Kanárské ostrovy - Tenerife

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Apartmány a horská chata
Druh zájezdu Aktivní, na hory - turistika
Cena za osobu celkem za 13 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Na největším kanárském ostrově se budeme toulat skalními městy i vřesovcovými lesy, projdeme fascinující barevnou vulkanickou pouští, užasneme nad výhledy z divokých rozeklaných útesů i soutěsek, vykoupeme se na plážích s černým i světlým sopečným pískem v čisťoučkých vodách oceánu a pokusíme se vyšplhat až na nejvyšší horu ostrovů, Španělska i celého Atlantiku – 3.718 m vysoké Pico del Teide. Seznámíme se také s tajuplnou kulturou původních obyvatel Guančů i s výtečnými kanárskými víny. Během zájezdu se ubytujeme v příjemném hotelu v Puerto de la Cruz, odkud budeme vyrážet na jednodenní výlety do hor nebo za poznáním. Bonbónkem pak bude dvoudenní túra na nejvyšší horu spojená s přenocováním na horské chatě. Kdo se výletů nebude chtít zúčastnit, bude si moci užívat lenošení a koupání na krásných sopečných plážích.

Popis lokality ubytování

Program1.–2. Přelet na největší z Kanárských ostrovů - Tenerife. Aklimatizace a ubytování v hotelu. Návštěva nejdivočejšího pohoří ostrova TENO s úchvatnou soutěskou MASCA, plavba lodičkou kolem útesů Los Gigantes (↔ 6 km,  ↑ 80 m, ↓ 550 m).

3. Prohlédneme si Guančské pyramidy a muzeum Thora Heyerdahla v GÜÍMARU, návštěva hlavního města SANTA CRUZ DE TENERIFE a jeho pozoruhodností (historické kostely, kanárský parlament, moderní budova opery, muzea, městské parky, ...).

4.–5. Podnikneme výlety do národního parku CAÑADAS DEL TEIDE. Prohlédneme si zde skalní města Roques de García a Piedras Amarillas a také zažijeme aklimatizační výstup na monumentální horu GUAJARA (2.718 m) (↔ 9 km,  ↑ 670 m, ↓ 670 m)

6.–7. „Zlatým hřebem“ programu na Tenerife bude dvoudenní vysokohorská túra s přenocováním na horské chatě, během níž se pokusíme vystoupit až na PICO DEL TEIDE (3.718 m) – nejvyšší vrchol souostroví, Španělska i celého Atlantiku (↔ 16 km,  ↑ 1.500 m, ↓ 1.500 m). Nevynecháme ani tajemná Huevos del Teide – tzv. Teidská vejce.

8. Navštívíme malebné vinařské městečko Icod de los Vinos s pěknou botanickou zahradou, historickým kostelem, okoukneme též půvabné Mariposario a jedinečný tisíciletý „Dračí strom“. Okružní túra mezi starými vodními kanály, borovými lesy a kolem krásných skal Los Organos.

9.-11. Podnikneme výlety mlžným subtropickým pralesem a mezi neuvěřitelně bizarními skalami a útesy v divokém pohoří ANAGA na severovýchodě ostrova (↔ 13 km,  ↑ 1.350 m, ↓ 1.350 m). Závěrečné koupání a pohodička na písčitých plážích a odlet z Tenerife zpět domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.