Španělsko - Menorca - senior 55

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Španělsko
Ubytování Vacances Menorca resort**** - změna hotelu vyhrazena
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem od 13 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Likidis Travel
Popis zájezdu

Menorca, nejvýchodnější z Baleárských ostrovů, je místo přírodních a historických krás a zajímavostí. Menorca je známá jako nejčistší místo Španělska. Na pouhých 700 km2 zde naleznete panenskou přírodu, překrásné zátoky a zachovalou tradiční kulturu i gastronomii. I proto byl ostrov Menorca prohlášen v roce 1993 za biosférickou rezervaci UNESCO.

Menorca je ideálním místem pro odpočinek, protože skrývá v každé vesnici, v každém domě a každém centimetru svého pobřeží zdroj klidu a pozitivní energie.

Popis dopravy:
z Prahy


Svoz na letiště Praha: bus -
Frýdek – Místek, Ostrava, Opava: 800 Kč/os.;
Nový Jičín, Olomouc, Prostějov: 750 Kč/os.;
Brno, Velké Meziříčí: 600 Kč/os.;
Jihlava - Pávov: 500 Kč/os.
Svozová doprava je zajišťována: busy, mikrobusy, vlaky s transferem nádraží/letiště a osobními vozy.

Popis stravování

Stravování probíhá formou bufetu a vždy obsahuje v ceně též nápoje: nealko, voda, víno, pivo aj. Nápoje jsou volně k dispozici u hlavních jídel. Možnost přikoupení plné penze: 1 990 Kč/os./týden

Popis ubytování

Popis hotelu: hotelový komplex Vacances Menorca Resort se nachází na západě ostrova v těsné blízkosti menší pláže zátoky Sa Caleta s bílým pískem a průzračným mořem. Je situován v klidné vilové čtvrti vzdálené přibližně 2 km od centra Ciutadelly, bývalého hlavního města Menorcy. Klienti jsou ubytováni v jedné ze tří budov resortu: Blanc Palace, Sa Caleta Playa či Blanc Cottage. Transfer z letiště v Mahónu do hotelu je cca 50 km.


Hotelový komplex Vacances Menorca Resort 4* disponuje 324 pokoji hotelového nebo apartmánového typu. V případě apartmánového ubytování je k dispozici i plně vybavená kuchyňka a obývací místnost s upravitelným gaučem, který slouží jako přistýlka pro třetí osobu. Upozorňujeme, že došlo k rekonstrukci objektu a ubytování můžete být též v klasických pokojích, nikoliv apartmánového typu. Ubytování v klasických pokojích hotelového typu nedisponuje kuchyňkou s příslušenstvím ani obývací místností a tento typ pokoje není odlišen od apartmánu cenou. Přidelování jednoho či druhého typu ubytování je v pravomoci hotelu a CK na něj nemá vliv.


V rámci areálu Vacances Menorca Resort 4* naleznete vybavení a servis: bar, restaurace, klimatizované společenské prostory, Wi-Fi u recepce zdarma, zavazadlová místnost, bezbariérový přístup, obchod se smíšeným zbožím, tři venkovní bazény s lehátky a slunečníky, sauna a vířivka (za poplatek), fitness centrum, sluneční terasa, půjčovna kol a aut


POKOJE: jsou hotelového nebo apartmánového typu. V případě apartmánového ubytování je k dispozici i plně vybavená kuchyňka a obývací místnost s upravitelným gaučem, který slouží jako přistýlka pro dvě děti nebo jednu dospělou osobu. Maximální obsazenost: 2 dospělí a 2 děti nebo 3 dospělí.


Vybavení pokoje: koupelna s WC, terasa/balkón, bezbariérový přístup, telefon, trezor za poplatek, satelitní TV, topení/klimatizace, fén, Wi-Fi (za poplatek)


PLÁŽ: je dostupná procházkou skrze hotelový areál, ke kterému těsně přiléhá. Vzdálenost od nejvzdálenější budovy Blanc Palace je cca 100 metrů. Pláž má pozvolný vstup do vody, lehátka a slunečníky jsou za poplatek. U pláže se nachází též písečné hřiště na plážové hry k využití zdarma.

