Krásy Kamčatky

*
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Rusko
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 77 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jako východní výspa Ruska byl tento unikátní pacifický poloostrov po dlouhá léta uzavřen coby strategická oblast nejen pro zahraniční turisty, ale i pro většinu obyvatel bývalého SSSR. Kvůli této izolaci i náročnému terénu si Kamčatka dodnes zachovala rozsáhlá území s neposkvrněnou panenskou přírodou, pyšnící se nekonečnou tajgou a tundrou, řekami plnými lososů, a především množstvím aktivních vulkánů, bublajících bahenních jezírek a termálních pramenů.Program tohoto zájezdu je sestaven tak, abychom v poměrně krátkém období poznali ty nejzajímavější lokality, ale zároveň klade důraz na celkově mírnější tempo. Zájezd nás zavede na sever poloostrova, na náhorní plató pod nejvyšší kamčatskou sopkou Ključevskaja (4750 m), kde v Tolbačinské trhlinové zóně proběhla r. 1975 jedna z nejmohutnějších vulkanických erupcí 20. století a vědci zde testovali legendární lunochod. V druhé části programu navštívíme oblast jižních vulkánů Mutnovskij a Goreli, kde vystoupáme k jejich aktivním kráterům. Chybět nebude ani návštěva etnografického muzea a stylové vesnice Esso, plavba po řece Bystraja či koupání v termálních bazénech. Ochutnáme také pravý kaviár i speciality z vynikajících pacifických lososů a poznáme, co obnáší pravá ruská baňa. Abychom mohli vychutnat krásy poloostrova v maximální možné míře, budeme mít téměř po celou dobu k dispozici terénní vozidlo. Společně s českým a ruským průvodcem doprovodí skupinu také kuchař, který bude připravovat polopenzi po celou dobu pobytu. Náročnost:Všechny túry a výstupy podnikneme nalehko, přesto je třeba počítat s chodecky místy náročnějším terénem bez stezek a s denním převýšením 600 až 1400 m.Klima:Poněkud drsnější s proměnlivým, často větrným počasím; příznivé teploty jsou zde v létě srovnatelné s jižní Skandinávií.

Popis stravování

polopenze

Program zájezdu

1. - 2. den

Letecky Praha - Kamčatka.

3. den

Paratunka, registrace, výlet do malebné doliny Vačkažec.

4. - 6. den

Přesun terénním vozem na sever, do NP Ključevskaja, pěší prohlídka kráterů severního vulkanického proryvu na úpatí vulkánu Tolbačik, lávové jeskyně a kaňony - stopy nejmohutnější erupce 20. století.

7. den

Návrat od Tolbačiku a přejezd do další oblasti, vesnice Esso - návštěva etnografického muzea.

8. - 9. den

Nenáročné splutí řeky Bystraja; návrat do Paratunky.

10. - 11. den

Přejezd terénním vozem pod vulkán Mutnovskij, dvě jednodenní túry - kaňonem řeky Mutnaja k ledovcům a do jeho dramatické kaldery; výstup na vulkán Goreli (1829 m).

12. den

Rezervní den - fakultativně vrtulníkem na Kurilské jezero za pozorováním medvědů ve volné přírodě, nebo do Doliny gejzírů, případně lodní výlet po Avačinském zálivu a Beringově moři (ptačí kolonie, tuleni, možnost rybolovu).

13. den

Přístav Petropavlovsk-Kamčatskij, případně další fakultativní programy - výstup na vulkán Avačinskij (2741 m).

14. den

Letecky Kamčatka - Praha.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.