Golf a wellness Otočec - hotel Šport, Green Fee a termály v c...

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko, Jihovýchodní Slovinsko
Název ubytování Šport
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové, relaxační
Cena za osobu celkem od 4 280 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nádherné golfové hřiště Grad Otočec je naprostou perlou mezi golfovými hřišti ve Slovinsku i velmi širokém okolí. Golfové hřiště Otočec je skvěle hodnoceno (doslova neuvěřitelně) náročnými německými golfisty na známých golfových internetových stránkách {{clanek:golf-hriste-Otocec}}. Mnozí jej srovnávají se známějším rakouským Adamstalem ?! Hřiště se nachází ve slunné jihovýchodní části Slovinska, s výbornými golfovými podmínkami od začátku jara do pozdního podzimu (je na stejné rovnoběžce jako přímořské jadranské Grado). Leží v romantické oblasti nad řekou Krka, kilometr od vodního hradu Otočec a oblíbeného golfového hotelu**** Sport. Necelou půlhodinu jízdy je vzdáleno další pozoruhodné golfové hřiště Mokrice vedle stejnojmenného pohádkového hradu. Pod tímto hradem se nachází termální lázně Čatěž s obřím termálním aquaparkem. 5 km jsou vzdáleny termální lázně Šmarješke Toplice, 20 km je to do nádherných lázní Doljenske Toplice s novou soustavou krytých i otevřených termálních bazénů. Nedaleko najdete Novo Mesto, jedno z nejhezčích měst Slovinska (krásné historické centrum). Za 45 minut dorazíte na gofové hříště v chorvatském Záhřebu. Kdo nežije jen golfem (vedle otočského hřiště je to ale těžké), může navštívit mohutný hrad Žužumberk, zámky, hojné cyklostezky, vinné sklípky a místní jeskyně. Za hodinu a půl dojedete po nové dálnici k pohádkové jeskyni Postojnska jama, jejíž velikost nemá obdoby. Přidáte-li ještě půlhodinu, dorazíte k moři.

Je to prostě ideální místo na skvělou golfovou dovolenou. Na golfových hřištích i v lázeňském a turistickém okolí Vás čekají opravdu nezapomenutelné zážitky. Vzhledem k poměrné blízkosti lze Otočec navštívit také na kratší dobu. Z Brna to je cca 500 km (z Prahy 700 km), hodně po dálnici. Jen je diskutabilní zkratka přes Laško, je tam sice údajně „dobrý“ pivovar, ale špatná cesta.
Golf v jižním Slovinsku může být zajímavý také pro jarní rozehrání a podzimní „dohrání“. Jsou zde výhodné podmínky pro tréningové skupiny (mládeže i dospělých) i golfové partičky.

{{clanek:golfove-hriste-Grad-Otocec}}
Fantastické 18 jamkové mistrovské hřiště (par 72), již dvakrát vyhlášené za nejlepší ve Slovinsku. Známý golfový designer Howard Swan vytvořil na ploše 75 ha golfový ráj. Hřiště s krásnou parkovou úpravou, 49 bunkry, množstvím vodních překážek a často velkým převýšením nabízí skvělý golf v nádherném podhorském prostředí s úchvatnými výhledy do čarokrásné okolní krajiny. Hru zakončíte (jak kdo) na 18 jamce (třípar) ranou přes 180 m široké údolí. Golf se zde stává také estetickým zážitkem. Hřiště je stále perfektně udržované. Standardně v otevřeno od 20.3. do 1.11.
Je zde veškeré potřebné zázemí (driving range, 2x putting, menší chipping).
{{clanek:tabulka-hriste-Grad-Otocec}}

{{clanek:mapa-golf-Mokrice}}
Mimořádně zajímavé, členité 18 jamkové mistrovské gofvé hřiště (par 71) vedle hradu Mokrice. Slavný golfový architekt Donald Harradine postavil v zámeckém parku na kopci kolem hradu Mokrice obtížné, velmi členité golfové hřiště. Je zde několik, doslova pověstných jamek. Na tříparu č. 10 pálíte s kopce do hradního příkopu. Čtyřpar č. 11 začíná odpalem do propasti (takřka jako do Macochy). Za jamkou č. 13 Vás čeká „buggytaxi“, jež Vás vyveze zpět na „hradní horu“. Vedle recepce (v části zámku) je vyhlášená golfová restaurace. Odpaliště a greeny sice nejsou vždy v tak perfektním stavu jako na Otočci, ale toto velice zajímavé hřiště rozhodně stojí za návštěvu.
Je zde veškeré potřebné zázemí (driving range, putting, chipping).
{{clanek:tabulka-hriste-Mokrice}}

Popis dopravy:
Bez dopravy. Vzdálenost cca:z Brna 550 km z Prahy 720 kmz Ostravy 720 km

Popis stravování

snídaně bufetováza příplatek polopenze: večeře formou bufetu (včetně salátu, dezertu, zmrzliny)

Popis ubytování

Sportovní a rekreační hotel**** Šport: v roce 2015 zmodernizovaný sportovní a wellnes hotel**** poblíž skvělého golfového hřiště Otočec (1 km pěšky, 3km autem). Byl zde otevřen nový, krásný termální bazén, je zde nová sauna, parní lázeň a relaxační místnost. Sportovcí ocení vedle hotelu ležící tenisové kurty, kryté kurty, obří fitness centrum (pro hotelové hosty zdarma), tělocvičnu, v okolí cyklistické a turistické trasy. V hotelu je recepce, hala s barem a restaurace. 200 m od hotelu stojí kouzelný vodní hrad Otočec s vyhlášenou hradní restaurací. Pěkné dvoulůžkové pokoje (některé s možností přistýlky) se sprchou, WC, fénem, WIFI, sat TV, minibarem, balkon.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.