El Sombrerito

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko, Lanzarote, La Graciosa
Název ubytování El Sombrerito
Typ ubytování Apartmány
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem od 19 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

PolohaApartmány se nachází na ostrově La Graciosa (rozloha 27 km2), který je součástí souostroví Chinijo, severně od Lanzarote. Celý ostrov byl prohlášený za přírodní rezervaci. Nabídka je určená všem, kteří hledají dovolenou na klidném místě, v krásném prostředí méně známého ostrova. V ceně zájezdu jsou zahrnuté transfery z letiště do přístavu (Lanzarote – Orzola), plavba lodí (cca 20 min. na ostrůvek La Graciosa/Caleta del Sebo), do apartmánu a zpět.

Zájezd na ostov Graciosa je realizován s přejezdem lodí z ostrova Lanzarote.
Na ostrově Graciosa není informační kniha ani osobně k dispozici delegát Canaria travel.Vybavení objektuV nabídce je 7 apartmánů (5 sousedících a 2 samostatné), nemají recepci a spravuje je majitel, který je hostům během pobytu k dispozici. Vedle komplexu je půjčovna kol a ostatní služby.Apartmán – 1 ložniceDvoulůžková ložnice je oddělena od obývacího pokoje dveřmi. V obývací části je integrovaný kuchyňský kout (mikrovlnná trouba, lednička, toustovač, sporák, varná konvice), televize se satelitními programy, placené Wi-Fi připojení k internetu (mimo apartmánu č. 6), žehlička, koupelna s WC a vysoušečem vlasů (výměna ručníků každý druhý den). Balkon nebo terasa mají většinou výhled na moře.
Maximální obsazenost – 2 dospělé osoby a 1 dítě do 2 let.Apartmán – 2 ložniceZákladní vybavení je stejné jako u apartmánu - 1 ložnice, má navíc druhou samostatnou dvoulůžkovou ložnici.
Maximální obsazenost - 4 dospělé osoby a 1 dítě do 2 let.SportV okolí je možnost rybaření, potápění, trekkingu, výletů na kole, autem nebo lodí.StravováníApartmány jsou uzpůsobeny k samostatnému vaření.ObchodyV bezprostřední blízkosti apartmánů se nachází obchůdky, pekárna, lékárna, bary a restaurace, banka.PlážApartmány leží 30 m od krásné pláže se světlým pískem.Internetové stránkywww.elsombrerito.com

Popis lokality ubytování

PopisHlavní město ostrova: Caleta del Sebo
Rozloha: 29 km2
Popis ostrova: Severně od Lanzarote leží malý ostrůvek La Graciosa, který je součástí souostroví Chinijo (Montaňa Clara, Alegranza, La Graciosa). OstrovyLanzarote a La Graciosa odděluje úzký pruh oceánu, kterému se přezdívá El Río. Graciosa patří mezi geologicky nejstarší ostrovy kanárského souostroví a sopečnýpůvod dokazují unikátní masivy Montaňa Amarilla, Montaňa del Mojón, Montaňa Bermeja a nejvyšší stratovulkán ostrova Montaňa Agujas (266 m n.m.). V roce1986 byl ostrov prohlášen přírodní rezervací a je součástí „mořské rezervace“ Parque Natural del Archipiélago Chinijo. Nesmíme opomenout také unikátníbiodiverzitu mořského dna mezi Lanzarote a La Graciosou. Tato oblast se těší velkému zájmu biologů a pro potápěče je pravým rájem na zemi.
Zajímavosti ostrova: Do konce 19. století byl ostrov neobydlený a stával se jen útočištěm pirátů. Události z roku 1760 byly inspirací pro sepsání díla Ostrovpokladů od R. L. Stevensona. V dnešní době žije na ostrůvku 650 obyvatel v jedné rybářské vesnici Caleta del Sebo a osadě Pedro Barba. Mezi hlavní příjmyobyvatelstva patří rybolov a cestovní ruch. Na ostrově nemají asfaltové silnice, ale jen prašné cesty.Pokud chcete cestovat po ostrově, taxi Vám obstarají domorodí obyvatelé. Cestování je bezpečné,taxikáři jsou vybaveni terénními jeepy, které jsou ideálním dopravním prostředkem pro místní cesty.
Rekreační oblasti: Pedro Barba, Caleta del Sebo.
Doprava: Trajektem společnosti Líneas Romero z Orzola na Lanzarote (plavba trvá přibližně 20 min.), při pobytu je možné využít „lodní taxi“ z Caleta del Sebo na protější pláž Playa del Risco (Lanzarote), které odveze turisty na koupání a zpět na ostrůvek Graciosa. Doprava po ostrově je možná na kole (půjčovna v místě), protože vzdálenosti jsou relativně krátké a cesty nepříliš náročné.
Pláže: Pro někoho možná až kýčovitě modrá barva moře je opravdu skutečná. Smaragdové moře,překrásné přírodní pláže se zlatavým pískem a krásné zátoky, to jsou důvody proč se na tento nedotčenýostrov podívat. Překrásné pláže, které za to opravdu stojí jsou Playa de la Laja, Playa de lasConchas, Playa del Salao, Playa de Cocina a Playa del Francés.
Aktivity: Pokud Vás návštěva ostrova láká, můžete La Graciosu navštívit formou individuálního výletuběhem pobytu na Lanzarote, organizovaného výletu, nebo se na ostrově můžete přímo ubytovat.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.