Program zájezdu

1. den

Přílet: odlet z Prahy, přílet na letiště v Mahónu, odkud pojedete do hotelu. Cesta do hotelu potrvá přibližně 40 minut. Ubytování, informační schůzka s delegátem, který vás seznámí s lokalitou a nabídkou fakultativních výletů, večeře.

2. den

Procházka okolní přírodou a přiblížení menorské kultury s ochutnávkou na hotelu: ZDARMA dopoledne možnost procházky s delegátem po okolní přírodě a seznámení se s možnostmi vyžití v blízkosti hotelu. Informace o srazu a programu vycházky vám delegát představí na informační schůzce v den příjezdu. ZDARMA odpoledne proběhne promítání dokumentárního filmu o Menorce spojené s přípitkem na uvítanou a malou ochutnávkou, například typického menorského sýru.

3. den

Do města Ciutadella, k nejstarší pohřební stavbě v Evropě a na menorskou farmu: polodenní fakultativní výlet s průvodcem do historického centra města Ciutadella. Během výletu navštívíte místní trh, prehistorickou stavbu Navetu des Tudons, která sloužila jako pohřebiště. Její založení se datuje k roku 1000 př. n. l. Výlet ukončíte degustací typického sýru "Mahón" přímo u jeho výrobce na malebné menorské farmě. Nebude chybět ochutnávka vín z místního vinařství. CENA: 20 EUR. Doporučení na odpolední aktivity: možnost zapůjčení cyklistických kol v hotelu (cca 12 EUR/den). Doporučujeme nenáročnou trasu po jižní části stezky Camí de Cavalls. Délka trasy: 15 km. K dispozici budou u delegáta mapy trasy.

4. den

Nejrásnější pláže Menorcy z paluby lodě: dopoledne fakultativní výlet lodí po těch nejkrásnějších plážích a kouzelných zátokách na ostrově, které svou tyrkysovou modří připomínají Karibik. Tento výlet je nenáročný a mezi klienty velmi oblíbený. Když budete mít štěstí, zážitek z plavby vám umocní hejna racků poletujících nad vašimi hlavami, kteří se nechají krmit přímo z dlaně za letu. CENA: 30 EUR.

5. den

Hlavní město Mahón a katamaránem po druhém největším přístavu na světě: celodenní fakultativní výlet, kdy vás čeká projížďka katamaránem po druhém největším přírodním přístavu na světě, prohlídka hlavního města Menorcy s možností návštěvy destilérky na místní slavný Gin Xoriguer a volný čas k nákupům. Na cestě zpět navštívíte nejvyšší bod ostrova, horu Monte Toro (357 m), odkud je nádherný výhled na celý obvod ostrova. CENA: 45 EUR.

6. den

Pěší výlet po legendární koňské stezce Camí de Cavalls: celodenní pěší fakultativní výlet po severovýchodním pobřeží Menorcy: maják Faváritx - pláž a letovisko Es Grau (cca 11 km). Trasa vede po legendární koňské stezce Camí de Cavalls a přírodní rezervací S´Albufera des Grau. Tato oblast je samotnými Menorčany označována jako nejhezčí oblastí Menorcy, kterou byste při návštěvě ostrova neměli vynechat. Z konce trasy návrat autobusem do hotelu. CENA: 30 EUR.

7. den

Krása menorských koní ve strhující show Somni: večer fakultativní výlet do tradičních stájí menorských koní, kteří vás okouzlí svou krásou a dokonalostí. V rámci výletu shlédnete strhující show s těmito koňmi. Jezdecká show Somni předvádí inovativní vizuální efekty, hudbu, tanec i akrobacii na jevišti přinášející komplexní zážitek nejen pro velké milovníky koní. CENA: 31 EUR.

8. den

Odlet: snídaně, transfer na letiště v Mahónu a přílet do Prahy. Čas srazu k odjezdu a organizace vám budou upřesněny delegátem v místě pobytu. Poznámka k výletům: změna programu vyhrazena. Nabídka a ceny jsou orientační. Aktuální nabídka na místě u delegáta. V cenách nejsou zahrnuty vstupy. Délka trvání polodenního výletu je zpravidla 3-4 hodiny a celodenního výletu 8-10 hodin.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.