El Salvador - země kávy a vulkánů

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Salvador
Název ubytování Mision Los Angeles
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 59 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Odvažte se od každodenních starostí a poleťte s námi za aktivním odpočinkem do srdce Střední Ameriky – Salvadoru.

Popis ubytování

Popis hoteluPopis:
Tento okouzlující, příjemný a elegantní hotel leží na okraji města Ataco.
Ubytování:
Mision Los Angeles má celkem 10 pokojů, které jsou laděny do jedinečného, teplého a příjemného stylu. Každý pokoj je vybaven telefonem, kabelovou TV, klimatizací a vlastní koupelnou.

Vybavení hotelu:
Hotel má vlastní parkoviště a salonek s kapacitou 60 a 90 osob, který slouží k pořádání různých akcí jako např. svatby, rauty, narozeniny a různá školení. Tento hotel má také k dispozici bar a restauraci, která slouží nejen hotelovým hostům, ale i všem návštěvníkům, kteří zde nemají pobyt.

Popis lokality ubytování

Poloha hoteluOkraj města

Program zájezdu

1. den přílet do Salvadoru

Brzy ráno odlet z Prahy přes USA do Salvadoru. Přílet ve večerních hodinách a transfer do hotelu 3*. Ubytování a odpočinek.

2. den Santa Ana, Ruta de las flores, Hotel:Mision Los Angeles

Dnes navštívíte druhé největší město Salvadoru Santa Ana. Město má krásnou architekturu, navštívíte neogotickou katedrálu, divadlo a palác. Podíváte se do města stále obývaného původními Indiány Nahizalco. Ubytování v hotelu 3* v Ataco. Městu Santa Ana se říká Ciudad Morena (tmavé město) a bylo centrem kávového vývozu, je obklopeno vulkány. V Atacu, kde budete ubytováni se pod městem našla evidence lidského obydlení ještě z doby Olméků (stély, jaguáří masky).

3. den Coatepeque, San Andres, Joya de Ceren, Hotel:Mision...

Dnešní den zahájíte na nalezišti Joya de Ceren, kterému se také přezdívá Pompeje Ameriky a je na seznamu UNESCO. Je to jediné místo na světě, kde můžete obdivovat denní život starých Mayů. Jenom 5 km od Joya de Ceren se nachází San Andreas, ruiny starých Mayů a dnes je zde i malé muzeum. San Andres byl hodně ovlivněn Copánem (Honduras), najdete zde pyramidy a zbytky dalších svatyní. Místo bylo zasvěceno letnímu slunovratu. Odpoledne vás čeká oběd u jezera Coatepeque s nádhernou vyhlídkou. Ubytování v hotelu Mision los Angeles.

4. den La Palma a výstup na nejvyšší vrchol El Pital, Hotel:El...

Umělecké město La Palma, kde si můžete prohlédnout mnohá díla jen tak na ulicích. Odtud vykročíte na cca. 2 hodinový výstup na nejvyšší vrchol Salvadoru, El Pital, odkud je nezapomenutelný výhled. Kdo bude chtít, může vystoupat na ještě vyšší vyhlídku Miramundo. Poté odjezd do hotelu v Suchitoto.

5. den Suchitoto, Hotel:El Tejado

Dnes si prohlédnete koloniální město Suchitoto. Doporučujeme dát si večeři na vyhlídce u jezera Suchitlan. Suchitoto, což v jazyce Nahuat znamená „místo ptactva a květin“, nabízí koloniální architekturu ve svém historickém centru, vydlážděné malebné uličky, Galerii umění, kostel Santa Lucía vystavěný v roce 1853 jako jeden z hlavních bodů zájmu díky své monumentální stavbě a historické důležitosti. Často zde také uvidíte místní výrobky uměleckých řemesel. Hned vedle Suchitota se nachází jezero Suchitlán, je to největší jezero El Salvadoru s rozlohou 135m2.

6. den Perquin, Hotel:Perkin Lenca

Do centra horského regionu, kde docházelo k největším bojům ve zdejší občanské válce. V sedmdesátých letech se v této zemičce, sužované nezaměstnaností, přelidněním a chudobou, ujala vlády vojenská junta. Tisíce režimu nepohodlných Salvadorců byly uneseny, mučeny a popraveny vládními komandy smrti. Když v kostele přímo uprostřed mše zavraždili oblíbeného arcibiskupa Romera, všelidové protesty přerostly v regulérní občanskou válku. Stalo se to před třiatřiceti lety. V kopcích kolem Perquínu se salvadorská armáda snažila zlikvidovat partyzánské oddíly. Lidé v okolních vesnicích žili ve strachu. Někteří podporovali partyzány, ale většina byla neutrální. Představitelé armády vesničanům doporučili, ať neopouští své vesnice. Ať se k ničemu nepřipletou. Ať zůstanou v bezpečí. Do vesnic se tak na noc stahovaly i rodiny z okolních usedlostí. Dnes zde můžeme vidět bunkry, krátery po minách a také muzeum Revoluce. Poté se pojedeme podívat k řece Sapo, která se nachází mezi městy Perquín a Arambala. Čistá voda řeky a charakteristicky smaragdová zelená barva tvoří místo odpočinku a klidu. Možnost koupání.

7. den Playa las Flores, Hotel:Hotel Miraflores

Dnes strávíme den odpočinkem na černé písečné pláži. Ubytování v hotelu Miraflores,

8. den Bahía de Jiquilisco, Hotel:Puerto Barillas

Brzy ráno odjezd do zálivu Jiquilisco, který je domovem více jak 17 druhů živočichů, kteří žiji v mangrovových mokřadech. Uvidíte ptáky, kraby a ryby. Noc v zálivu v hotelu Puerto Barillas.

9. den San Salvador

Brzy ráno odjezd zpět do hlavního města San Salvadoru. Prohlídka historického centra města- kostel Iglesia el Rosario, Palacio Nacional, Teatro Nacional a metropolitní katedrálu. Odpoledne odjezd na letiště a odlet.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.