Nejkrásnější místa Slovenska

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovensko, Evropa, Slovensko
Název ubytování Nejkrásnější místa Slovenska
Typ ubytování Pokoj
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Červený kláštor - je obec na Slovensku v okrese Kežmarok. Nedaleko obce protéká řeka Dunajec, jež tvoří slovensko-polskou hranici. Název obce je odvozen od stejnojmenného kláštera, jenž nyní slouží jako turistická atrakce

Tatranská Lomnice - nachází se v nadmořské výšce 850 metrů asi 6 kilometrů od Starého Smokovce na úpatí Lomnického štítu, na který odtud vede lanovka. Z Tatranské Lomnice (903 m n. m.) vede kabinová lanovka na Skalnaté pleso (1751 m n. m.), která překonává převýšení 869 metrů. Jízda trvá něco okolo 12,5 minuty, kapacita je 900 osob za hodinu.
Štrbské Pleso - je nejtypičtější morénové ledovcové jezero, pleso na jižní straně Vysokých Tater na Slovensku. Nachází se v místě, kde se spojují Furkotská a Mlynická dolina na konci hřebenu Soliska a je druhé největší na slovenské straně. Leží v nadmořské výšce 1346,6 m.
Bešeňová - známá především svými termálními prameny a lázněmi. V Obci se nacházejí minerální prameny o teplotě až 60 °C se zvýšeným obsahem vápníku, hořčíku, sodíku, draslíku a železa, kterých využívá místní Thermal park.

Cena zahrnuje

5x ubytování se snídaní
1 místo v autobuse
1 zavazadlo, 1 palubní tašku
Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
Průvodce

Cena nezahrnuje

Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč/den
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč/den
Vstupy do objektů a bazénů, jízdenky na lanovku, plavbu na pltích
Cena jízdy na pltích cca 15 Euro
Cena lanovky na Lomnický Štít ze Skalnatého Plesa cca 27 Euro
Cena lanovky na Skalnaté Pleso z Tatranské Lomnice cca 19 Euro

Nástup / Výstup
Praha, Jihlava, Brno

Program
1. den - Odjezd autobusem z Prahy (cca 7 hod.) přes Žilinu a Ružomberok, v odpoledních hodinách příjezd do Vysokých Tater, ubytování v Tatranských Matliaroch ve 2* hotelu.
2. den - Snídaně, celodenní výlet autobusem do Belianských Tater a Pienin. Zastavíte se u Belianské jeskyně a zde bude individuální prohlídka. Dále přes Ždiar rázovitou obec s dřevěnou architekturou do pohoří Pienin. Dojezd do Červeného kláštera v kaňonu horské řeky Dunajec. Plavba na pltích kaňonem Dunajce s překrásnými scenériemi nedotčené přírody národního parku. Místo plavby může být pěší procházka po naučné stezce kaňonem podél řeky (cca 7 km). Návrat přes Starou Lubovňu se zastávkou u mohutného Lubovnianského hradu. Možnost individuální prohlídky hradu nebo nedalekého skanzenu lidové architektury. Návrat do hotelu.
3. den - Snídaně, odjezd do Tatranské Lomnice. Výjezd kabinkovou lanovkou na Skalnaté pleso ve výšce 1750 metrů n.m. přímo pod Lomnickým štítem (zájemci si mohou zakoupit jízdenky k výjezdu až na Lomnický štít). Přestávka na Skalnatém plese, kterou lze využít k výjezdu sedačkovou lanovkou na Lomnické sedlo, odtud nenáročná procházka po úzkém hřebeni na Lomnickou vežu s panoramatickými výhledy. Zájemci o nejméně náročnou variantu výletu se vrátí lanovkou do Tatranské Lomnice, individuální procházka střediskem. Další možnost je dojít příjemnou procházkou do místa ubytování Tatranských Matliaroch. Středně zdatní, pokračují v doprovodu průvodce tatranskou magistrálou po úbočí hřebene Tater k Zamkovského chatě v ústí Malé Studené doliny. Kolem Obrovského vodopádu do ústí Velké Studené doliny a odtud do střediska Hrebienok. Z Hrebienku odjezd pozemní ozubnicovou lanovkou do střediska Starý Smokovec. Společný odjezd autobusem do Tatranské Lomnice, návrat do hotelu.
4. den - Snídaně, odjezd do vysokohorských lázní Štrbské Pleso. Zájemci o nejméně náročnou variantu výletu mohou podniknout procházku kolem Štrbského jezera, prohlédnout si středisko se skokanskými můstky, zajít do koliby na halušky nebo pravou „kapustnicu“. Další možnost procházky je dojít pěšky k Chatě pri Popradském plese (cca. 4 km), kde se nachází symbolický hřbitov obětí hor. Středně nároční turisté podniknou výlet Mlynickou dolinou k vodopádu Skok a k Plesu nad Skokom (cca. 4 km). Pozdě odpoledne společný odjezd do hotelu.
5. den - Snídaně, uvolnění pokojů a odjezd autokarem do hlavního střediska Nízkých Tater Jasné, v Demänovské dolině. Zastávka u unikátního dřevěného kostela ve Sv. Kříži. Návštěva Demänovskej ladovej jeskyně, po prohlídce odjezd do centra Jasné, možnost výjezdu lanovkou na Chopok nebo jen na úbočí Chopku a pokračovat pěšky až na vrchol. V odpoledních hodinách odjezd do Bešeňové, možnost návštěvy termálního aquaparku Gino Paradise s množstvím vodních atrakcí a vířivek, bazénem s „mořskými vlnami“ a adrenalinovou zónou s tobogány a příjemným wellness centrem. Nejoblíbenější jsou však venkovní, klidové bazény s teplotou vody okolo38°C. Ubytování v Bešeňové.
6. den - Snídaně, individuální volno, odjezd do ČR kolem 11h.



Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.