Španělsko - Mar Menor - senior 55

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko, Murcie
Ubytování Izán Cavanna4* - změna hotelu vyhrazena
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem od 13 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Likidis Travel
Popis zájezdu

Mar Menor (neboli La Manga del Mar Menor) se nachází ve španělské provincii Murcia, pro kterou je typické středozemní klima s mírnou zimou a teplými léty. V oblasti je velmi malé množství srážek.

Díky vysoké koncentraci soli, malé hloubce vody v laguně Mar Menor a celoročnímu slunečnému počasí (3000 hodin slunečního svitu za rok), je zde voda přibližně o 5°C teplejší než ve Středozemním moři a dá se v ní koupat až do listopadu.
Léčebná voda a bahno však není jediným lákadlem pro prožití krásné dovolené 55+, ale též malá hloubka, klidná hladina a pozvolný vstup do moře jsou výhody nejen pro seniory. Ve středisku La Manga si můžete vybrat, zda se půjdete koupat do slané laguny o rozloze 170 km 2 či dáte přednost osvěžení ve Sředozemním moři, obě vodní plochy od sebe dělí jen 200 metrů!

Popis dopravy:
z Prahy


Svoz na letiště Praha: bus
Frýdek – Místek, Ostrava, Opava: 800 Kč/os.;
Nový Jičín, Olomouc, Prostějov: 750 Kč/os.;
Brno, Velké Meziříčí: 600 Kč/os.;
Jihlava: 500 Kč/os.
Svozová doprava je zajišťována: busy, mikrobusy, vlaky s transferem nádraží/letiště a osobními vozy.

Popis stravování

polopenze formou bufetu včetně vody a vína. Možnost přikoupení plné penze včetně vody a vína: 1 680 Kč/os./zájezd 8 dní a 2 400 Kč/os./ zájezd 11 dní

Popis ubytování

Hotel se může pochlubit jedinečnou polohou na jednom z nejlepších míst tohoto písčitého pásu. Přímý přístup na pláž laguny Mar Menor a pouhých 250 m od pláže Středozemního moře umožňuje každodenní možnost koupání v léčivé vodě slané laguny nebo v moři. Ostrůvek Isla del Ciervo (Jelení ostrov), kde se nachází léčivé bahno, je od hotelu vzdálen pouhých 350 m


V blízkém okolí (přímo na náměstí Cavanna) naleznete kavárny, obchůdky se suvenýry a drobným zbožím, lékárnu i autobusovou zastávku. Do centra nejbližšího městečka Cabo de Palos se klienti dostanou velmi snadno autobusem nebo pěšky a vzdálenost od hotelu je přibližně 3,6 km.


POLOHA: hotel Cavanna se nachází v rekreačním středisku La Manga, autonomní oblasti Murcia, na dlouhém, úzkém, písčitém pásu, který odděluje Středozemní moře a Mar Menor, doslova „Menší moře“. Laguna Mar Menor o rozloze 170 km² je známá pro své léčebné účinky, které spočívají především ve zvýšené koncentraci minerálů a solí ve vodě.


POKOJE: Prostorné a pohodlné pokoje disponují balkónem, wi-fi připojením zdarma, klimatizací/topením, koupelnou/WC, vysoušečem vlasů, TV/sat., telefonem i trezorem (za příplatek /cca 2,50 Euro/den + 3 Euro vratný depozit*). * uvedený poplatek je orientační.


VYBAVENÍ: V areálu hotelu je klientům k dispozici venkovní bazén s brouzdalištěm, terasou na slunění s lehátky, travnatý prostor pro odpočinek nebo opalování, vnitřní bazén i sportovní hřiště. Exkluzivně pro klienty ZDARMA vstup do vnitřního bazénu během celého pobytu! V datech od 31.05. – 16.09.2016 je vnitřní bazén uzavřen. (povinné jsou koupací čepice a pantofle, k pořízení také na místě /čepice 2 Euro*/). * uvedený poplatek je orientační.


