Julské Alpy - Bled - Kranjska Gora, Tarvisio, Krvavec aj., hotel...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko, Julské Alpy, Bled
Název ubytování Bled - Ribno
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem od 3 680 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Výborné a výhodné lyžování ve Slovinsku. V čarokrásných Julských Alpách nejsou obří lyžařská střediska, avšak ty největší místní (Krvavec, Kranjska Gora, Kanin) patří mezi velmi dobré střední. Pro milovníky lyžování v jižních Alpách, kteří chtějí během své lyžařské dovolené navštívit několik nejvýznamnějších středisek (a využít dobré ubytování) za výhodnou cenu je zde vše „tak akorát“. Vzhledem ke své relativní blízkosti (660 km z Ostravy, 480 km z Brna) jsou Slovinské Alpy správným cílem také pro zájemce o lyžařské kratší pobyty.

Tento lyžařský pobyt je zaměřen na návštěvu tří největších okolních alpských lyžařských středisek, na které platí místní superskipas Julské Alpy. S výhodným superskipasem Julské Alpy lyžujeme ve známém středisku Kranjska Gora (6 lanovek, 10 vleků, 30 km sjezdovek, pouze severní svahy jistí dobrou kvalitu sněhu, pravidelné závody Světového poháru). Dále ve vysokohorském ski centru Krvavec (přes 30 km sjezdovek ve výšce 1.450 m až téměř 2.000 m, kabinová lanovka, 6 sedačkových lanovek, několik vleků, množství sněhových děl) s nejlepšími sněhovými podmínkami ve Slovinsku. Tato střediska se nachází se v okruhu cca 40 km od známého letoviska a lázní Bled. Novinkou je lyžování v úžasném italském Tarvisiu. Najdete zde 11 lanovek a cca 30 km sjezdovek v nadmořské výšce 800 – 1.800 m. Doslova nezapomenutelná je návštěva pohádkového poutního místa s kostelíkem Monte Lussari ve výšce téměř 1.800 m. Sjezdovka s vrcholu do údolí má převýšení 1.000 m, její absolvování je skutečným zážitkem. Superskipas má rozšířenou platnost také na středisko Dreiländereck v Rakousku, fantastický vysokohorský resort Bovec – Kanin - Sella Nevea na hranicích Itálie a Slovinska a dalších 10 středisek. Výhodou je, že tento superskipas umožňuje přizpůsobit program povětrnostním podmínkám. V případě mimořádně špatných sněhových podmínek je možno využít vysokohorský Krvavec (dlouhodobě jsou zde nejlepší podmínky a nejvíce sněhových děl), nebo vzdálenější Kanin (vedle miniledovce, 30 km sjezdovek ve výšce 1.200 – 2.300 m), pokud je sněhu a mrazu až příliš (také toto se v Julkách poměrně často stává), pak je řešením přece jen níže položená Kranjska Gora.
Poblíž Bledu, ve vesničce Ribno je připraveno ubytování pro tento zajímavý lyžařský pobyt. Samotné letovisko Bled (cca 2.5 km od Ribna) s termálními centry, hradem, pohádkovou promenádou a čarokrásným jezerem přitahuje přes rok turisty, golfisty i lyžaře.
{{clanek:skipama Krvavec}}
{{clanek:Skimapa-Kranjska Gora}}
{{clanek:skimapa-bovec-kanin-sella-nevea}}
Itálie: {{clanek:skimapa-tarvisio}}


Popis dopravy:
Bez dopravy. Vzdálenost cca:z Brna 470 km z Prahy 570 km z Ostravy 660 km

Popis stravování

Polopenze: snídaně formou bufetu večeře formou bohatého bufetu (plus saláty a zákusky)

Popis ubytování

POLOHA: hotel*** Ribno je pěkný, standardní hotel ležící v klidném místě u lesa na kraji vesničky Ribno, cca 2.5 km od centra Bledu. Hotel byl postaven v roce 1985, pokoje i další prostory jsou průběžně rekonstruovány. Majitelé se snaží především využít přírodních materiálů, je zde hodně využito dřeva. Hotel je také znám svou dobrou kuchyní oceňovanou v recenzích. Před hotelem parkoviště a zastávka skibusu (jezdí dle jízdního řádu na Krvavec, Kransjkou Goru, Tarvisio – nutná registrace den předem na recepci). VYBEVENÍ: . V hotelu je recepce, dvě restaurace, pěkný bar, terasa, stylová společenská místnost. Dále menší wellnes centrum - sauna, vířivka, infrakabina, relaxační místnost. POKOJE: > standardní dvoulůžkový pokoj: cca 18 m², některé s možností 1 – 2 přistýlek, sprcha a WC, TV, WIFI, část balkón. > Jednolůžkový pokoj: menší než dvoulůžkové pokoje, vybavení podobné jaké 2L pokoje.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.