Krásy Altaje

*
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 44 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Altaj patří mezi nejkrásnější, přírodně nejbohatší a nejzachovalejší oblasti Ruska a Sibiře. Jde o pohoří velmi rozmanitého charakteru, jehož ruská část je rozlohou srovnatelná s Čechami. Zalesněné hřebeny a údolí s nedotčenou tajgou se střídají s kotlinami stepního charakteru tam, kde je terén otevřenější vůči suchým jižním větrům z blízkého Mongolska a Číny. Nad nimi se tyčí zaledněné štíty až čtyřtisícových hřebenů. A místní altajské národy jej obohacují i o etnicky zajímavý kolorit.Tento zájezd míří do východnější části ruského Altaje, do oblasti čtyřtisícového Severočujského hřbetu a okolních hor i stepí. Pro přesun využijeme především jedinou hlavní horskou silnici, tzv. Čujský trakt, který míří napříč ruským Altajem do západního Mongolska. Na celou dobu zájezdu budeme mít pronajatý minibus s místním řidičem, ale asi třikrát budeme muset využít i další terénní vozidla do míst, kam by tento minibus neprojel. V rámci programu bude kromě kratších vycházek prostor i na tři až čtyři celodenní pěší výlety či túry, které vyvrcholí výstupem dolinou Aktru až k ledovcům pod čtyřtisícový Aktru Baš.Náročnost:Spočívá v občasných delších přesunech po místy kostrbatých silnicích a ve skromné infrastruktuře. Pěší program bude částečně možné přizpůsobit nebo zkrátit, včetně nejnáročnější túry v dolině Aktru.Klima:Altaj leží na shodné zeměpisné šířce jako Česko, ale klima je poněkud drsnější vlivem hor a nadmořské výšky. Pohybovat se budeme v nadmořské výšce od 700 do 3000 m.Pořadatel zájezdu:CK Adventura

Popis stravování

polopenze

Popis ubytování

V horách jsou k dispozci pouze skromná ubytovací zařízení – pokoje obvykle 2-4lůžkové, suchá WC za domem, hygiena podle dohody v ruské bani (sauna a umývárna s ohřátou vodou na polévání).

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha - Moskva - Barnaul, nocleh v penzionu v Gorno-Altajsku.

3. den

Přejezd z Gorno-Altajsku dále k Těleckému jezeru. Ubytování v penzionu na břehu jezera ve vesnici Artybaš.

4. - 5. den

Plavba přes Tělecké jezero dle možností s několika zastávkami, nocleh v turbáze na břehu řeky Čulyšman na dvě noci; druhý den pěší túra podél toku řeky Čulyšman ke skalním útvarům Kamenné hřiby a k vodopádu Učar.

6. den

Cesta terénním autem hlubokým kaňonem řeky Čulyšman; sedlo Katu Jaryk s velkolepým výhledem; Pazyrycké kurgany (archeologická lokalita světového významu); ubytování v typicky altajské vesnici Ulagan.

7. den

Celodenní túra malebnou horskou krajinou v okolí Ulaganského sedla - daleké výhledy na četná jezera a horské hřebeny. Nocleh ve vesnici Kuraj na úpatí Severočujského hřebenu.

8. den

Stepi na středním toku Čuji, obklopené jedinečným horským panoramatem - třítisícovým Kurajským a čtyřtisícovým mohutně zaledněným Severočujským hřebenem; barevné hory nad říční oázou.

9. - 10. den

Terénním autem přes Kurajskou step do doliny Aktru v Severočujském hřebenu, ubytování na dvě noci v turistické základně. Odpoledne aklimatizace ve výšce 2000 m, druhý den túra do vyšších partií velehorské doliny k Modrému jezeru a podél ledovce až téměř do 3000 m.

11. den

Terénním autem zpět k Čujském traktu a přejezd k soutuku Katuně a Čuji (cestou prehistorické skalní rytiny, říční peřeje); ubytování na dvě noci.

12. den

Okolí soutoku Katuně (hlavní zdrojnice Obu) s Čujou a Argutem - výlet autem i pěšky po skalách a stepních terasách nad soutěskami mohutných divokých řek.

13. den

Přejezd přes Čiketamanský průsmyk a Seminskij pereval do vesnice Čemal; rozloučení s řekou Katuň, pravoslavná kaple na skalnatém ostrově, Čemalská přehrada (koupání, nákup suvenýrů).

14. - 15. den

Přejezd do Barnaulu, nocleh v hotelu; další den letecky Barnaul - Moskva - Praha.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.