Pohodový týden - Slovinsko - NP Triglav a Slovinsk

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko, Hory a střediska, Julské Alpy
Název ubytování Ubytování Atg + Rvs
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 13 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: polopenze - Vždy se podává snídaně i večeře formou švédského stolu.

Popis ubytování

Ubytování:V horách jsme ubytováni v **** hotelu s bazénem a saunou a u moře ve *** hotelu také s bazénem.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceJulské Alpy s CK Poznání - nenáročná i vysokohorská turistika.

Program zájezdu

1. den:

odjezd z ČR v podvečerních hodinách odjezd do Slovinska.

2. den:

horní stanici lanovky do výšky 1 576 m., odkud je nádherný výhled zpět do údolí. nenáročná trasa po hřebeni přes VITRANC (1 638 m) až na CIPRNIK (1 745 m). Zpět stejnou trasou a buď sjezd opět lanovkou do hotelu či pěšky. Odpoledne relax v bazénu či vířivce. Všichni večeře.

3. den:

snídaně, odjezd busem do města ARNOLDSTEIN (600 m), výjezd lanovkou SELTSCHACHER ALM (1 458 m), základní varianta (2 z 5, 6 hod., ↑350 m, ↓700 m): krásný výstup na DREILAENDERECK (1 508 m), což je hraniční hora tří států - Rakouska/Itálie/Slovinska, menší okruh k slovinské chatě TROMEJA (1 145 m), od chaty po hranici k vesnici RATEČE (865 m). Přejezd busem k hornímu jezeru LAGHI DI FUSINE, základní varianta (1,5 z 5, 2,5 hod., ↑150 m, ↓300 m): okružní cesta kolem kouzelných, jedinečných jezer přes chatu BELVEDERE, zpět na parkoviště, kde na nás bude čekat náš bus, který nás doveze do hotelu. Večer typický slovinský večer s hudbou. Lehčí varianta (1,5 z 5, 4 hod., ↑350 m, ↓350 m): od chaty Tromeja k horní stanici lanovky, sjezd lanovkou do údolí a busem k jezerům Laghi di Fusine.

4. den:

snídaně, odjezd busem do TARVISIA, výjezd lanovkou ke kostelu SANTURIO DI MONTE LUSSARI (1 751 m), což je staré poutní místo, založené již v roce 1360. Základní varianta (2 z 5, 4 hod., ↑150 m, ↓900 m): krásný okruh kolem velikánu CIMA DEL CACCIATORE (2 071 m) do sedla SELLA PRASNIG (1 491 m), údolím VALLE DI RIOFREDDO a na konci údolí na nás bude čekat bus. Lehčí varianta (1,5 z 5, 3 hod., ↑150 m, ↓350 m) ze sedla zpět k horní stanici lanovky po druhé straně masívu Cacciatore, sjezd do Tarvisia a přejezd pro první skupinu. Všichni odjezd do hotelu, večeře

5. den:

snídaně, odjezd k moři se zastávkou u světoznámého jezera BLED, procházka kolem jezera s možností si zkusit jízdu letní sáňkařskou dráhou, odpoledne dojezd do STRUNJANU, ubytování, večeře.

6. den:

snídaně, základní varianta (2 z 5, 3 hod. ↑100 m, ↓100 m): odjezd busem na prohlídku POSTOJNSKÉ JESKYNĚ, kde již od roku 1872 jezdí vláček pro turisty, z kterého shlédneme nejúžasnější jeskyni Slovinska. Poté přejedeme busem na fakultativní ochutnávku výborných vín, odjezd na hotel. Všichni večeře.

7. den:

snídaně, odjezd busem jen pár km do nejhezčího města slovinské riviéry PIRAN, procházka po hradbách ze 7. století, prohlídka starých nádherných uliček. Po prohlídce pěšky krásnou stezkou podél pobřeží do STRUNJANU, okruh KRAJINSKIM PARKEM STRUNJAN s pěknými zátokami s ptactvem a hezkou flórou. Odpoledne odjezd do hotelu.

8. den:

snídaně, dopolední vyklizení pokojů, možnost koupání u moře a pozdě odpoledne odjezd do ČR.

9. den:

příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.