Silvestr na Tenerife

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 39 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vnímat ostrov Tenerife jen jako plážovou destinaci by znamenalo velkou chybu. Koupání je zde samozřejmě také příjemné v téměř jakoukoli roční dobu, ale aktivnějším cestovatelům nabízejí „Kanáry“ jako hlavní lákadlo především krásnou romantickou přírodu, velmi pestrou a často překvapivě opuštěnou.Vychutnejte si s námi konec roku uprostřed nekonečného Atlantiku. Během našeho putování se zaměříme nejen na poznávání jedinečných scenerií Národního parku Teide, pohoří Anaga či nejkrásnějších pláží na jihu ostrova. U sklenky vína s tradičním kozím sýrem však pronikneme především do pohody a lehkosti životního stylu místních obyvatel, kteří jakoby neznali uspěchaný způsob života kontinentální Evropy. Oslavte s námi konec roku na Tenerife a nebudete litovat.Náročnost:Jde většinou o půldenní vycházky a túry. Krátká technicky náročnější místa zajištěná lany nás čekají v soutěsce Masca.Poznámka:Pořadí jednotlivých dnů programu není závazné, ale na témže ubytovacím místě se bude vybírat podle počasí a dohody. Vzhledem k velmi omezenému počtu povolenek na vrchol Pico de Teide nejsme schopni toto garantovat.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.den

Letecky Praha – Tenerife; večerní prohlídka koloniálního města Puerto de La Cruz.

2.den

Dopoledne prohlídka města Puerto de La Cruz a La Orotava; odpoledne návštěva Observatorio del Teide – prohlídka jednoho z nelepších míst k pozorování hvězd na severní polokouli; odpoledne fakultativní projížďka lodí v okolí Los Gigantes.

3.den

Výstup na Pico del Teide (3718 m) s dopomocí lanovky, od níž už není vrchol daleko (viz poznámka), obvyklé jsou zde nadoblačné výhledy až na sousední ostrovy; odpolední procházka kolem bizadrních skalních útvarů v NP Teide a krátký nenáročný výlet v měsíční krajině - Paisaje Lunar na okraji náhorní plošiny NP Teide, variantně odpočinek u Atlantiku na plážích městečka El Medano.

4.den

Punta Teno - návštěva nejzápadnějšího bodu Tenerife; pronikneme do místního životního stylu ve městečku Garachico; návštěva bodegy a vinice v Icod de los Vinos a ochutnávka sýrů typických pro Kanárské souostroví.

5. den

Pohoří Anaga – geologicky nejstarší část ostrova protkaná desítkami turistických stezek, ze kterých skrze majestátní scenerie hor můžete pozorovat nekonečný oceán.

6. den

Santa Cruz de Tenerife - prohlídka historického centra hlavního města ostrova; poklidné odpoledne v nejkrásnějším koloniálním klenotu ostrova, městě San Cristobal de La Laguna. Případně relaxace na pláži Playa de las Teresitas.

7. den

Hornaté západní pobřeží ostrova, sestup slavnou soutěskou Masca k moři, koupání a návrat lodí podél závratných skalních stěn Los Gigantes. Večer silvestrovský přípitek na břehu Atlantiku.

8. den

Pirámides de Güímar - dopolední prohlídka z velké části restaurovaných pyramid. Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.