Kanárské ostrovy - Lanzarote

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Apartmány
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 14 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vyplujete-li s s větrem v zádech od západního pobřeží Afriky, zanedlouho se před přídí vynoří silueta ostrova, jenž svůj vulkanický původ od prvního pohledu nezapře. Divoká krajina tvořená sopečnými kužely, lávovými poli, vinicemi, palmovými háji a políčky hraje všemi barevnými tóny. Kontrast je absolutní. Červené, černé a okrové odstíny sopečných hornin přechází v tyrkysovou hloubku oceánu jen skrze úzký proužek pláží z toho nejjemnějšího saharského písku. Ostrov je zemí zaslíbenou vyznavačům cyklistiky, pěších túr i těm, jenž v poklidu nepříliš náročných výletů dovedou vychutnat bohatou historii, skvělou kuchyni, lahodná vína a v neposlední řadě luxusní koupání v Atlantiku. Windsurfing, potápění, kiteboarding či jízda na vlnách jsou už jen třešničkou na dortu pro zasvěcené. A propos – na hordy plážovníků obvyklé ve Středomoří rovnou zapomeňte a vychutnejte si dokonalou romantiku opuštěných pláží. Ubytujeme se v příjemném apartmánu, odkud budeme vyrážet na jednotlivé výlety. Zájezd vypisujeme v jarním a podzimním termínu. Ten je však možné prodloužit o další týden či využít individuálních termínů po celý rok.

Popis lokality ubytování

Program1. Přílet na Lanzarote, ubytování v přímořském městečku Costa Teguise a uvítací večerní posezení.

2. Vydáme se na trek k jižnímu pobřeží ostrova přes geologicky nejstarší krajinu – masiv Ajaches (↔ 10,6 km,  ↑ 334 m, ↓ 587 m). Krásné vyhlídky na oceán a četná kozí stáda nás budou doprovázet až k liduprázdné plážičce s černočerným pískem. Odpoledne návštěva činných solisek Salinas del Janubio a vulkánu EL GOLFO s jedinečným smaragdovým jezírkem.

3. Mystická krajina vulkánů NP TIMANFAYA je jedním z hlavních lákadel ostrova (↔ 5 km,  ↑ 284 m, ↓ 284 m). Vystoupáme na jeden z nejdokonalejších kráterů Kanárských ostrovů – Caldera Blanca, podíváme se na dno mladého kráteru El Cuervo a projedeme se fotogenickými vinicemi La Gería s ochutnávkou výborného vína i zasvěcenými výkladem o kuriozních metodách místního vinařství.

4. Vypravíme se do kaňonu Tenegüime, který byl vytvořen v dávné minulosti, kdy ještě ostrov omývaly přívalové deště a vegetace byla mnohem bujnější. Důkaz spatříme přímo v kaňonu. Navštívíme také středověké městečko TEGUISE a odpoledne si užijeme ničím nerušený relax na surfařské pláži Famara se zlatým pískem (↔ 7,6 km,  ↑ 256 m, ↓ 256 m).

5. Dojdeme si pro skalp nejvyššího vrcholu ostrova – Peñas del Chacha (671 m). Během cesty poznáme většinu endemických rostlin Lanzarote. Trek končí v Údolí tisíců palem – městečku HARÍA. Navštívíme také vulkanické jeskyně Cueva de los Verdes, které jsou součástí největšího vulkanického tunelu světa a vykoupeme se v přírodních bazénech s plážičkou z bílého písku (↔ 9,3 km,  ↑ 761 m, ↓ 403 m).

6. Asi nejhezčí výhled celých Kanárských ostrovů se naskýtá z útesů masivu Famara. Z vesničky Ye vystoupíme na vrchol sopky Monte Corona (609 m) s ukázkovým kráterem. Otevře se nám vyhlídka na ostrůvky mořské rezervace Archipielago Chinijo a poté sestoupíme křivolakou stezkou na opuštěnou pláž se zlatým pískem Playa del Risco (↔ 8,5 km,  ↑ 307 m, ↓ 307 m).

7. Lodí vyplujeme na ostrůvek ISLA GRACIOSA, který tvoří mořskou rezervaci. Projdeme se po krásném pobřeží i do rybářské vesničky s vynikající nabídkou specialit z mořských plodů (↔ 5,5 km,  ↑ 105 m, ↓ 105 m).

8. Koupání, závěrečná návštěva domu geniálního umělce a architekta Césara Manrique a odlet domů.

POZOR! Možnost prodloužení o další týden jen za 3.860 Kč!   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.