Dubaj, Abu Dhabi a další města Sae

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Spojené arabské emiráty
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 26 290 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Spojené arabské emiráty jsou synonymem neobyčejného pokroku, moderní architektury, bohatství, luxusu a přepychu. Jsou zde nejvyšší stavby světa, nejluxusnější světové hotely, největší obchodní centra a k tomu dlouhé písečné pláže a křišťálově čistá voda. To jsou jen některá z mnoha „nej“ této ultramoderní, stále se rozvíjející země. Stabilní klima a téměř trvale slunečné počasí s příjemnými teplotami zaručují ideální podmínky pro celoroční koupání.

Popis ubytování

Cena zahrnuje:- letenku Praha - Dubaj - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- 6x (na podzim 7x) hotel 4**** (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
- 6x (na podzim 7x) snídani
- veškeré turistické pobytové taxy
- služby českého průvodce a služby místního průvodce s licencí
- pojištění CK proti úpadkuCena nezahrnuje:- spropitné pro místního řidiče a místního průvodce
- komplexní pojištění: 52,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)Slevy a příplatky:- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2018) = -800,- Kč
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2018) = -400,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 6.900,- Kč
- komplexní pojištění = 416,- Kč/os.Fakultativní výlety:1/ Burj Khalifa: 1.500,- Kč - vstup na nejvyšší budovu světa v předprodeji. Doporučujeme! Nutno objednat předem rovnou i se zájezdem!
2/ Pouštní safari: 1.300,- Kč - odpoledne odjezd terénními džípy 4x4 do pouště. Jízda pouští ve stylu Rallye Dakar, fotopauzy v písečných dunách. V beduínském táboře projížďka na velbloudech, ukázka břišního tance, možnost vyzkoušet vodní dýmku. Po západu slunce tradiční arabská večeře barbeque. Návrat do hotelu ve večerních hodinách. Doporučujeme!
3/ Dhow Cruise: 1.100,- Kč - večeře na lodi při plavbě po Dubai Creek.

Program zájezdu

1. den: Přelet, ubytování v Abu Dhabi

Odlet ráno z Prahy, přílet do Dubaje. Transfer do hotelu v ABU DHABI (ubytování na 3 noci).

2. den: Abu Dhabi, Yas Island, mešita Sheika Zayeda, Heritage Village

V Abu Dhabi, hlavním městě SAE, budete oslněni luxusem. Tento emirát je ze všech nejbohatší a při jeho návštěvě neuvěříte, že do objevu ropy šlo o malou beduínskou vesnici. Příjezd na Yas Island, kde se jezdí závod Formule 1. Navštívíte jednu z nejkrásnějších a největších mešit na světě - mešitu Sheika Zayeda, kterou si prohlédneme také uvnitř. Přejezd do skanzenu Heritage Village. Odpoledne koupání na pláži La Corniche v centru města.

3. den: Al Ain, Abu Dhabi

Výlet do AL AINU, města na ománských hranicích - palmová oáza, Národní muzeum, Palácové muzeum Sheika Zayeda, úpatí pohoří Jebel Hafeet; nebo individuální program v Abu Dhabi (procházka po městě, koupání, odpočinek, nákupy, Ferrari World, Water World).

4. den: Pouštní Safari

Dopoledne koupání, volno. Po poledni odjezd do hotelu v Dubaji (ubytování na 3 noci). Odjezd na Pouštní Safari s večeří (fakultativní výlet) nebo osobní volno.

5. den: emirát Sharjah

Emirát Sharjah - návštěva rozsáhlého Muzea islámské civilizace. Čekají Vás však i mnohé další zajímavosti tohoto emirátu. Odpoledne koupání v moři v krásném Al Mamzar Beach Park.

6. den: Jumeirah Mosque, Burj Al Arab, Palm Jumeirah, Mall of the Emirates,…

Cesta vlakem monorailem na palmový ostrov THE PALM JUMEIRAH. Nákupní centrum s umělou sjezdovkou Mall of the Emirates a moderní hotel Burj Al Arab (exteriéry). Přejezd do starobylé čtvrti Al Fahidi (dříve Bastakia), kde se nacházejí domy starých perských obchodníků s charakteristickými, tzv. větrnými věžemi (předchůdci klimatizace). Poté prohlídka Dubajského muzea ve 200 let staré pevnosti Al Fahidi Fort. Dále přejedeme tradiční dřevěnou lodí "Abra" (vodní taxi) přes Dubai Creek do starého města - do čtvrti Deira, kde zažijete exotické vůně na Spice Souq (trh s kořením) a navštívíme jeden z největších zlatých trhů na světě - Gold Souq. Fakultativně plavba s naším průvodcem večerní Dubají.

7. den: Zabeel Palace, Burj Khalifa, Dubai Mall, Dubai Fountain, Dubai Marina

Volné dopoledne. Po poledni odjezd od hotelu, Zabeel Palace (fotozastávka, z dálky pohled na palác dubajského šejka). Příjezd k největšímu nákupnímu centru světa - Dubai Mall. Návštěva nejvyšší budovy světa - Burj Khalifa (828 m) - výtahem do 124. patra do výšky 452 m na venkovní vyhlídkovou plošinu s úžasným pohledem na celé město (při dobré viditelnosti až na vzdálenost 95 km). Vstup na věž je nutné objednat předem zároveň se zájezdem (jinak na místě za cca 2.400,- Kč!). Volno (největší akvárium s rejnoky a žraloky, největší cukrárna světa, nákupy, káva, večeře), ve večerních hodinách představení fontány Dubai Fountain. Tančící fontána přímo před nejvyšším mrakodrapem světa Vás za soumraku a potmě naprosto okouzlí. Přejezd do čtvrti Dubai Marina, zde procházka marinou mezi nasvícenými mrakodrapy, následuje průjezd nasvícenou noční Dubají k letišti.

8. den: Přílet do Prahy

V nočních hodinách přelet do Prahy, přílet ráno.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.