Slovinsko, cyklistický zájezd na kole Triglavským národním parkem

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko, Julské Alpy
Ubytování Penzion
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 6 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Info Země na ,slunečné straně Alp´. Tak blízké a přitom tak málo známé… . Pojďte s námi poznávat zemi charakteristickou vysokými horami na severu, Jadranem na jihu a uprostřed hlubokými jeskyněmi. Slovinsko je bezesporu země fascinující krásy.

Cestování v sedle nejkrásnější částí Julských Alp začíná bránou pro pěší výstup na Triglav (nevyšší horu Slovinska). Projedeme protáhlým údolím řeky Sávy a podíváme se k jejímu smaragdově zelenému prameni (máme možnost výjezdu lanovkou na blízké vrcholy s výhledem na Karavanky. Přijedeme k Bohinjskému jezeru, nad nímž se strmí vrcholy hor do výšky 2000m. Přes vodopád Savica dojedeme až k cíli cesty, do starého c. a k. lázeňského města Bled, které je považováno za bránu Triglavského národního parkuVíce info Slovinsko je středomořský stát na pomezí Balkánu a střední Evropy. Severní část země zasahuje do jižní části Alp, východní oblast Prekmurje do Panonské nížiny a jihozápadní pobřežní část zahrnuje i část Istrie, díky této geografi i je podnebí Slovinska středozemní na pobřeží, alpské v severních pohořích a kontinentální na východě. Slovinské pobřeží je krátké (47 km), ale půvabné. Julské Alpy jsou příznačné svými hlubokými údolími, kde se nad třpytivými jezery tyčí ohromné šedobílé skalní stěny horských masivů.

Na území Julských Alp byl roku 1981 vyhlášen Triglavský národní park, který patří k největším ve Slovinsku. Slovinsko je nádhernou zemí se spoustou neobjevených krás, vhodné pro všechny romantické duše a ty, kteří si chtějí příjemně a dosyta užít svoji zaslouženou dovolenou Nástupním místem je Praha. Nabízíme také možnost svozu z Brna. (za doplatek 400kč/os.) při minimálním počtu 4 osob
Svoz skupin lze řešit individuálně (nástupní místo + případný doplatek).Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Polopenze

Program zájezdu

1.den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách

2.den

Příjezd do Triglavského národního parku. Ranní návštěva soutesky Vintgard. První etapa je lehčího charakteru z Kranjské Gory do Planice - prohlídka Mamutího můstku. Dále pokračujeme krásným údolím Tamar k Domu v Tamarju. Po sjezdu zpět do Planice odbočujeme směr Itálie a navštíme Italská jezera. (cca 40km)

3.den

Motorizovaný přesun do lázeňského proslulého města Bled. Odtud tři varianty etapy. Lehčí varianta počítá s jízdou podle Sávy Bohinky k Bohinjskému jezeru a vodopádu Savica. Přes Starou Fužinu a Srednju Vas zpět do Bledu (cca 50 až 60km). Těžší varianta začína výjezdem na Rudno Polje na náhorní plošině Pokljuka (cca 900 m převýšení), sjezd k Bohinjskému jezeru, návštěva vodopádu Savica a následuje dojezd přes Bohinjsku Bistricu do Bledu (cca 70km). Královská varianta začíná jízdou podle Sávy Bohinky k Bohinjskému jezeru a vodopádu Savica. Následuje šotolinovo štěrkový výjezd přes Koču Uskovnice na Rudno Polje na Pokljuce, sjez do vesničky Krnica, udolím Radovny k hodposě Pri Psnaku, krátký výjezd do sedla Kosmačev Preval, sjezd do Mojstrany a po cyklostezce podél Sávy Dolinky do Kranjské Gory (cca 95km)

4.den

Etapa s cílem u Aljaževa domu. Výjezd z Kranjské Gory směr Mojstrana podél Sávy Dolinky. Z Mojstrany vjezd do doliny Vrata cca v půli cesty prohlídka 50m vodopádu Peričnik a poté dojezd k Aljaževu domu - výchozí stanice výstupu na Triglav. Cestou jsou úseky s 25% stoupáním. Stejnou cestou návrat. (cca 50 až 60km)

5.den

Etapa na Péč - Tromej. Nádherná etapa vyžadující hezké počasí. Na vrcholu, kde se schází hranice Itálie, Rakouska a Slovinska, jsou naprosto exklusivní výhledy a vyplatí se sem vyvézt i těžší foťák. Z jedné strany jsou nádherné rozhledy na Julské Alpy, z druhé strany na Villašské Alpy. (30 až 40km)

6.den

Projedeme Kranjskou Gorou, přes sedlo Vršič (1 611 m, nejvýše položené horské silniční sedlo ve Slovinsku) přes 50 číslovaných serpentin do obce Bovec (60 km). Nebo je možné vyrazit na bruslích po cyklostezce, směrem na italskou Udine

7.den

Návrat do ČR v ranních hodináchZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.