kamčatka je tedy považována za sopečnou zahradu, nemající ve světě obdoby. Velká většina sopek leží v pásu kopírujícím kamčatské pobřeží, mnohé z nich pokrývá ledovec. Mnoho těchto vulkánů budete moci osobně navštívit a projít se přímo na nich. K jiným se během zájezdu přiblížíte. Kamčatka k obdivu nenabízí jen samotné vulkány. Původními obyvateli byla považována za sídlo bohů. Mystickou atmosféru zde vytváří bublající kotle plné bahna, sem tam vytékající láva, často pulzující gejzíry a k tomu téměř na každém místě syčící pára a plyny. Všudypřítomné pestrobarevné krystaly síry a vařící se voda v malých jezírkách dodává Kamčatce nadpřirozenou sílu. V termálních jezerech si jistě užijete zasloužený odpočinek po Vašich náročných toulkách Kamčatkou. Pozorovat všudypřítomnou volně žijící zvěř a zároveň si dopřávat relaxaci budete moci při koupeli pod teplým vodopádem. Budete-li ve ve správný čas na správném a bezpečném místě, zajisté zahlédnete medvědy, skutečné vládce této krajiny. Nejčastěji jsou viděni při při lovu nic netušících lososů.Technická náročnost - Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Dle programu

Program zájezdu

1. - 2.den

Po příletu do Petropavlovska zařídíme vše potřebné na další cesty a jiná povolení. Následně vrtulníkem přeletíme do Kronové rezervace, což pro mnohé bude první životní zážitek na Kamčatce. Během letu již budete moci obdivovat první úchvatné vulkány.

3. - 20.den

Trek Kronockou rezervací vede údolím mnoha gejzírů, kterých jen ti nejvytrvalejší počtáři napočítají nad 150. Zpestřením Vašeho treku budou mimo zmiňovaného množství vulkánů i tři překrásné vodopády, vykouzlené místní přírodou. Při treku dojdete až k ohromnému kráteru, v průměru měřícímu 12 km, nazývanému Kaldery Uzon. Kráter je rozdělen do pěti termálních polí. Přičemž je každé pole úplně jiné. V západním poli naleznete malé bahenní sopečky, vzdáleně připomínající zmenšený model Kamčatky. Museli by jste být naprostí odpůrci teplých koupelí, aby jste byli schopní odolat smočení se v ,Lázeňském jezeře´, majícím 35 až 40 stupňů celsia. Koupelím se můžete oddávat vedle geologické stanice na východním poli. Přímo vedle jezera jsou fumaroly s řadou pramenů, které vyvrhují nové a nové zásoby teplé vody. Na tomto poloostrově vše doprovází stálé bublání a syčení. Nádherná podívaná vás čeká i v druhém, do oranžova zabarveném poli. Zde všudypřítomná sopečná činnost rozehrává neuvěřitelné barevné hry. Vše podtrhuje velice hustý porost kvetoucích, příjemně vonících rododendronů. Bahno, stále bublající voda, pekelné syčení plynů a par způsobí, že si budete připadat jako v bezprostřední blízkosti samotného pekla. Vaše kroky dále povedou údolím smrti, které si své jméno zasloužilo díky tomu, že zde opravdu nenajdete jediné stébélko živé trávy ba dokonce živého tvora. To má na svědomí vulkán Kichpič a jeho Fumaroly. Ty zde svou činností vytváří neobývatelné prostředí pro jakýkoliv organismus. Tuto smutnou podívanou Vám však vynahradí průhledné krystaly, které zde vytvářejí překrásné kamenné květy Po podrobném prozkoumání Kroncké rezervace se plynule přesunete do oblasti nazývané Klučevskaja. Dominantou celé této oblasti je ještě stále činná sopka se stejným názvem, tedy Klučevska. Její nadmořská výška z ní činí nejen nejvyšší sopku Kamčatky ale i její nejvyšší vrchol(4750m.n.m). Zdolání této činné sopky je jedním z cílů naší výpravy. Po několikadenním výstupu na tuto sopku nám bude odměnou neopakovatelný kruhový výhled na dalších pět sopek. Všechny leží v těsné blízkosti Klučavské. Zasloužená relaxace Vám po celém Vašem putování bude dopřána u horkých pramenů v Naličevské oblasti.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.