Baleáry – Menorca a Mallorca

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 35 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Baleárské ostrovy prosluly svou rozmanitou kulturou, nádhernými plážemi i pestrou lokální gastronomií. Během cesty po Menorce se zaměříme na poznání její složité historie i přírodních krás. Ubytováni budeme v srdci ostrova, v agroturistické vile v okresu Ferreries, vybudované již v 18. století, kde nám bude k dispozici soukromý bazén v oáze zelených zahrad. Během výletů poznáme severní i jižní pobřeží ostrova, navštívíme lokální farmy, ochutnáme místní gin Xoriguer a projedeme se lodí po jednom z historicky nejdůležitějších přístavů Středozemního moře. Ke konci našeho zájezdu se přesuneme trajektem navštívit sestru Menorky – Mallorku. Na Mallorce zůstaneme ve městě Palma Mallorca, metropoli ostrova. Projdeme si historické centrum města a samozřejmě navštívíme gotickou perlu Baleár, la Catedral.V ceně nezahrnuto:Vstupné do navštívených objektů.Velikost skupiny:7–8 účastníků.Poznámka:Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha – Maó, přesun do ubytování v centru ostrova (oblast Ferreries), prohlídka přilehlého okolí.

2. den

Maó (Mahon) – výlet do hlavního města ostrova, návštěva trhů na Esplanadas a případný nákup suvenýrů. Prohlídka dominant města, kostelů Santa Maria de Maó a Església del Carme. Fakultativně muzeum Mahónu, pojednávajícím o historii ostrova. Sestup městem do přístavu se zastávkou v Mercat de Pescados (prodej ryb a ochutnávka místních specialit). Vyhlídková hodinová projížďka lodí po přístavu s vyhlídkou na Isla del Rey a Lazaret. Návštěva destilerie lokálního ginu Xoriguer s možností ochutnávky ginu a degustace dalších místních likérů. Dle času koupání v Sa Mesguida.

3. den

Cala Galdana, koupání a procházka, návštěva vyhlídek v okolí slavné menorské pláže, prohlídka přístavu a fakultativně ochutnávka tapas v typické španělské restauraci. Odpolední prohlídka Ciudadelly – druhého největšího města Menorky, cestou zpět monolity Naveta Des Tudons  a místo těžby kamene Las Canteras de S'Hostal. Fakultativně návštěva lokální jezdecké školy (hípica) s výkladem o fiestas  de San Juan. Západ slunce na nejvyšší hoře Menorky Monte Toro nad vesnicí Es Mercadal.

4. den

Cala Pregonda – cesta za přírodními krásami severního pobřeží s pěšími výlety (2–3 hodiny chůze) a možností koupání, přesun na Cala Caballería a nejsevernější bod Menorky – Faro Caballería s návštěvou jeskyně. Dle času Cala Pilar.

5. den

La Mola –půldenní prohlídka pevnosti s vyhlídkou na Es Castell. Přesun k Fuerte de Marlborough. Cestou zpět možnost oběda v Cap Rouge. Přejezd do městečka Sant Lluis s návštěvou vinného sklípku a restaurace Binifadet. Fakultativně prohlídka sklípku a ochutnávka vína.

6. den

Es Grau řesun do chráněné krajinné oblasti . Pěší výlet po přilehlém okolí, po trasách parku s možností koupání. Jeskyně Cuevas Coloms. Přejezd na druhou stranu parku Es Grau, k majáku Favaritx. Na přání návštěva rodinné farmy, nákup sýrů a pro Menorku typické sobrasády.

7. den

Volný program a odpolední přejezd trajektem na Mallorku do hlavního města Palma de Mallorca. Ubytování a večerní procházka městem.

8. den

Palma de Mallorca – pěší prohlídka historické části  se začátkem na Plaza Epaňa. Dále Bazilika Sant Miguel, Plaza Major, nádherná gotická la Catedral včetně přilehlých zahrad a tržišť; la Llotja, budova parlamentu Baleárských ostrovů.

9. den

Fakultativně jeskyně Cuevas de Drach, letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.