Poznejte střední Slovensko

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovensko, Evropa, Slovensko
Název ubytování Poznejte střední Slovensko
Typ ubytování Pokoj
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 6 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Jeskyně Driny - v Smolenském Krasu je jedinou zpřístupněnou jeskyní v Malých Karpatech. Nachází se zde velký počet krápníků. Nejdelší stalagmi má délku 2 metry a dvacet centimetrů. Jeskyně má krásnou sintrovou výzdobu, tvoří ji závoje a hrachové formy. Dále jsou zde drobná jezírka s hráškovitou „výzdobou“. Teplota v jeskyni je 7,1°C

Bratislava – hlavní město a největší město Slovenska. Rozkládá se na obou březích Dunaje. Symbolem Bratislavy (který je vyobrazen i na jejím logu) je Bratislavský hrad se čtyřmi věžemi v rozích a jedním nádvořím uprostřed, nebo také architektonicky zajímavý Most SNP (postavený v druhé polovině 20. století), klenoucí se jako jeden z pěti mostů přes Bratislavou protékající Dunaj nedaleko historického jádra metropole.

Bojnický zámek – původně dřevěný hrad, který se vyvinul ze staršího hradiště patří k nejstarším a nejvýznamějším památkám na Slovensku. Písemné zmínky o existenci hradu sahají do roku 1113. Nyní se jedná o romantický zámek na původně gotickém a renesančním základu hradu. Hrad můžete znát z pohádky Šíleně smutná princezna

Banská Bystrica – univerzitní město ve střední části Slovenska s bohatou historií těžby zlata, stříbra, mědi a olova. Uvidíte zde centrum města, městský hrad Barbakan, Kalvárii a horu Urpín.

Vlkolínec – Na úpatí Velké Fatry pod kopcem Sidorovo naleznete malou vesničku, která je zapsaná v kulturním dědictví UNESCO díky malým dřevěným domkům postavených dřevorubci a uhlíři. Písemné zmínky o této malebné vesničce pochází již z roku 1376.

Oravský hrad – Snad nejkrásnější Slovenský hrad, který se nachází nad městečkem Oravský Podzámok a na strategicky důležitém místě uhersko polské cesty (dříve jantarové cesty). Patří mezi nejvýznamější památky hradního stavitelství na území Slovenska.
Těrchová – Jánošíkovi diery – soustava kaňonů v Krivánské Malé Fatře. Krásná turistická trasa okolo Bielyho potoka po naučném chodníku s lávkami, žebříky a řetězy.
Čičmany – světově proslulá obec s památkovou rezervací slovenské lidové architektury. První zmínky o obci sahají až do roku 1272. Pohádkově vypadající místní roubenky jsou zdobené „výšivkami“ s geometrickou ornamentikou. V obci najdete národopisnou expozici, zámek a kostel.
Trenčiansky hrad – Dominanta Trenčína i celého Pováží stráží obchodní trasy spojující středomořskou oblast s Pobaltím, střední a severní Evropou. Dnešní hrad vznikl již v 11. století jako hraniční pevnost.

Cena zahrnuje

1x místo v autobuse
1 zavazadlo, 1 palubní tašku
Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
4x 3* hotel se snídaní
1x oběd v Kolibě (bez nápojů)
Vstupné: Driny, Bojnický zámek, Vlkolínec, Oravský hrad, Čičmany, Trenčiansky hrad (v hodnotě více než 850,-Kč)
Profesionálního průvodce

Cena nezahrnuje

Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč/den
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč/den
Příplatek za jednolůžkový pokoj

Nástup / Výstup
Praha, Jihlava, Brno

Program
1. den - Odjezd v ranních hodinách z Prahy přes Jihlavu a Brno k jeskyni Driny, kde nás čeká krátká procházka k jeskyni (1km) a prohlídka. Poté přejedeme do Bratislavy, kde se ubytujeme a pojedeme na odpolední a podvečerní prohlídku města.
2. den - Po snídani vyrazíme na Bojnický zámek, kde se natáčela pohádka Šíleně smutná princezna a prohlídneme si zámek, následně se přesuneme na pozdní oběd do Koliby sv.Krištofa (v ceně není pití). Po obědě pojeden do Banské Bystrice, kde se projdeme po náměstí a navštívíme městský hrad Barbakan. Dále dojdeme přes Hron na Kalvárskou horu Urpín. Ubytování.
3. den - Po snídani se vydáme do dřevorubecké a uhlířské vesničky Vlkolínec, která Vás zaujme svou architekturou (UNESCO) a dále pojedeme na Oravský hrad, který si prohlédneme. Na nocleh se přesuneme do Těrchové.
4. den - Dnes po snídani vyrazíme na pěší túru cca 5km po Jánošíkových dierach, kde nás čeká velké množství vodopádů, bizarní skalní útvary a specifické klima, to vše projdeme po cestičkách, chodnících, schodech. Poté si odpočineme v autobuse cestou do Čičman vesnice, která vypadá jak z pohádky. Stěny dřevěných roubenek zdobí ornamenty připomínající výšivky čičmanských žen. Po prohlídce obce přejedeme do Trenčína, kde nás čeká nocleh.
5. den - Po snídani a odhlášení z hotelu so pojedeme prohlédnout dominantu Trenčína a celého Pováží a tou je Trenčiansky hrad, jehož historie sahá do 11. století. Původně pohraniční pevnost strážící důležité vážské brody a karpatské průsmyky přes které procházeli obchodní cesty. Po prohlídce hradu se vydáme na cestu zpět do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.