Playacanela

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko, Costa de la Luz, Isla Canela
Název ubytování Playacanela
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 12 550 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Hotel Playacanela patřící do sítě Playa Hotel se nachází v Isla Canela - malém letovisku na hranici s Portugalskem. Cca 300 m od centra města Punta del Moral, které je zdejším přístavem (trajekt na ostrov Isla Cristina) a jachtařským kotvištěm s mnoha restauracemi a bary. V okolí golfové hřiště (cca 4 km). Letiště Faro (Portugalsko) vzdáleno cca 50 km.

Pláž
Hotel Playacanela se nachází přímo na široké písečné 7 kilometrů dlouhé pláži (přechod přes písečný přesyp, hlídaná pláž). Slunečníky a lehátka - za poplatek (cca 5 EUR/os.).

Pokoje
V hotelu Playacanela je 240 dvoulůžkových pokojů (rozloha cca 25 m²) nacházejících se v hlavní budově a boční budově (připojené k hlavní budově) - komfortně zařízené s vlastním sociálním zařízením (fén je součástí příslušenství), telefonem, TV se satelitním příjmem, klimatizací, stropním ventilátorem a balkónem nebo terasou (balkónový nábytek). Mini-bar (za poplatek) a trezor (za poplatek - cca 26 EUR/týden). V každém pokoji jsou obvykle 2 manželské postele (1,35 m x 2 m).
Upozornění! Při ubytování 4 osob upozorňujeme, že v pokoji budou pouze 2 lůžka.
Dětská postýlka pro dítě do 2 let zdarma (omezený počet).
Hotel Playacanela akceptuje domácí zvířata (do 15 kg).

Vybavení
Recepce, lobby, bar, výtahy (včetně panoramatického), restaurace, snack bar u bazénu, sluneční terasa obklopená palmami s lehátky a slunečníky, velký bazén se skluzavkou a brouzdaliště, vířivka, dětský klub, dětské hřiště, prádelna a žehlírna (za poplatek), pokojová služba (za poplatek), obchod se suvenýry, kadeřnictví, půjčovna aut. Hotel Playacanela nabízí bazénové osušky (záloha 10 EUR/os., výměna za poplatek cca 1 EUR). Slunečníky a lehátka na pláži k dispozici za poplatek cca 5 EUR/osoba.

Strava
Snídaně a večeře formou bufetu. Možnost příplatku za All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu (k obědu i večeři místní víno, pivo, voda a nealkoholické nápoje), místní tapas (občerstvení) v baru ve vstupní hale nebo v baru u bazénu, čaj a místní alkoholické a nealkoholické nápoje z karty All Inclusive (10:00 - 24:00). Hotel Playacanela si vyhrazuje právo na změnu hodin podávání jídel z nabídky All Inclusive.

Sport a zábava
Zdarma: stolní tenis, petanque, zahradní šachy, stolní hry, minigolf (záloha na příslušenství). Za poplatek: biliard, půjčovna kol. Hotel Playacanela nabízí bohatý animační program pro děti (hry, soutěže, zábava).

Internet
Internetová stanoviště za poplatek (cca 1 EUR/15 min), Wifi v lobby (30 min/den/zdarma), na pokojích Wifi za poplatek (cca 6 EUR/den, cca 20 EUR/týden).

Místní kategorie
****

Náš názor
Velmi kvalitní rodinný hotel Playacanela je pro malé i velké, s rozsáhlou infrastrukturou a na fantastickém místě. Specifický charakter přidávají místu arabské dekorace. Bonusem navíc je blízkost Portugalska – zájemcům doporučujeme prozkoumání pláží plných skalních útvarů a oranžově-červených útesů.

Jiné
www.hotelesplaya.com

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

Výlety v okolíFAKULTATIVNÍ VÝLETY

Sevilla - perla Andalusie
Celodenní výlet do hlavního města Andalusie. V programu jsou mimo jiné: pavilony Iberoamerické výstavy z roku 1929, půlkruhové Plaza de España (Španělské náměstí) a Park Marie Luisy. Následně návštěva největší gotické katedrály světa (nachází se v ní hrob Kryštofa Kolumba), s  věží La Giralda, která se tyčí nad městem. Od katedrály začíná bývalá židovská čtvrť - Barrio de Santa Cruz, zachovalá v typicky andaluském stylu). Volný čas na samostatnou prohlídku města - za pozornost stojí královský palác Alcazar a býčí aréna Real Maestranza. Cena cca 60 EUR.

Tradice Andalusie
Celodenní výlet po jižním pobřeží Andalusie. V programu: chovná stanice plemenných býků Toro Bravo a horkokrevných andaluských koní. Návštěva místní bodeze (sklípku), kde ochutnáme vína z této části regionu, která jsou produkována s označením "Condado de Huelva" (přední stolní vína, vermuty a velmi kvalitní vinný ocet). Následně přejezd do městečka El Rocio. Toto město je známé díky slavnosti během letního slunovratu, kdy se městečko zaplní lidmi v tradičních krojích, bohatě zdobenými koňmi a barevnými povozy. Všichni putují do svatyně, kde se nachází socha Panny Marie z Rocia zahalená hlubokým kultem. Čas na návštěvu svatyně a procházka malebnými uličkami městečka. Cena cca 60 EUR.

