Příroda, města I pláže Malajsie

*
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Singapur, Malajsie
Typ ubytování Hotel 2*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 62 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Malajsie je jednou z nejzajímavějších a nejpříjemnějších zemí jihovýchodní Asie. Zdaleka ještě nebyla turisty objevena tak jako sousední Thajsko, díky čemuž jsou místní obyvatelé vůči turistům nesmírně vstřícní a přátelští. Ačkoli tu převládá islám, panuje zde velká náboženská i etnická tolerance. Velký okruh po Malajském poloostrově nabízí pestrý a vyvážený program – kombinuje návštěvu exotických měst, pěší výlety v nedotčené tropické džungli i koupání a relaxaci na ostrovech v Jihočínském moři. Navštívíme kosmopolitní velkoměsta Kuala Lumpur a Singapur s neuvěřitelnou směsicí kultur i náboženství, kde se téměř na jedné ulici mísí mrakodrapy s chrámy všech světových náboženství, jejichž exotika i poklid interiérů mimořádně kontrastují s okolním ruchem. Taman Negara, jeden z nejzachovalejších národních parků jihovýchodní Asie, a pohoří Cameron Highlands nám nabídnou příležitost k pěším výletům ve fascinujícím světě rovníkového deštného pralesa.Naše putování dvakrát přerušíme odpočinkem v tropickém ráji pacifických ostrovů, kde díky křišťálově čisté vodě můžeme při šnorchlování obdivovat pestrost života na korálových útesech, pozorovat velké želvy a z ruky krmit hejna barevných ryb. Díky pestrému programu s "koupacími" dny a prázdninovému termínu lze zájezd doporučit i jako exotickou rodinnou dovolenou s dětmi přibližně od 10 let.Poznámka:Víza do Malajsie a Singapuru nejsou potřeba.Velikost skupiny:6–18 účastníkůKlima:tropické, vzduch obvykle 25–31 °C, voda 27 °C, bez velkých výkyvů. Jde o optimální termín v relativně suché sezoně. Náročnost:Pěší trasy max. 15 km/den. Zejména 2 hlavní celodenní túry lze označit díky obtížnějšímu terénu v pralese a tropickému klimatu jako značně náročné, ale lze je nahradit nenáročnou variantou programu.Pořadatel zájezdu:CK China Tours, dceřiná společnost Adventury.

Popis stravování

bez stravování

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Kuala Lumpur: přílet a první seznámení s hl. m. Malajsie – majestátní Petronas Towers (nejvyšší "dvojčata" světa, 452 m).

3. den

Kuala Lumpur: celodenní prohlídka hlavních zajímavostí – rušné etnické čtvrti, Náměstí nezávislosti, moderní Národní mešita.

4.–5. den

Kuala Lumpur – NP Taman Negara: přesun do nejstaršího NP v Malajsii – lodní výlety a pěší túry pralesem, procházky po visutých lávkách vysoko v korunách stromů, pěší výlet noční džunglí.

6.–7. den

Taman Negara – Cameron Highlands: přesun do kopců Cameronské vysočiny – pěší túry či kratší výlety v horách, procházka čajovými plantážemi, vyhlídkový vrchol Gunung Brinchang (2032 m) s tzv. mlžným pralesem; návštěva čajové továrny, motýlí a orchidejová farma.

8. den

Cameron Highlands – Kota Bharu: přejezd na východ k pobřeží Jihočínského moře; město Kota Bharu – tradiční centrum malajské muslimské kultury.

9.–11. den

Kota Bharu – Perhentianské ostrovy: návštěva rušných tržnic a poznávání malajské kultury; poté přejezd lodí na Perhentiany – na ostrovech volitelný program a odpočinek (pěší či lodní výlety, koupání, šnorchlování, potápění).

12. den

Perhentiany – Tasik Chini: návrat lodí zpět na pevninu a přejezd k soustavě jezer Tasik Chini – projížďka po jezerech s kvetoucími lotosy, domorodé vesnice.

13.–15. den

Tasik Chini – ostrov Tioman: přejezd po zemi a poté lodí na Tioman; na ostrově volný program – výlety do džungle ve vnitrozemí ostrova, pozorování zvířat (opice, varani, kaloni), koupání, šnorchlování, lodní výlety.

16. den

Tioman – Singapur: návrat na pevninu a pokračování do Singapuru – jedno z nejmodernějších a nejčistších měst světa; večer v Marina Bay – úchvatné panorama zářících mrakodrapů, ruch velkoměsta.

17.–18. den

Singapur – Praha: poznávání zajímavostí Singapuru – pestré etnické čtvrti, hypermoderní skleníky Gardens by the Bay, symbol města Merlion ad.; večer přesun na letiště a odlet, přílet do ČR 18. den.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.