Španělsko - Andalusie a Valencie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 33 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zveme vás na cestu do španělských oblastí Valencie a Andalusie. Cestovat budeme v menší skupině pronajatým minibusem, pouze cestu z Valencie do Sevilly absolvujeme chloubou španělské železnice na palubě unikátního rychlovlaku AVE. Nocovat budeme přímo v navštívených místech. Návštěvu historických měst a památek si zpestříme i několika vycházkami do zdejší malebné přírody či krátkým odpočinkem na středomořských plážích. Navštívíme věhlasná města v čele s Granadou, ale také horské údolí Las Alpujarras, pokocháme se bílými vesničkami na svazích hor Sierra Nevady, ochutnáme světově proslulou sušenou šunku jamón serrano a komu síly stačí si může po nocích zatančit flamenco v jednom z andaluských barů. 

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1. den

Ranní odlet do Valencie. Prohlídka moderního projektu CAC – Města umění a věd, Oceanografic – fakultativně návštěva největšího mořského parku v Evropě. Odpoledne ubytování, volný program. 

2. den

Valencie – prohlídka historického centra – městská brána Torres de Serranos, gotická budova Hedvábné burzy La Lonja , valencijská katedrála. Podvečerní odjezd rychlovlakem AVE do Sevilly (2 hodiny). 

3. den

Sevilla – prohlídka historické části města. Čtvrť El Arenal , sevillská býčí aréna Maestranza, gotická katedrála s maurskou zvonicí La Giralda , Archivo de Indias, královské hradby Real Alcázar, krásné náměstí Plaza Espaňa. 

4. den

Córdoba – návštěva nejslavnější mešity Mezquita pevnost Alcázar de los Reyes Cristianos; malebné uličky židovského a arabského města Judería a prohlídka córdobské synagogy. Odpolední odjezd do Granady. 

5. den

NP Los Cahorros – půldenní pěší nenáročná vycházka podél řeky Río Monachil; odpolední prohlídka a odpočinek v přímořském městečku Salobreňa s možností koupání. 

6. den

Granadamísto posledního odpočinku katolických králů Capilla Real, městská čtvrť Albaicín , komplex paláců v arabském stylu Alhambra a zahrady Generalife. 

7. den

Las Alpujarras - procházka bílými vesničkami jižní části Sierra Nevada v podhůří nejvyšší pevninské hory Španělska Mulhacén. Odpolední odjezd do Málagy, prohlídka města. 

8. den

Ronda – prohlídka nejmalebnějšího města Andalusie; domov býčích zápasů Plaza de Torros; Puente Nuevo, most přes hluboké údolí Guadalevín. Odpoledne túra roklí Garganda del Chorro; možnost procházky po vysutých lávkách Camino del Rey.

9. den

Gibraltar – ranní přejezd do města, které je známé pro četný výskyt opic; prohlídka města. Večerní návrat do Malagy a letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.