Slovinsko, Vysokohorská zimní turistika

* +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko, Julské Alpy
Ubytování Chata
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 6 300 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Objevte s námi zimní krásu Triglavského Národního parku. Zdejší masiv Julských Alp, ale i Karawanských Alp nabízí nepřeberné množství sportovního vyžití v zimních měsících. Přímo se zde nabízí možnost vystoupat na vrcholy, kterém jsou běžně navštěvované v letě, za pomoci maček a cepínů. Nejedná se o nic náročného, postupně Vás na jednoduchých vrcholech naučíme tuto techniku a až si ji osvojíte zvládneme společně další, náročnější výstupy. Vše po té zúročíme dvojdenním výstupem na Triglav, kdy vám ukážeme jak postavit správné iglú a kdo bude chtít, může v něm i přenocovat. Případní zájemci můžou v rámci programu absolvovat také denní či noční výlet na sněžnicích nebo si vyzkoušet ledové lezení na zamrzlém vodopádu. (Min. skupina čtyř osob, ale možno objednat i jednotlivě a počkat zda se skupina utvoří).Základní výbava: Dobrá zimní obuv, mačky, cepín, sedací úvazek, teleskopické hole. Nutná zimní výstroj (čepice, rukavice, atp.), batoh. Lavinový vyhledávač - tzv. pieps, lavinová lopata a skládací lavinová sonda (v případě zájmu je možné tzv. povinnou výzbroj zapůjčit za standardní poplatek bez poskytovaných finančních záloh), čelovka, mobilní telefon.Technická náročnost - Střední - lehký horský terén, lehké zajištěné cesty a ledovce, jízda na kole po zpevněných lesních cestách Fyzická náročnost - Střední – Fyzická aktivita do 6 hodin denně ojediněle i více

Popis stravování

Bez stravy

Program zájezdu

1.den

Odjezd z ČR.

2.den

Debela Pec 2 015m. Vrchol, na kterém si osvojíme techniku zimní vysokohorské turistiky, po značených chodnících vystoupáme nad hranici lesa a budeme si zde užívat podmanivý výhled. Čas 4 - 5 hodin, převýšení 700m.

3.den

Mt. Stol, 2 236m - „Velké křeslo", jak se této hoře přezdívá je nejvyšším vrcholem Karawanek, ale je velmi snadno dosažitelné i v zimně. Čas 5 - 7 hodin, převýšení 1 300m.

4.den

Velki Vrh, 2 088m. Velki Vrh a Kofce jsou trochu náročnější vrcholy avšak s nezapomenutelnou a nejkrásnější vyhlídkou na Julské a Karawanské Alpy. Čas 4 - 6 hodin, převýšení 800m.

5. - 6.den

Mt. Triglav, 2 864m. Dosáhnout vrchol Triglavu v letě může každý trochu zdatný turista, my se jej však díky získaným zkušenostem pokusíme zdolat v zimě a věřte, že to je zimní zážitek, na který nezapomenete. Přespíme v horské chatě případně v iglú, které si sami postavíme. Čas 2dny (6h/den), převýšení 1 800m.

7.den

Příjezd do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.