Španělsko – Andalusie a Valencie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 34 700 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zveme vás na cestu do španělských oblastí Valencie a Andalusie. Cestovat budeme v menší skupině pronajatým minibusem, pouze cestu z Valencie do Sevilly absolvujeme chloubou španělské železnice na palubě unikátního rychlovlaku AVE. Nocovat budeme přímo v centrech navštívených míst. Návštěvu historických měst a památek si zpestříme i vycházkou po nově otevřené a unikátní Caminito del Rey s vyhlídkou na Garganta del Chorro. Odpočinek na pláži je také zahrnut v programu. Navštívíme věhlasná města v čele s Granadou, ochutnat můžete proslulou sušenou šunku jamón serrano nebo pravou paellu valencianu a komu síly stačí, ten si může po nocích zatančit flamenco v jednom z andaluských barů. Průvodce:Andalusií vás provede průvodce Martin Šlambor. Pozvánkou na tento zájezd může být i jeho video z krásného města Sevilla. Velikost skupiny:8 - 16Poznámka:Palácový komplex Alhambra Vstupné do palácového komplexu (zahrnuje hradby, palác Nazaríes a zahrady Generalife) je limitováno počtem vstupenek. Svůj zájem avizujte prosím s přihlášením, možnost vstupů obratem prověříme.Caminito del Rey Návštěvu Caminito del Rey je nutné objednat několik měsíců dopředu, neboť počet navštěvníků je strikně limitován na každý den. Svůj zájem avizujte prosím s přihlášením, možnost vstupů obratem prověříme. V případě, že již vstupné nebude možné zajistit, je možnost procházek v okolí, kde se nachází i restaurace.

Popis stravování

snídaně

Popis ubytování

Ubytování v hotelech 2/3* v centrech či v blízkosti centra měst. Vzhledem k tomu, že některé hotely nenabízí snídaně přímo v hotelu, může být snídaně řešena společným posezením v přilehlé kavárně, kterých je v Andalusii dostatek a můžete si tak vychutnat výbornou kávu a místní atmosféru již od rána. 
Z důvodu, že hotely se často nachází přímo v historickém centru měst, je možné, že autobus nebude moci s Vašimi zavazadly zajet přímo k hotelu. Tudíž počítejte s tím, že si svá zavazadla můžete v rámci několika metrů nést. 
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha – Valencie. 

2. den

Valencie – prohlídka historického centra – náměstí Plaza del Ayuntamiento s historickou budovou radnice, místo, kde se lidé setkávají stejně, jako v Praze "pod koněm"; městská brána Torres de Serranos, jedna ze středověkých věží obranné pevnosti Valencie, gotická budova Hedvábné burzy, kde se scházeli obchodníci a obchodovalo se především s hedvábím – La Lonja , valencijská katedrála, ve které se údajně nachází svatý Grál. Prohlídka moderního projektu CAC – Města umění a věd, Oceanografic – největší a nejsložitější dílo známého architekta Santiaga Calatravy; fakultativně návštěva největšího mořského parku v Evropě. 

3. - 4. den

Sevilla– hlavní město autonomní oblasti Andalusie; ranní odjezd rychlovlakem AVE z Valencie; odpoledne a následující den prohlídka historické části města. Procházka čtvrtí El Arenal, zde je k vidění jedna z nejkrásnějších býčích arén, sevillská Maestranza, kde občas býčí zápasy ještě probíhají, gotická katedrála s maurskou zvonicí La Giralda jeden z hlavních symbolů Sevilly, Archivo de Indias, archivy, kde jsou k vidění různé dokumenty popisující objevení Ameriky; královské hradby Real Alcázar, originální náměstí Plaza Espaňa, které je příkladem andaluské architektury a které si zahrálo již v mnoha filmech. 

5. den

Córdoba – ranní odjezd do dalšího významného andaluského města; návštěva nejslavnější mešity Mezquita , do které byla později vestavěna katedrálapevnost Alcázar de los Reyes Cristianos je obklopena krásnými zahradami; malebné uličky židovského a arabského města Judería, postavené ve stylu arabského mudéjar. Večerní odjezd do Granady. 

6. den

Granadamísto posledního odpočinku katolických králů Capilla Real, náměstí Plaza Isabel Católica, kde se nachází socha královny Isabely, jak předává Kryštofu Kolumbovi dokumenty k jeho cestám; městská historická čtvrť Albaicín, kde se nachází i vyhlídka na Alhambru Mirador de San Cristóbal, středověký komplex paláců a pevností v arabském stylu Alhambra a zahrady Generalife se systémem jezírek a fontán (vtupné viz poznámka). 

7. den

NP Los Cahorros – půldenní pěší nenáročná vycházka krásnou krajinou podél řeky Río Monachil; odpolední návrat do Málagy a prohlídka města. Procházka po hradbách Alcazaru s výhledy na město, možnost návštěvy muzea a rodného domu Pabla Picasa, případně koupání. 

8. den

Garganda del Chorro – možnost procházky krásnou přírodou po visutých lávkách světového unikátu Caminito delRey; odpoledne návštěva města Ronda, prohlídka nejmalebnějšího města Andalusie; domov býčích zápasů Plaza de Torros;Puente Nuevo, most přes hluboké údolí Guadalevín. 

9. den

Gibraltar – ranní přejezd do města, které je britským územím a je známé pro četný výskyt opic, střetává se zde Atlatntický ocená se Středozemním mořem; prohlídka města; možnost vyjet lanovkou na skálu Rock of Gibraltar. Večerní návrat do Malagy a letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.