Kamčatka – treking Nalyčevo

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 57 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jako východní výspa Ruska byl tento unikátní pacifický poloostrov po dlouhá léta uzavřen coby strategická oblast nejen pro zahraniční turisty, ale i pro většinu obyvatel bývalého SSSR. Kvůli této izolaci i náročnému terénu si Kamčatka dodnes zachovala rozsáhlá území s neposkvrněnou panenskou přírodou, pyšnící se nekonečnou tajgou a tundrou, řekami plnými lososů, a především množstvím aktivních vulkánů, bublajících bahenních jezírek a termálních pramenů.Stěžejní částí tohoto sportovněji pojatého zájezdu je sedmidenní treking tajgou v oblasti Přírodního parku Nalyčevo. V rozlehlé horské tundře porostlé množstvím borůvek i hub nás bude provázet výhled na vulkány Korjackij a Dzendzur a v případě příznivých podmínek vystoupíme také na aktivní vulkán Avačinskij (2741 m). V druhé části podnikneme jednodenní túry na vulkány Mutnovskij a Goreli a doplníme je o poznávací program. Užijeme si také koupání v termálních bazénech, ochutnáme pravý kaviár i speciality z vynikajících pacifických lososů a poznáme, co obnáší pravá ruská baňa.Upozornění:Na tento zájezd nelze uplatnit systém slev a bonusů CK Adventura.Náročnost:Je třeba počítat s chodecky náročnějším terénem bez stezek, náročnost značně ovlivňuje aktuální počasí. Při trekingu poneseme kromě jednoho dne plné vybavení a proviant na 8 dní, ale nečekají nás velká převýšení. Výstupy ke kráterům zde i v druhé části zájezdu podnikneme vždy nalehko.Klima:Poněkud drsnější s proměnlivým, často větrným počasím; příznivé teploty jsou zde v létě srovnatelné s jižní Skandinávií.

Popis stravování

Pro noclehy během trekingu máte možnost objednat si polopenzi Travellunch, ostatní individuálně.

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha - Kamčatka.

3. den

Jelizovo - registrace a nákup potravin; nenáročný výlet do malebné doliny Vačkažec.

4. - 10. den

7denní treking tajgou mezi vulkány v oblasti Přírodního parku Nalyčevo; nalehko celodenní panoramatická túra pod aktivní vulkán Dzendzur (2154 m); fumarolové pole, lávový kaňon Želob, Talovské a Nalyčevské termální prameny - koupání a relaxace.

11. - 12. den

Výstup na vulkán Avačinskij (2741 m) s aktivním kráterem, návrat do Jelizova.

13. - 15. den

Přejezd terénním vozem pod vulkán Mutnovskij, dvě jednodenní túry - kaňonem řeky Mutnaja k ledovcům a do jeho dramatické kaldery; výstup na vulkán Goreli (1829 m).

16. den

Petropavlovsk-Kamčatskij - prohlídka města a přístavu, možnost lodního výletu po Avačinském zálivu a Beringově moři nebo výlet vrtulníkem na Kurilské jezero za pozorováním medvědů či do Doliny gejzírů.

17. den

Letecky Kamčatka - Praha.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.