Slovinsko - Rogla - hotel na sjezdovce s bazénem, skipas v cen...

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko, Pohorje, Rogla
Název ubytování Rogla - Planja
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem od 5 880 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Lyžování ve slovinských Alpách je nádherné. Dosud méně využívané je lyžařské středisko Rogla, ležící v masivu Pohorje (východní předhůří Alp). Přitom to je především z Moravy nejbližší slovinské horské středisko, z Brna vzdálené jen 410 km (z toho 94% po dálnici). Nadmořská výška sice není impozantní (necelých 1.550 m), zato je zde absolutně využitá. Lanovky vedou až na naprostý vrchol (v Alpách mnohdy končí kilometr pod štítem). Navíc jsou všechny sjezdovky orientovány na sever a východ, tudíž se zde kvalitní sníh drží velmi dlouho. Zajímavé také je, že se jedná o „obrácené“ lyžařské středisko. Standardně jsou hotely a parkoviště rozesety kolem údolních stanic lanovek. Zde jsou krásné hotely na absolutním vršku. Takže ráno stačí vyjít před hotel, cvaknout lyže a pustit se po sjezdovce dolů. Ani výhledy z hotelů nejsou k zahození, nádherné vrcholky Alp jsou vzdálené jen 50 km.

„Předalpské“ lyžařské středisko Rogla nyní nabízí 2 sedačkové lanovky, 11 vleků a necelých 15 km dobře udržovaných sjezdovek s množstvím sněhových děl. V plánu je jeho rozšíření, čímž se navýší jak lyžařské možnosti, tak bohužel také cena. Dnes je zde ještě dobrý poměr - hezké ubytování na sjezdovce/délka a kvalita sjezdovek/náklady na dovolenou. Sjezdovky jsou tady skutečně pro každého. Najdete tu jak „začátečnické“ plácky, dobré, delší červené pisty i takřka 2 km mrazivých černých. A k tomu hotely s bazénem, wellness, skvělou stravou přímo u sjezdovky. Komu by to nestačilo, může sjet cca 16 km do údolí a navštívit kouzelné termální lázně Zreče (navíc 1x vstup během pobytu zdarma!). Ve zdejší termální vodě o teplotě až 35°C zapomenete na to, že ráno bylo před hotelem ve výšce 1.500 m –15°C. Můžete využít místní skibus Zreče – Rogla. Jednoduše tady hosty čeká krásná lyžařská dovolená za příznivých podmínek.

Protože je středisko skutečně blízko z ČR a patří mezi menší střední, je zde největší zájem o kratší lyžařské pobyty. Ale ani delší, romantická dovolená s ubytováním na vrcholku hor není k zahození.

{{clanek:skimapa-rogla}}

Popis dopravy:
Bez dopravy. Vzdálenost cca:z Brna 410 kmz Prahy 600 km z Ostravy 580 km

Popis stravování

Polopenze: snídaně formou bufetu večeře formou bohatého bufetu (plus saláty a výborné zákusky)

Popis ubytování

POLOHA: hotel**** Planja je Wellnee hotel stojící ve výšce přes 1.500 m, jen cca 50 m od sjezdovky. Je z něj nádherný panoramatický výhled na okolní hory. Je stavebně propojen hotelem Rogla *** sup. Vedle hotelu malý supermarket k doplnění zásob. VYBEVENÍ: V hotelu je recepce, hala, velmi dobrá restaurace, aperitiv bar, rázovitá hospoda „Stara koča“, dětský koutek, úschovna zavazadel, lyžárna, WIFI. V komplexu obou hotelů je k dispozici krásné wellness centrum - vnitřní bazén, dětský bazén, dále za poplatek sauny, whirlpool, masáže. Před hotelem parkoviště a velká sportovní hala (sleva na fitness). POKOJE: > Dvoulůžkový pokoj: některé s možností 1 – 2 přistýlek, sprcha a WC, fén, SAT TV, WIFI, minibar > Jednolůžkový pokoj: menší než dvoulůžkové pokoje, vybavení podobné jaké 2L pokoje.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.