Gibraltar - britská enkláva s výhledem na Afriku
Autokarový výlet na poloostrov dlouhý sotva 6 km - maličká britská enkláva na Pyrenejském poloostrově. V programu: jeskyně San Miguel - procházka po krasových jeskyních spojených tunelem, Main Street - hlavní ulice s četnými obchody. Typickou atrakcí na Gibraltaru jsou makaky - opice, které se usídlily na Gibraltarské skále. Nádherný výhled na Afriku a bezcelní zóna jsou dalšími důvody, proč se na tento výlet s námi vydat. Cena cca 75 EUR.

Portugalsko - exotické Algarve
Celodenní výlet podél jižního pobřeží Portugalska. V programu mimo jiné: Vilamoura - exkluzivní portugalské letovisko, nazývané portugalským Cannes. Město je známé díky impozantnímu přístavu s kapacitou až 1000 jednotek. V okolí se nachází skvělé restaurace, bary, obchody, kasino a několik golfových hřišť. Následně prohlídka Albufeiry - bývalé rybářské vesnice, která se proměnila v rušné letovisko. Procházka strmými, vinutými uličkami mezi četnými bazary, obchůdky a restauracemi. Na zpáteční cestě možnost nákupů ve Vila Real do Santa Antonio - „ráji nákupů“ a přejezd trajektem přes hraniční řeku Guadiane. Cena cca 50 EUR. 

Cádiz a Jerez de la Frontera
Během tohoto autokarového výletu navštívíme Cádiz, které je považováno za nejstarší město Evropy. Město bylo založeno Féničany. Perlou je historické centrum, které se nachází na poloostrově. Za obrannými hradbami se nachází katedrála, malebné náměstí, půvabné uličky a staré řadové domky s charakteristickými balkóny. Následně návštěva slavného města Jerez de la Frontera - známého díky vínu, flamencu a chovu andaluských koní. V místních vinárnách jsou uloženy vynikající nápoje, včetně světově nejznámější sherry a brandy (ochutnávka v jednom ze sklípků je zahrnuta v ceně). Cena cca 80 EUR.

Po stopách Kryštofa Kolumba 
Výlet začíná návštěvou kláštera La Rabida, kde Kryštof Kolumbus léta žil a po přímluvě mnichů v roce 1486 dostal povolení od královny Isabely na cestu do Indie, na kterou se vydal v roce 1492 z nedalekého Palos de la Frontera. Následně se vydáme do námořního muzea, kde se nachází repliky lodí:  Santa Maria, Pinta a Niña v životní velikosti. Nachází se zde také expozice věnovaná moři, plachtění, geografickým objevům, stejně jako miniatura města Palos a ostrova Hispaniola, který jako první viděla Kolumbova expedice. Cena cca 35 EUR.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam dostupných fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů.ProgramDen první
Odlet z Polska. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště (přesné hodiny srazu uvede delegát Rainbow na místě). Návrat do Polska.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 3 noci (v případě odletu v pondělí) nebo 4 noci (v případě odletu ve čtvrtek), stravování dle popisu ubytování, služby polského rezidenta, balíček pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelů uvedeno jinak) a další osobní výdaje. JinéŠPANĚLSKO - základní informace

Měna
EUR - Euro. Je možné platit kreditními kartami a používat bankomaty. V turistických letoviscích je mnoho míst, kde si můžete vyměnit valuty.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů a pro číšníky v restauracích. Stává se, že spropitné je připočteno k účtu.

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Španělska na základě platného cestovního pasu nebo občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR; 1 l vody - 1 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně od 1 EUR.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu.

Costa de la Luz
„Pobřeží světla“ je jižní částí pobřeží Andalusie od Gibraltarského průlivu až po hranici s Portugalskem. Prázdninová letoviska jsou poměrně klidnými místy, proto zde budete hledat marně bohatý noční život.

LETOVISKA

Islantilla
Letovisko se nachází cca 95 km na východ od města Faro (Portugalsko). V Islantille začíná více než 5 km dlouhá pobřežní promenáda, která vede k dalšímu letovisku La Antilla. Promenáda nabízí krásnou procházku za doprovodu šumění vln a mořského vánku.

Isla Cristina
Turistické městečko se nachází cca 85 km na východ od města Faro (Portugalsko). Isla Cristina je největším z nabízených letovisek v této části pobřeží. Najdete zde malé centrum města plné místního života, přístav a především dlouhou písečnou pláž.

Isla Canela
Malý ostrov oddělený od pevniny sítí kanálů, který se nachází cca 80 km východně od města Faro (Portugalsko). Místo je spíše klidné než rušné. Milovníci večerní zábavy ji mohou najít v nedalekém přístavu, odkud se lze také dostat lodí do letoviska Isla Cristina.

Odlety z: Varšavy, Katovic a Poznaně. Sraz u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.