Slovinsko – hory, jeskyně a moře

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 8 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Krása nedotčené přírody Julských Alp v podobě vodopádů, soutěsek, jezer, pramenů a krasových jeskyní v kombinaci s koupáním v Jadranu, nebo alespoň v mořských lázních Laguna, řada památek UNESCO s procházkou podél slovinských jezer Bohinj a Bled, starými městy, hrady, dobrým jídlem a vínem… To vše vás čeká ve Slovinsku… Mořské lázně v ceně!

Popis ubytování

Ubytování:- 3/4x hotel (2x blízko jezera, *1x/2x u moře s mořskými lázněmi)
- *3x/4x polopenziCena zahrnuje:- dopravu autobusem
- 3/4x hotel (2x blízko jezera, *1x/2x u moře s mořskými lázněmi)
- *3x/4x polopenzi
- základní vstup do Mořského parku Laguna
- služby průvodce
Cena nezahrnuje:
- komplexní pojištění 26,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč)
- pobytové taxy (přibl. 2€/den)
- vstupné, lanovky, sauny a wellness v Mořském parku, vstupné do objektů a na akce (60,- €)
Fakultativní příplatky:
- komplexní pojištění = *156,- / 182,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = * 1.800,- / 2.400,- Kč
Garant zájezdu: CK GEOPS

Program zájezdu

1. den: Odjezd

Odjezd ve 21 hodin z Prahy (Br, po trase dle dohody; svoz od 4 osob: HK, PCE), transfer přes Rakousko.

2. den

Perly Julských Alp: ranní kouzelná krajina slovinsko-italských jezer Laghi di Fusine , toulky údolím Tamar k vodopádům, turistika k prameni Nadiža či až k vodopádu Crna Voda, prameny řeky Sávy Dolinky, krátká zastávka v srdci Triglavského národního parku KRANJSKÁ GORA, cesta podél Bledského jezera, RIBČEV LAZ, místní kostelík a ochutnávka sýra.

3. den

Triglavský národní park a jezero Bohinj, turistika podél největšího slovinského vodopádu Savica (72 m), fakult. lanovkou na Vogel, výhledy na Bohinjské jezero a kouzelná hřebenová turistika - různé typy náročnosti, variantně vesničky STARA FUŽINA a RIBČEV LAZ, procházka korytem řeky Mostnice nebo plavba lodí po jezeře Bohinj a procházka podél jezera.

4. den

Letovisko BLED s majestátním hradem vysoko nad Bledským jezerem, procházka podél jezera, Titova vila, projížďka po jezeře, Postojenské jeskyně, největší krápníkové jeskyně Evropy, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana, 20 km podzemních chodeb (macarát jeskynní), návštěva romantického „loupežnického hradu“ ve skalách Predjamski grad, cesta na pobřeží moře, ubytování, hotel s možností koupání v mořském parku Laguna, individuálně večerní procházka do PORTOROŽE.

5. den

5. den: V červnu relax u moře s možností koupání nebo na terasách v mořském parku Laguna a výlet s turistikou do Slovinského krasu unikátní krasový systém Škocjanské jamy (UNESCO), 11 propojených podzemních jeskyní, propadlá údolí a přírodní mosty, procházka s výhledy přes propast, v podvečer koupání, park s galerií v přírodě Forma Viva. *5. den: V září relax v mořském parku Laguna nebo pěší procházka do PIRANU, odpoledne Škocjanské jamy a krátká zastávka v Lublani, noční přejezd.

6. den

Dopolední koupání ve slaných hotelových bazénech v Laguně, nebo prohlídka starobylého přístavu PIRAN, náměstí v benátském stylu, LUBLAŇ, prohlídka hlavního města Slovinska, odkaz stavitele J. Plečnika, hrad a kouzlo uliček, noční přejezd. *6. den: Návrat časně ráno. CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí, místu ubytování.

7. den

Návrat časně ráno. CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí, místu ubytování.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.