Pohodový týden - Údolí a horské monumenty Gran Can

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko, Evropa, Španělsko
Název ubytování Ubytování Uah+Uhm
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 29 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Stravování: 7x polopenze formou bufetu

Popis ubytování

Ubytování:hotel

Popis lokality ubytování

Popis destinaceKanárské ostrovy - právem nazývány rájem na zemi, neboť v době kd v našich zeměpisných šířkách vládne zamračené počasí, ať už provázené deštěm nebo sněhem, na Kanárskách ostrovech panuje doslova "Ráj na Zemi", s příjemnými dvacetistupňovými teplotami. Hřející slunce, vyhřáté pláže a průzračné moře jsou naprosto ideální kombinací.Není se čemu divit, že si tento kout světa zvolí turisté, které touří po pár týdnech slunce a neváhají proto opustit jejich rodný kraj v období zimy.Pokud nejste zrovna příznivci přeplněných ostrovních plání, burácejících resortů přeplněných turisty, ale naopak toužíte po aktivním odpočinku, tak jste na správném místě.CK Poznání vám přináší aktivní odpočinek na Kanárských ostrovech - Aktivní dovolená a zájezdy na Tenerife

Program zájezdu

1. den:

odlet z ČR na ostrov GRAN CANARIA, přejezd do hotelu, ubytování.

2. den:

přejezd k východisku cesty na parkoviště Tasartico. Pobřežní túra na východě ostrova nejméně obydlenou krajinou s krásnými výhledy na osamělé pláže a rybářská městečka. Cestou zpět zastávka v půvabném PUERTO DE MOGÁN přezdívaném kanárské Benátky. Kanály byly v přístavu vybudované v 80. letech minulého století. Zpět do hotelu.

3. den:

přejezd do vnitrozemí, okružní túra okolo nejznámějšího symbolu ostrova ROQUE NUBLO, čedičového monolitu vysokého 67 m, ležícího na stolové hoře. Nádherné vyhlídky na celý ostrov, zejména na kráter TEJEDA a okolní soutěsky, v dálce ostrov Tenerife s vrcholem El Teide. Na zpáteční cestě zastávka v nejvýše položené vesnici ostrova ARTENAŘE. Lidé tu ještě dnes žijí v jeskyních. Pěkné výhledy na okolní krajinu. Prohlídka blízkého městečka Tejeda, nejpůvabnějšího na ostrově. Rozložené na několika plošinách uprostřed rozeklané krajiny, se strmými a klikatými uličkami, je vyhledávanou zastávkou turistů. Zpět do hotelu.

4. den:

krátká túra v CALDEŘE DE BANDAMA, největším kráteru ostrova s krásnými výhledy, přejezd do městečka TEROR, které je nejdůležitějším poutním místem ostrova s historickým centrem a malebnými starými domy s dřevěnými balkóny. Zastávka v městečku ARUCAS proslaveném výrobou kanárského rumu (možná prohlídka palírny). V podvečer procházka historickou čtvrtí Vegueta hlavního města LAS PALMAS (katedrála, úzké uličky, koloniální paláce ze 17. a 18. století). Zpět do hotelu.

5. den:

přejezd do vnitrozemí, túra na nejvyšší vrchol ostrova PICO DE LAS NIEVES s nádherným borovicovým lesem, krátký výstup kaňonem. Z vrcholu neuvěřitelný panoramatický rozhled až na nejbližší ostrovy Tenerife a La Gomeru. Zpět přes sousední vrchol a sestup Královskou cestou používanou již Guanči. Zastávka v městečku SAN BARTOLOMÉ s kostelem v mudejarském stylu s krásně vyřezávanou výzdobou ze dřeva kanárských borovic. Zpět do hotelu.

6. den:

turistika v kaňonu BARRANCO DE GUAYADEQUE známém pro dochované skalní obytné jeskyně vytesané v porézní lávové hornině. Možnost návštěvy jeskynní kapličky i jedné ze dvou restaurací ve skále. Cestou nazpět zastávka v historickém centru města Aguimes. Zpět do hotelu.

7. den:

návštěva kanárské Sahary MASPOLAMOS s možností koupání na jediné světlé písčité pláži, túry po vyznačených stezkách mezi dunami (od r. 1994 národní park), eventuálně projížďky na velbloudech. Návrat do hotelu, poslední nákupy.

8. den:

transfer na letiště, odlet do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.