Vysoké Tatry

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovensko, Evropa, Slovensko
Název ubytování Vysoké Tatry
Typ ubytování Pokoj
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 190 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Tatranské Matliare - osada na Slovensku, východisko do východní části Vysokých Tater. Osada vznikla jako soukromé letovisko Matěje Loisch, který zde r.1889 postavil i hotel pro širší veřejnost a vzápětí další. Matliare jsou vojenskými klimatickými lázněmi, své služby poskytují však i veřejnosti, jsou obklopeny horami, díky čemuž jsou ideálním místem k léčbě onemocnění dýchacího systému.

Štrbské pleso - najdete ho na jižní straně Vysokých Tater na Slovensku, konkrétně na místě, kde se spojují Furkotská a Mlynická dolina na konci hřebenu Sol tato lokalita byla mezi 77 přírodními památkami, ze kterých se vybíralo sedm nových přírodních divů světa. Vznik plesa zapříčinilo tání Mlynického ledovce, který ve čtvrtohorách postupoval celou Mlynickou dolinou.

Staré Ľubovna - Město se skladá z dvou městských částí a to Podsadek a Stará Ľubovňa. Nachází se zde L´ubovniansky Hrad, L´ubovniansky skanzen, Galérie Proviční doma další památky, ale za zmínku stojí Dřevěný chrám sv. archanjela Michala.

Tatranská Lomnice - obec, založená roku 1892 uherským lesním statkářem jako první státní klimatické místo ve Vysokých Tatrách. Je to turisticky a rekreačně významné místo v pohoří Velké Tatry. V obci najdeme sídlo TANAPu a nachází se tu i muzeum TANAPu. Tatranská Lomnica je důležitým startem pro turistické trasy, hlavně díky lanovce, která nás doveze na Skalnaté pleso, odkud můžeme dál pokračovat na Lomnický štít. Visutá lanovka byla postavena roku 1940.

Cena zahrnuje

3x noc v Tatranské Matliare v hotelu ** s polopenzí
1x místo v autobuse
1 zavazadlo, 1 palubní tašku
Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
Průvodce/delegáta

Cena nezahrnuje

Vstupy do památek
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč/den
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč/den
Cena jízdy na pltích cca 15 Euro
Cena zubačky cca 1 Euro
Cena lanovky na Lomnický Štít ze Skalnatého Plesa cca 27 Euro
Cena lanovky na Skalnaté Pleso z Tatranské Lomnice cca 19 Euro

Nástup / Výstup
Praha, Jihlava, Brno

Program
1. den - V brzkých ranních hodinách odjezd na Slovensko. Příjezd v dopoledních hodinách, procházka tatranským areálem, ubytování Tatranské Matliare. Odpoledne volný odpočinkový program – v hotelu možnost koupání v bazénu, masáže, relaxace, dětský areál. Večeře, nocleh.
2. den - Po snídaní odjezd na Štrby. Ze Štrby pojedete zubačkou na Štrbské Pleso. Odtud se vydáte Mlynickou dolinou k vodopádu Skok (cca 9 km), poté se vrátíte na Štrbské Pleso. Volno k individuální procházce. Sraz a odjezd zpět na ubytování.
3. den - Po snídani se vydáte do Staré Lubovni. Prohlídka města. Pak přejedete do Národního parku Pieniny, zastavíte se v pravé slovenské kolibě, navštívíte bylinnou lékárnu v Červeném Kláštorci a zažijete jedinečnou atmosféru při plavbě na tradičních pltích největším kaňonem ve střední Evropě. Návrat na ubytování. Nocleh.
4. den - Po snídani se vydáte pěšky (cca 2km) do Tatranské Lomnice, kde vás čeká výjezd lanovkou na Skalnaté pleso (1751 m). Můžete si zajít Lomnický štít (individuální). Odjzed do ČR kolem 15 hod.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.