Kanárské ostrovy – Tenerife, La Palma a Gomera

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 33 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Jen málo Čechů dosud objevilo, že hor je na ostrovech Tenerife, La Palma a Gomera podstatně více než pláží. Nabízejí treking špičkové úrovně, navíc na letecký zájezd relativně levně a v období, kdy hory v Evropě turistům nepřejí. Ač vzájemně na dohled, mají značně odlišný charakter. Zejména první dva nabízejí unikátní sopečné kaldery. Na La Palmě je to obří Caldera de Taburiente, jejíž souvislé tisícimetrové rozervané stěny přecházejí v zalesněné srázy, zavlažované pravidelnou pasátovou oblačností, a jejíž vnitřek je přístupný pouze vstupní soutěskou Barranco de las Angustias. Absolvovat lze i kompletní hřebenovku po obvodu kaldery s nejvyšším bodem 2426 m a navazující mimořádně malebný hřeben de los Volcanes s porosty svítivě zelených pinií v černém sopečném písku, zakončený nejmladším vulkánem Teneguía z r. 1971. Tenerifě vévodí nejvyšší hora Španělska Pico del Teide (3817 m), vystupující z krásně barevné velehorské pouště s mnoha bizarními skalisky. Ostrov nabízí též řadu dalších túr rozličného charakteru, včetně proslavené soutěsky Masca. Málo obydlená Gomera má oblejší vrcholové partie s deštnými lesy v NP Garajonay s nejvyšším vrcholem 1467 m, ale o to strmější pobřeží, rozervané hlubokými soutěskami, jejichž načervenalé skály zdobí palmové remízky. To vše absolvujeme během dvou týdnů, přičemž na Tenerife budeme chodit pouze nalehko s dopomocí pronajatých aut a na dalších dvou ostrovech půjde o jejich přechody s batohem na zádech. Stihneme i hlavní "nehorská" lákadla ostrovů – města s krásnou španělskou koloniální architekturou s úžasnými interiéry, jež zůstávají součástí běžného života, romantická přímořská městečka, a samozřejmě tu a tam sestoupíme až na pláže, které i v listopadu omývá vlídně teplý Atlantik.Náročnost:V úvodu na Tenerife se podnikají túry nalehko, přechody hor na La Palmě a Gomeře se už jdou s batohem na zádech. Fyzicky nejnáročnější je hřebenovka na La Palmě, kompletní hřeben představuje tři dny pochodu s převýšením 1800 m nahoru a dolů, ale není problém skupinu v polovině rozdělit a alternativním sestupem si přechod výrazně zkrátit. Všechny trasy vedou po běžných horských stezkách s úžasnými výhledy, není nutné absolvovat žádné exponované úseky.

Popis stravování

Individuálně. Jídlo ponesete při treku v batohu maximálně na 4 noci na La Palmě .

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha - Tenerife.

2. - 5. den

Tenerife (s dopomocí zapůjčených aut ) - výstup na Pico del Teide, túra soutěskou Masca, pohoří Anaga nebo Paisaje Lunar, poznávací La Laguna, Icod de los Viňos, Garachico, pláže v Los Cristianos.

6. - 11. den

La Palma - kompletní 3denní hřebenovka ostrova s obkroužením kaldery (nejnáročnější část pěšího programu s alternativní možností dřívějšího sestupu), následná túra do nitra kaldery s přenocováním v její centrální části, vulkán Tenegía, krásné historické město Santa Cruz de La Palma.

12. - 14. den

Gomera - přechod ostrova, mlžný subtropický prales v NP Garajonay, stolová hora La Fortaleza, sestup soutěskou Argaga do skalního přístavu Valle Gran Rey, pláže v San Sebastianu.

15. den

Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.