SLUŽBY ZA PŘÍPLATEK: Centrum zdraví – terapie léčivým bahnem z Mar Menoru, zábaly a masáže (pro naše klienty se slevou 10%), tenisové kurty, kulečník, možnost vodních sportů.

Program zájezdu

1. den

POBYTOVÝ PROGRAM ZÁJEZDU (DOBROVOLNÝ) Přílet: odlet z Prahy, přílet na letiště San Javier, odkud pojedete do hotelu. Ubytování, informační schůzka s delegátem, který Vás seznámí s lokalitou a nabídkou fakultativních výletů, večeře.

2. den

Procházka k ostrůvku s bahnem: ZDARMA pro klienty hotelu Izán Cavanna procházka s delegátem na ostrůvek Isla del Ciervo (Jelení ostrov), vzdálený pouhých 400 m od hotelu. ZDARMA pro každého kyblíček na nabírání bahna. S sebou boty do vody, plavky. Výlet je vhodný pro každého. Konání výletu je podmíněno počasím. V případě nepřízně počasí bude procházka přesunuta na jiný den.

3. den

Léčivé bahenní lázně v San Pedro del Pinatar: polodenní fakultativní výlet s průvodcem do parku Salinas de San Pedro, jednoho z největších center talasoterapie v Evropě (léčba pokožky, artritidy a revmatu mořskou vodou a bahnem). Kyblíček na bahno, boty do vody a plavky s sebou. S průvodcem návštěva nejhezčích míst v parku, poté rozchod. Možnost procházek po stezkách (doporučeny pohodlné boty, sportovní oblečení) nebo do přírodních bahenních lázní pod širým nebem. CENA: 20 EUR.

4. den

Do dob starověkého Kartága a Říma - město Cartagena: třičtvrtědenní fakultativní výlet do jednoho z nejstarších měst ve Španělsku a nejdůležitějšího vojenského přístavu na středomořském pobřeží země. Cartagena byla založena již v roce 228 př. n. l. Kartáginci. Prohlédnete si významné památky z dob nadvlády antického Říma: římské divadlo, fórum nebo základy amfiteátru. Atmosféra dávné historie vás zde okouzlí na každém kroku. CENA: 35 EUR.

5. den

Návštěva místních trhů: ZDARMA pro klienty hotelu Izán Cavanna dopoledne návštěva typických trhů ve vesnici Cabo de Palos s asistencí delegáta. Doporučení na denní aktivity: po návštěvě trhu možnost procházky na maják Cabo de Palos a jeho okolí. Vzdálenost od hotelu 3,6 km, autobus č. 15 jezdí pravidelně trasu z Cabo de Palos až k hotelu a dále po La Manga.

6. den

Historická procházka po hlavním městě Murcia: třičtvrtědenní fakultativní výlet do hlavního města regionu Murcia. Nejdříve navštívíte patronku města Pannu Marii Fuesanta a její svatyni, odkud je nádherný výhled na město. Ve městě projdete nejvýznamnější a nejstarší ulice a památky, poté osobní volno na případné nákupy. CENA: 35 EUR.

7. den

Okružní plavba po laguně Mar Menor: fakultativní výlet začíná v Puerto Bello, nejstarším přístavu na La Manze, který se nachází pouhých 10 minut chůze od hotelu. Zde se nalodíte a poplujete kolem pěti ostrůvků laguny Mar Menor. Během dvouhodinové plavby se dozvíte zajímavosti z oblasti nejen od průvodce, ale také přímo od pana kapitána. CENA: 15 EUR.

8. den

Odlet: snídaně, trasfer na letiště San Javier a přílet do Prahy. Poznámka k výletům - změna programu vyhrazena. Nabídka a ceny jsou orientační. Aktuální nabídka na místě u delegáta. V cenách nejsou zahrnuty vstupy. Délka trvání polodenního výletu je zpravidla 3-4 hodiny a celodenního výletu 8-10 hodin.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.