Slovinsko - malá země plná velkých překvapení

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko, Evropa, Slovinsko
Název ubytování Slovinsko - poznávací zájezd (Bl,Lu,Ko,Por)
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 8 290 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Vycestujte s námi na nádherný poznávací zájezd do malé země plné velkých překvapení - Slovinska.

Budete se kochat nádherným panorama Triglavského národního parku a jeho perlou – Bohinjským jezerem. Budete mít možnost zazvonit si zvonečkem v kostelíku na nejznámějším ostrově Slovinska a splnit si tak některé z tajných přání. Navštívíte také jednu z největších jeskyní – Postojna či úchvatný Predjamský hrad stojící pod převisem skály.

Nebude chybět také návštěva slovinského pobřeží, hlavního města Lublaně, ale také si zahrajeme na opravdové horníky v uhelném dolu ve Velenje.
Program poznávacího zájezdu nám nabídne všechny tři podoby Slovinska, kterými je tato malinká země známá. Prohlédneme si nádheru horského respektive podhorského světa, nakoukneme do krasového podzemí a osvěžíme se u mořského pobřeží, vše ve spojení s tamním kulturním i technickým dědictvím, které přímo vychází z dědictví přírodního. Pojeďte s námi objevit velké poklady této malé země!

UBYTOVÁNÍ a STRAVA:
Ubytování se snídaní na Bledu (1 noc) a v Portoroži (2 noci) v hotelích kategorie 3* (snídaně, večeře formou bufetu) ve dvoulůžkových pokojích (jiný typ pokojů na vyžádání) se spojenými nebo oddělenými postelemi, WC, sprchou,TV a Wi-Fi.

Cena zahrnuje

Vstupné a prohlídku důlního komplexu ve Velenje
1 místo v autobuse, dopravu
1 zavazadlo, 1 palubní tašku
Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (1 noc)/polopenzí (2 noci)
Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
Profesionální místní průvodce znalý destinace (hovořící česky)
Využití bazénu v hotelu v Portoroži

Cena nezahrnuje

Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč / den
Vše ostatní co není uvedeno v popisu: cena zahrnuje
Příplatek za jednolůžkový pokoj - 1.650 Kč *Doporučená částka na vstupy do lázní a objektů: 30 eur
**Vstupné (orientačně): Hrad Bled 10/5 eur, Postojna jeskyně 24/14 eur, Predjamský hrad 12/10 eur, Pretorský palác 3/2,5 eur, Lublaňský hrad 7,5/5,2 eur

Nástup / Výstup
Praha20:00
Jihlava21:30
Brno23:00
Mikulov0:00

Příjezd do Slovinska v dopoledních hodinách. Návrat do ČR během ranních/dopoledních hodin.

Časy odjezdu jsou pouze orientační a budou upřesněny v odbavení.

Program
DEN 1: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

DEN 2: V dopoledních hodinách příjezd do Slovinska a návštěva národního parku Triglav, prohlídka nádherného jezera Bohinj. Návštěva unikátního kostela Sv. Jana Křtitele a přechod do soutěsky Korita Mostnice (a údolí Voje s vodopádem) – lehčí turistika ve stínu bukového lesa a pohledem do útrob jinak nedostupné soutěsky kudy teče horská bystřina. V odpoledních hodinách přesun do městečka Bled u stejnojmenného jezera. Návštěva a prohlídka Bledského hradu, který se tyčí nad jezerem. Ubytování v blízkosti jezera.

DEN 3: Po snídani přejezd do nádherného městečka Radovljica s jedním z nejlépe zachovalých středověkých náměstí ve Slovinsku, které si dosud zachovalo svůj šarm bez hektického turistického ruchu. Poté navštívíme komplex Postojanski park, který spadá nejznámější slovinská krasová jeskyně Postojanska jama a hrad Predjamski grad. Krásy jeskyně obdivují návštěvníci již přes 200 let! Malebný Predjamski grad vyzývavě stojí v kolmé 123 m vysoké skalní stěně. Jeho romantickou podobu doplňuje říčka Lokva, jež hluboko pod hradem mizí v podzemí. Ubytování v Portoroži.

DEN 4: Další den nás čekají města Koper a Piran v sobě nesou třetí - středozemskou - podobu Slovinska, kterou navštívíme. Středověké městečko Piran patří mezi nejkrásnější, nejzachovalejší a nejupřímnější středozemská města vůbec. Vedle kultury, přírody, olivového oleje a vína, nabízí ještě prvotřídní sůl. Ve městě Koper s nádherným Prétorským palácem se nachází jediný slovinský mezinárodní nákladní přístav Luka Koper. Ubytování v Portoroži.

DEN 5: Poslední den našeho zájezdu navštívíme hlavní město Slovinska o necelých 300 tisíc obyvatelích, jež se momentálně pyšní titulem Zelené město Evropy. Po jejím okraji se rozprostírají Lublaňská blata, která byla osídlena již v mezolitiku lidmi žijícími v nákolních stavbách. Vloni Lublaň oslavovala 2 000 výročí od založení své předchůdkyně, římské osady Emona. Z Lublaně rovnou přejedeme do Velenje, kde zažijeme podzemní dobrodružství v bývalém uhelném dole, jež v současnosti funguje jako unikátní muzeum. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

DEN 6: Návrat do ČR v ranních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.