Rural Las Tirajanas

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko, Gran Canaria, San Bartolomé de Tirajana
Název ubytování Rural Las Tirajanas
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem od 23 400 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis ubytování

PolohaVe vnitrozemí ostrova Gran Canaria (920 m n. m.), 35 km od letiště v oblasti s výjimečným mikroklimatem v průběhu celého roku.Vybavení objektuTento horský hotel v typickém místním stylu, který nenásilně pojí tradiční, rustikální a moderní prvky nabízí celkem 57 pokojů a 3 junior suite. Hostům je k dispozici prostorná vstupní hala s recepcí, bezplatné Wi-Fi připojení k internetu (na recepci), restaurace Mirador, 2 bary, konferenční místnost, bezplatné parkoviště, půjčovna kol. Na sluneční terase je bazén pro dospělé (v zimních měsících vyhřívaný) s lehátky a slunečníky, bar u bazénu, dětské hřiště. K hotelu patří i krytý bazén Vulcano Welness SPA s nabídkou služeb (hydroterapie, jacuzzi, sauna, masáže, skotské střiky, vodní a kosmetické terapie) a kaple, kde se pořádají i svatební obřady.Junior SuiteZákladní vybavení má stejné jako dvoulůžkový pokoj, je však prostornější.Maximální obsazenost (květen - říjen) – 2 dospělé osoby a 2 děti (včetně dětí do 2 let).
Maximální obsazenost (listopad - duben) – 3 dospělé osoby (včetně dětí do 2 let).SportV hotelu je tenisový kurt, hřiště na plážový volejbal, lukostřelba, stolní tenis, posilovna, šipky, hodiny jógy a bezplatné kurzy malování, keramiky nebo ručních prací. V okolí cyklistika, turistika.StravováníSnídaně a večeře jsou v hotelové restauraci formou švédských stolů, s nabídkou gastronomických specialit středomořské a mezinárodní kuchyně z těch nejlepších surovin a produktů.ObchodyMalý obchod je v hotelu, další obchůdky jsou v městečku San Bartolomé de Tirajana (cca 1 km), větší nákupní možnosti v San Fernando, Maspalomas (cca 23 km).PlážPísečné duny Dunas de Maspalomas a pláž se světlým pískem Playa del Inglés se nachází přibližně 25 km od hotelu.Internetové stránkywww.hotelrurallastirajanas.com

Popis lokality ubytování

PopisPopis ostrova: Gran Canaria je svou rozlohou 1 560 km2 třetím největšímostrovem Kanárských ostrovů, současně třetím nejstarším a třetímnejvyšším ostrovem a už toto jej činí výjimečným. Je mu přezdívánotaké „Miniaturní kontinent“, a to díky rozdílným mikroklimatům,které jsou ovlivněny nestálostí jeho reliéfu. V jeden den můžete prožítvšechna roční období – jiné počasí Vás zastihne na jihu, odlišnéna severu, západě či východě ostrova. Tento ostrov je vhodný prorelaxaci na slunných plážích s aktivními sporty, horskou turistikouči k obdivování takřka nedotčeného divokého západního pobřeží,i přiblížení se historii z hlediska archeologických nalezišť, na které jetento ostrov nejbohatší. Gran Canaria vám nabízí jak rozlehlé pláže,tak i přírodu, hory, lesy a hluboká údolí plné divoké vegetace.
Zajímavosti ostrova: Kromě jižního cípu ostrova Maspalomas, kde serozléhají písečné duny nazývané „malá Sahara“, stojí za návštěvui malebný přistav Puerto de Mogán neboli „Kanárské Benátky“. Přesúdolí Fataga nazývaného „Evropským Gran Kaňonem“, neboť jejpřipomíná svým klenutím, dorazíte až do vnitrozemí ostrova, kteréje pokladem Gran Canaria. Po velice dobře upravených cestách sedostanete až na nejvyšší vrchol ostrova Pico de Las Nieves (1949 mn. m.). Dalším klenotem je i Roque Nublo neboli mračné skalisko(1813 m n. m.), které je unikátním monolitem a pro domorodéobyvatele bylo i posvátným symbolem. Ve středu ostrova můžeteobdivovat jak nádherné vyhlídky, tak i malebné horské vesničkysituované v takřka nedotčené kanárské divočině, jenž Vás okouzlítypickou kanárskou tradičností a pohostinností místních obyvatel.Pro poznání pravé kanárské tradičnosti stoji za návštěvu město Teror.Mimo nádhernou baziliku z 18. století, zde můžete obdivovat typickékanárské balkony, vyřezávané z místních borovic, jež jsou nejdůležitějšímznakem typické kanárské architektury. Na severu i ve středuostrova se setkáte s tzv. Artesanickými krámky, které nabízejí výběrmístních vín, rumu, tradičních pochutin i ručně vyráběné předmětytypické pro tuto oblast. Hlavní město Las Palmas, situovanéna severu ostrova, Vás překvapí jak všestrannou kulturní nabídkous možností nákupu ve velkých obchodních centrech, tak historickýmipamátkami, kterým vévodí vyhlášený umělecký monument – katedrálasv. Anny. Také západ ostrova dokáže uchvátit silou své přírodya pohledem na nejstarší skaliska, která formovala tento ostrov takřkapřed 14,5 miliony lety.
Rekreační oblasti: Playa del Inglés, Meloneras, San Agustín, Puerto Rico, Playa Taurito, Puerto de Mogán a El Salobre.
Pláže: Na ostrově je celkem 150 pláží, které zabírají 60 km z celkem236 km pobřeží. Ty nejznámější jsou Playa del Inglés (6 000 m dlouházlatohnědá pláž) a duny Maspalomas (400 ha), Playa de las Canteras(3 900 m dlouhá pláž chráněná útesem, světlý písek), Playa de SanAgustín (670 m dlouhá, jemný tmavý písek), Playa de Puerto Rico(400 m dlouhá, světlý písek), Playa de Mogán (300 m dlouhá, světlýpísek) a Playa Amadores (300 m dlouhá, světlý písek) – prvních pětjmenovaných pláží bylo vyznamenáno Modrou vlajkou Evropskéunie (pláž splňuje veškeré požadavky týkající se hygieny a čistoty).

Aktivity:Pokud nechcete svou dovolenou strávit pouze sladkýmnicneděláním, ostrov Gran Canaria Vám nabízí nepřeberné množstvírůznorodých sportovních aktivit. Jsou zde skvělé podmínky protenis, golf, horskou turistiku, vodní sporty i rybolov. Můžete jezditna motokárách, buginách, létat padákem, nebo poznat krásy ostrova na kole.
Výlety dostupné na ostrově na Gran CanariaTipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.