Singapur a Malajsie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Singapur, Malajsie
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 82 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Singapur. Malajsie. Také cítíte tu exotiku? Vydejte se s námi k rovníku, na pestrou cestu nabitou zážitky... Navštívíme historické čtvrti "lvího města" Singapuru krčící se ve stínu mrakodrapů, projdeme se uličkami starobylé přístavní Melaky a se zatajeným dechem budeme vzhlížet k zářícím věžím malajských "dvojčat" v Kuala Lumpuru. Z moderního velkoměsta pak unikneme do prastaré džungle národního parku Taman Negara. Mezi zářivě zelenými čajovými plantážemi v Cameron Highlands si mimo jiné vychutnáme místní vyhlášený čaj. V Kota Bharu, malajském "městě kultury", uvidíme některá z mnoha tradičních řemesel. Po cestě plné intenzivních vjemů si odpočineme na krásných plážích Perhentianských ostrovů.Velikost skupiny:8–16 účastníkůNaše doporučení:Nejkrásnější místa poloostrovní Malajsie a Singapur. Vychutnejte si kontrasty starobylých koloniálních přístavů a moderních měst, deštných pralesů a historických památek i romantické pláže.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Singapur: přílet do „Lvího města“ a první seznámení – supermoderní budovy na březích zátoky Marina.

3. den

Singapur: pestré etnické čtvrti (arabská, indická, čínská či koloniální), symbol města Merlion; zelená oáza uprostřed velkoměsta – botanické zahrady  proslulé svými orchidejemi; výlet na ostrov Sentosa a prohlídka vyhlášeného podmořského akvária.

4. den

Singapur – Melaka : přesun do nejstaršího malajsijského přístavu – procházka starobylými uličkami s koloniální architekturou (směs portugalských, holandských a anglických vlivů); večerní projížďka po řece.

5. den

Melaka – Kuala Lumpur: výhled na celé město z pahorku Sv. Pavla se stejnojmenným katolickým kostelem, nejstarší čínský chrám v Malajsii; odpoledne pokračování do K. Lumpuru – vůně pouličních jídelniček a večerní nákupy na čínském trhu.

6. den

Kuala Lumpur: začátek dne v městských zahradách – orchideje a motýli; pamětihodnosti – moderní Národní mešita, historizující budova starého nádraží; majestátní Náměstí nezávislosti i slavná „dvojčata“ Petronas Towers; výlet na severní okraj města – hinduistický chrám v jeskyních Batu.

7. den

Kuala Lumpur – NP Taman Negara: přesun do nejznámějšího malajsijského národního parku – vůně a zvuky tropické přírody; procházka noční džunglí.

8. den

Taman Negara: pozorování bohatství fauny a flóry jednoho z nejstarších pralesů světa z lávek zavěšených vysoko v korunách stromů; výlet člunem do vesnice původních obyvatel džungle orang asli.

9. den

Taman Negara – Cameron Highlands: přejezd do půvabné horské oblasti se svěží, bohatou přírodou a příjemným klimatem.

10. den

Cameron Highlands: pohled na zářivě zelené čajové plantáže z vrcholku Gunung Brinchang, lesy plné orchidejí a masožravých láčkovek, ovocné a květinové zahrady, návštěva továrny na zpracování čaje.

11. den

Cameron Highlands – Kota Bharu: přejezd na východní pobřeží Malajsie, barvitý noční trh v Kota Bharu.

12. den

Kota Bharu – Perhentiany: centrum malajské muslimské kultury – sultánské paláce, trhy vonící kořením, bohaté řemeslné a kulturní tradice; přejezd lodí na nádherné ostrovy v Jihočínském moři.

13.–14. den

Perhentianské ostrovy: dvoudenní odpočinek na písčitých plážích – možnost koupání a šnorchlování v průzračných vodách s bohatým mořským životem.

15.–16. den

Perhentiany – Praha: návrat na pevninu, přelet do K. Lumpuru a následný odlet domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.