Slovinsko, skialpinismus, snowboarding ve volném terénu

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko, Julské Alpy
Ubytování Chata
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 6 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Máte už také dost přeplněných sjezdovek a nekonečných front na vlecích a lanovkách... Nechte se pozvat na zasněžené hřebeny Julských Alp i Karawanek a na lyžích nebo snowboardech sjíždět nekonečné pláně panenského, čerstvě napadaného sněhu. Nedotčené se rozkládají kam až oko dohlédne. Mnoho vrcholků je velmi snadno dosažitelných na lyžích či sněžnicích a pak už Vás čekají jen nekonečné sjezdy na které nikdy nezapomenete... Proto je Skitouring a zimní horolezectví ve Slovinsku tak populární. A pokud nemáte vlastní potřebné vybavení, není to překážka, vše Vám rádi zapůjčíme.Základní výbava: Skialpové lyže/snowboard a sněžnice, stoupací pásy, skialpové boty nebo lyžařské boty, teleskopické hole, skialpinistický batoh. Lavinový vyhledávač - tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh), čelovka, mobilní telefon. Případní zájemci můžou v rámci programu absolvovat také denní či noční výlet na sněžnicích nebo si vyzkoušet ledové lezení na zamrzlém vodopádu. (Min. skupina čtyř osob, ale možno objednat i jednotlivě a počkat zda se skupina utvoří).Technická náročnost - Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách Fyzická náročnost - Vyšší - dlouhé celodenní přechody / přejezdy na kole do 8 hodin denně

Popis stravování

Bez stravy

Program zájezdu

1.den

Odjezd z ČR.

2.den

Sedlo Vršič (1 611m), pokud na skialpech začínáte nebo si ve volném terénu nejste jisti je první den určen právě Vám. Pro zkušenější je toto zahřívací kolo, kdy si jen zopakujete techniku na další dny dopředu v nádherném prostředí Kriske stěny. Čas 5 - 6 hodin, převýšení 700m.

3.den

Mojstrovka (2 366m), zdoláme první, poměrně jednoduchý vrchol Mojstrovku, monumentální horu strážící průsmyk Vršič. Čas 5 - 6 hodin, převýšení 700m.

4. - 6.den

Plošina Komna. Zde zažijete nefalšovanou zimní divočinu, nekonečné údolí se odtud rozbíhají všemi směry včetně Trigalvu. Stráně jsou pokryty kosodřevinou, která z tohoto místa dělá v létě neproniknutelnou džungli, ale jen napadne sníh mění se ve skialpinistický ráj. Pokud budete mít po návratu z denních túr sílu, můžete si postavit vlastní iglú a pak v něm i přespat nebo vyrazit na noční sjezd opět do hor.

7.den

7.den Příjezd do ČR v ranních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.