Rural La Casona De Yaiza

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko, Lanzarote, Yaiza
Název ubytování Rural La Casona De Yaiza
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem od 21 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

PolohaV jižní části ostrova Lanzarote, 20 km od letiště, v půvabné vesničce Yaiza několikrát oceněné jako nejčistší vesnička Kanárských ostrovů, s krásným výhledem na národního parku Timanfaya a naproti velkolepému údolí Fenauso.Vybavení objektuHotel byl zakomponován do 180 let starého venkovského domu, který v roce 2003 tým umělců a řemeslníků tradičního umění obnovil a vytvořil zde zcela 8 unikátních pokojů. Nabízí recepci s omezeným provozem, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu v prostoru restaurace a terasy, útulnou a stylovou à la carte restauraci s vinným sklepem, 2 salonky, konferenční místnost (až 50 osob) a uměleckou galerii, malou kapli, hlídání dětí (na objednání), půjčovnu aut a kol (zajišťuje recepce), bezplatné parkování na ulici. V hotelové zahradě je bazén pro dospělé (v zimních měsících vyhřívaný), sluneční terasa s lehátky a slunečníky, jacuzzi.Suite(cca 68 m2) Základní vybavení je stejné jako ve dvoulůžkovém pokoji, navíc má oddělený prostor na spaní od obývací části. Jeden z pokojů má terasu, kterou bohužel není možné garantovat.
Maximální obsazenost – 4 osoby a 1 dítě do 2 let.Junior Suite(cca 58 m2) Základní vybavení je shodné s dvoulůžkovým pokojem, zařízen ve stejných rysech, navíc má větší a prostornější koupelnu s druhým umyvadlem, sprchovým koutem a vanou.
Maximální obsazenost – 3 osoby a 1 dítě do 2 let.SportV okolí hotelu je možná jízda na kole, na koni, potápění a vodní sporty na plážích. Golfové hřiště Lanzarote Golf je vzdáleno cca 11 km od hotelu.StravováníSnídaně jsou v hotelové restauraci La Casona de Yaiza formou švédských stolů. Za příplatek je možné objednat večeře formou à la carte (od 01.05 do 31.07 pouze snídaně, bez možnosti polopenze).PlážNejbližší pláž Quemada je od hotelu cca 5,4 km, pláž Puerto del Carmen přibližně 10 km a pláže Papagayo cca 15 km.Internetové stránkywww.casonadeyaiza.com

Popis lokality ubytování

PopisPopis ostrova: Sopečný ostrov, to je přívlastek, který přesně charakterizujetento středně velký Kanárský ostrov, čtvrtý největší zesouostroví. Snoubí se zde jedinečná sopečná krajina s charakteristickouarchitekturou, která jako by nebyla poznamenaná masovýmturismem, i když i zde naleznete mnoho kvalitních apartmánůa hotelů. Černá vulkanická půda až překvapivě dobře svědčí vinnérévě a právě na Lanzarote naleznete mnoho vinic s těmi nejlepšímiodrůdami vín.
Zajímavosti ostrova: Z Kanárských ostrovů bylo Lanzarote nejspíšeobydleno jako první, což naznačuje i samotná zeměpisná polohaostrova. Tvář ostrova od základu změnily mohutné sopečné erupce,které se odehrály v letech 1730 a 1824. Láva zalila přes čtvrtinuostrova a vzniklo tak unikátní pohoří na jihozápadě ostrova Montañasdel Fuego a národní park Timanfaya. Tento park je doslovaotevřenou učebnicí vulkanologie. Pod ostrovem stále dýmá činnývulkán, jehož přítomnost je předváděna turistům v podobě horkéhopísku těsně pod povrchem a využíváním sopečného tepla k přípravěpokrmů, v restauraci El Diablo. Není tedy velkým překvapením,že se celý ostrov stal v roce 1993 světovou biosférickou rezervacíUNESCO. Při cestě po ostrově Lanzarote si nejde nevšimnout stopjednoho z nejslavnějších místních rodáků, Césara Manrique. Tentomimořádný umělec se zasadil o mnoho stavebních omezení, díkynimž si Lanzarote stále zachovává svou malebnou atmosféru, fotogeničnosta magické scenérie, kterými se nechal ovlivnit nejedensvětový umělec, či režisér. Z Lanzarote si César Manrique udělaljednu velkou galerii svých uměleckých děl, která dokonale zapadajído krajiny a dotvářejí ji. Za zmínku stojí kaktusová zahrada, jehodům a areál jeskyně Jameos del Agua. Ta je spolu s jeskyní Cuevade los Verdes součástí sopečného tunelu vulkánu La Corona, kterýměří 7 km a je jedním z nejdelších sopečných tunelů na světě. Část,která vede pod mořem, měří 1,5 km a nazývá se Tunel Atlantida. Zajímavéjsou také překrásné přírodní útvary Los Hervideros, El Golfo,vyhlídka na sousední souostroví a ostrov Graciosa – Mirador del Río.
Rekreační oblasti: Costa Teguise, Puerto del Carmen a Playa Blanca.
Pláže: Na ostrově je celkem 87 pláží, které zabírají 26,5 km písečnéhopovrchu z celkem 269 km pobřeží. Ty nejznámější jsou Playa Papagayo(seskupení 5 pláží v samostatných zátokách – Playa de Mujeres,Playa del Pozo, Playa del Papagayo, Puerto de Muelas a La Juradita,se světlým pískem), Playa Las Cucharas (640 m dlouhá, jemný světlehnědý písek), Playa Bastián (375 m dlouhá, černý písek), Playa Famara(6 000 m, jemný světle hnědý písek), Playa del Risco (845 m dlouhá,jemný světlý písek), Playa Honda (2 000 m dlouhá, světle hnědý středněhrubý písek), Los Pocillos (1 230 m dlouhá, jemný světle hnědýpísek), Matagorda (850 m, jemný světle hnědý písek), Playa Blanca(100 m, světle hnědý písek), Playa Dorada (300 m, světlý písek), El Golfo(obr. 5 – 300 m dlouhá, písek černý středně hrubý), Playa Grande(1 190 m dlouhá, jemný světle hnědý písek, oceněná Modrou vlajkou– ocenění Evropské unie).
Aktivity: Co na Lanzarote dělat, až Vás přestane ohromovat sopečnýráz ostrova? Můžete vyrazit na výlet jeepem nebo lodí, vydat sedo jednoho z tematických parků nebo do zoo. Milovníci umění jistětaké ocení návštěvu výstavy nebo koncertu v lávových jeskyních. Jistěsi na své přijdou i sportovní rybáři, surfaři a potápěči, můžete vyrazitna trekking, výlet na kole, motokáry nebo dobrodružnou výpravupod mořskou hladinu výletní ponorkou. Výlety dostupné na Lanzarote.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.