Krásy východního Slovenska

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovensko, Evropa, Slovensko
Název ubytování Krásy východního Slovenska
Typ ubytování Pokoj
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 5 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Levoča - je historické město, které se nachází na východě Slovenska. Historické centrum je zapsáno do Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Košice - jsou druhým největším městem Slovenska. Nachází se mnoha zajímavých památek např. Katedrála sv. Alžběty, Urbanova věž, státní divadlo, Kaple svatého Michala, Kostel svatého Antonína Paduánského. Narodilo se zde i mnoho známých osobností, za zmínku stojí Waldemar Matuška, Martina Hingisová (tenistka), Štefan Margita.

Rožnava - nachází se v Košickém kraji. První zmínka o městě je z roku 1291. Město bylo pojmenováno podle názvu mimořádně výnosné baně: Rosnoubana. Ve středověku se zde těžilo stříbro a zlato a později se stala centrem řemesel výroby a školství. Náměstí v Rožnavě je díky tomu, že byla banickým městem podle toho pojmenováno – Námestie baníkov.
Poprad - díky svému umístění pod Vysokými Tatrami dostalo město přívlastek „Vstupní brána“. V Popradu je také ukončena trať Tatranských elektrických železnic – sítě úzkorozchodných železnic, která propojuje Vysoké Tatry.

Medzilaborce – město na severovýchodním Slovensku, přibližně 10 km od polských hranic. Mezi největší zajímavost se řadí Muzeum moderního umění Andyho Warhola, který tady nikdy nebyl, ale jeho předkové pocházeli z nedaleké vesnice Miková.


Cena zahrnuje

1x místo v autobuse
1 zavazadlo, 1 palubní tašku
Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
hotel 3* se snídaní
Profesionálního průvodce

Cena nezahrnuje

Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč/den
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč/den
Vstup do AquaCity Poprad cca 20Euro/osoba
Příplatek za jednolůžkový pokoj

Nástup / Výstup
Praha, Jihlava, Brno

Program
1. den - Odjezd z Prahy po půlnoci směrem Levoča, přes ostatní nástupní místa. Příjezd do Levoči kolem 9 hod., bude následovat prohlídka města. Po prohlídce se přesunete na Spišský hrad, kde bude prohlídka místa. Pak se přesunete do Prešova. Ubytování a večerní prohlídka města.
2. den - Po snídani odjezd do Dukelského průsmyku, kde se projdete. Následuje přejezd do Medzilaroce (kde se nachází muzeum Andyho Warhola). Po prohlídce pojedete do Košic. Ubytování v hotelu.
3. den - Po snídani bude pěší prohlídka Košic. Uvidíte Dóm svatej Alžbety, Urbanova veža, Štátne divadlo a další památky. Pak bude následovat přesun do Rožnavy. Příjezd k hotelu, ubytování. Bude následovat pěší prohlídka Rožnavy. Uvidíte Katedrálu Nanebevzatí Panny Marie, Kláštor Vincentiek, Strážna věža na Námestie baníkov a další památky. Ve večerních hodinách návrat na hotel.
4. den - Po snídani odjezd do Slovenského ráje. Prohlídka kraje. Odpoledne odjezd do Popradu. Ubytování v hotelu.
5. den - Snídaně a individuální volno. Možnost návštěvy termálního koupaliště AquaCity Poprad. Ve 14hod. odjezd do ČR. Příjezd do Prahy okolo 22hod.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.