To nejlepší ze Slovinska (autobusem)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Slovinsko, Lublaň
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 7 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Příjemný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte krásy nedotčeného Slovinska. Navštívíte jezera Bohinj a Bled, Triglavský NP, budete se kochat vyhlídkou na vrcholky Julských Alp z hory Vogel, sedla Sleme i hradního vršku nad jezerem Bled. Zhlédnete unikátní Postojnské jeskyně i Lublaň. Pojeďte s námi do země netušených možností a zažijte Slovinsko!

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR v pozdních večerních až nočních hodinách.

2. den

Ranní příjezd do oblasti Julských Alp, návštěva přírodních klenotů tohoto regionu. Dnešní program začneme na italské straně lehkou procházkou kolem dvou jezer Laghi di Fusine, které se nacházejí pod slovinským Mangrtem. Poté přejedeme do oblasti Kranjské Gory. Projdeme se po malém městečku, které je známým střediskem zimních sportů, navštívíme areál skokanských můstků v Planici a zastavíme se u pramenů řeky Sávy. Při cestě do Triglavského národního parku se projdeme kouzelnou soutěskou Vintgar. Poté přejezd na ubytování u jezera Bohinj. Večerní procházka k jezeru a magickému kostelíku sv. Janeza Krstnika.

3. den

Dnešní den strávíme v překrásné oblasti jezera Bohinj. Vyšlápneme si k vodopádu Savica, který napájí samotné jezero Bohinj a který je slovinským nejnavštěvovanějším vodopádem. Lanovkou pak vyjedeme do oblasti sportovního areálu Vogel do nadmořské výšky přes 1 500 metrů n. m., odkud se nám naskytne dechberoucí výhled na celé Julské Alpy a jezero Bohinj třpytící se hluboko pod námi. Na druhé straně jezera se pak projdeme soutěskou Mostnica, romantickým kaňonem s peřejemi, tůněmi a pozoruhodnými skalními útvary, který je učiněným rájem pro milovníky canyoningu.

4. den

Návštěva severní oblasti Julských Alp a lázeňského městečka Bled. Další den v Julských Alpách přejedeme do severní části hor. Vyjedeme několika ostrými serpentinami do legendárního sedla Vršič, kde si se zájemci lehce vyšlápneme na vyhlídku Sleme, odkud uvidíme nejen do Itálie, ale i do Rakouska. Poté přejedeme do lázeňské oblasti města Bled. Navštívíme úžasně položený hrad Bled s vyhlídkou na celé městečko, jezero a snad i nejvyšší horu Julských Alp Triglav. Poté se projdeme po lázeňské promenádě a lodičkou přeplujeme na jezerní ostrůvek s kostelem Nanebevzetí Panny Marie na Bledu.

5. den

Poslední den nás čekají unikátní Postojnské jeskyně, pohádkový Predjamský hrad i hlavní slovinská metropole Lublaň. Po snídani přejedeme do oblasti Postojna. Podíváme se do jednoho z největších turistických lákadel Slovinska, kterým jsou Postojnské jeskyně. Zhlédneme jednu z nejkrásnějších krápníkových výzdob Evropy a možná spatříme i zde žijícího endemita maceráta. Poté přejedeme na prohlídku kouzelně položeného Predjamského hradu. Večerní procházka po architektonicky zajímavém hlavním městě Lublaň pak ukončí naši návštěvu Slovinska. Přejezd do ČR v nočních hodinách.

6. den

Noční transfer. Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Svoz k odjezdovému místu

K tomuto zájezdu si můžete objednat dopravu od místa bydliště na místo odjezdu a zpět - minibusem Radynacestu. Podrobnosti, ceny a rezervace: www.radynacestu.cz.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (60 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.