Dubaj, Abu Dhabi a další města Sae

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Spojené arabské emiráty
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 26 290 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Spojené arabské emiráty jsou synonymem neobyčejného pokroku, moderní architektury, bohatství, luxusu a přepychu. Jsou zde nejvyšší stavby světa, nejluxusnější světové hotely, největší obchodní centra a k tomu dlouhé písečné pláže a křišťálově čistá voda. To jsou jen některá „nej“ této ultramoderní, stále se rozvíjející země. Stabilní klima a téměř trvale slunečné počasí s příjemnými teplotami zaručují ideální podmínky pro celoroční koupání na dlouhých písečných plážích s křišťálově čistou vodou.

Popis ubytování

Cena zahrnuje:- letenku Praha - Dubaj - Praha
- 7 x ubytování ve 4**** hotelech se snídaněmi (2-lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením)
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- turistickou pobytovou taxu, kterou vybírá emirát Dubaj (Tourism Dirham).
- průvodce po celou dobu zájezdu
- zákonné pojištění CK proti úpadkuCena nezahrnuje:- dobrovolné spropitné pro místního řidiče a místního průvodce
- komplexní pojištění: 52,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)Slevy a příplatky:- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2017) = -800,- Kč
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -400,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 6.900,- Kč
- komplexní pojištění = 416,- Kč/os.Fakultativní výlety:1/ Burj Khalifa: 1.500,- Kč - vstup na nejvyšší budovu světa v předprodeji. Doporučujeme! Nutno objednat předem rovnou i se zájezdem!
2/ Pouštní safari: 1.700,- Kč – odpoledne odjezd terénními džípy 4x4 do pouště. Jízda pouští ve stylu Rallye Dakar, fotopauzy v písečných dunách. V beduínském táboře projížďka na velbloudech, ukázka břišního tance, možnost vyzkoušet vodní dýmku. Po západu slunce tradiční arabská večeře barbeque. Návrat do hotelu ve večerních hodinách. Doporučujeme!
3/ Dhow Cruise: 1.400,- Kč – večeře na lodi při plavbě po Dubai Creek (možno objednat na místě).

Program zájezdu

1. den: Přelet, ubytování

Odlet z Prahy, přílet do Dubaje. Transfer na hotel, po ubytování mohou zájemci vyrazit s průvodcem na orientační procházku po okolí hotelu. Nocleh.

2. den: Bastakiya, Al Fahidi Fort, Abra

Přejezd kolem zálivu Dubai Creek do starobylé čtvrti Al Fahidi (dříve Bastakia), kde se nacházejí domy starých perských obchodníků s charakteristickými, tzv. větrnými věžemi (předchůdci klimatizace). Poté prohlídka Dubajského muzea ve 200 let staré pevnosti Al Fahidi Fort. Dále přejedeme tradiční dřevěnou lodí "Abra" (vodní taxi) přes Dubai Creek do starého města – do čtvrti Deira, kde zažijete exotické vůně na Spice Souq (trh s kořením) a navštívíme jeden z největších zlatých trhů na světě – Gold Souq. Odpoledne koupání v moři a relax. Nocleh.

3. den: emirát Sharjah, Pouštní Safari

Emirát Sharjah - návštěva rozsáhlého Muzea islámské civilizace. Čekají Vás však i další zajímavosti tohoto emirátu. Ubytování v hotelu v Dubaji v odpoledních hodinách, odpočinek. Odjezd na Pouštní Safari s večeří (fakultativní výlet). Nocleh.

4. den: Zabeel Palace, Burj Khalifa, Dubai Mall, Dubai Fountain, Dubai Marina

Volné dopoledne. Před polednem odjezd od hotelu, Zabeel Palace (fotozastávka, z dálky pohled na palác dubajského šejka). Příjezd k největšímu nákupnímu centru světa - Dubai Mall. Návštěva nejvyšší budovy světa - Burj Khalifa (828 m) – výtahem do 124. patra do výšky 452 m na venkovní vyhlídkovou plošinu s úžasným pohledem na celé město (při dobré viditelnosti až na vzdálenost 95 km). Vstup na věž je nutné objednat předem zároveň se zájezdem (jinak na místě za cca 2.400 Kč!). Volno (největší akvárium s rejnoky a žraloky, největší cukrárna světa, nákupy, káva, večeře), ve večerních hodinách představení fontány Dubai Fountain. Tančící fontána přímo před nejvyšším mrakodrapem světa Vás za soumraku a potmě naprosto okouzlí. Večer jízda metrem bez řidiče do čtvrti Dubai Marina, zde procházka marinou mezi nasvícenými mrakodrapy. Nocleh.

5. den: Jumeirah Mosque, Burj Al Arab, Palm Jumeirah, Mall of the Emirates

Ráno odjezd od hotelu. Cesta monorailem na palmový ostrov THE PALM JUMEIRAH. Nákupní centrum s umělou sjezdovkou MALL OF THE EMIRATES a moderní hotel BURJ AL ARAB (exteriéry). Odpoledne koupání, volno. Nocleh.

6. den: Abu Dhabi, Yas Island, mešita Sheika Zayeda, Heritage Village

Přejezd autobusem do emirátu ABU DHABI a hlavního města SAE. V Abu Dhabi budete oslněni luxusem. Tento emirát je ze všech nejbohatší a při jeho návštěvě neuvěříte, že do objevu ropy šlo o malou beduínskou vesnici. Příjezd na Yas Island, kde se jezdí závod Formule 1. Navštívíte jednu z nejkrásnějších a největších mešit na světě – mešitu Sheika Zayeda, kterou si prohlédneme také uvnitř (v ceně zájezdu). Přejezd do skanzenu Heritage Village. Odpoledne koupání na pláži La Corniche v centru města. Ubytování v hotelu v Abu Dhabi.

7. den: Al Ain, Abu Dhabi

Výlet do Al Ainu, města na ománských hranicích – palmová oáza, Národní muzeum, Palácové muzeum Sheika Zayeda, úpatí pohoří Jebel Hafeet; nebo individuální program v Abu Dhabi (procházka po městě, koupání, odpočinek, nákupy, Ferrari World, Water World).

8. den: Dopoledne koupání, volno. Přelet do Prahy.

Dopoledne koupání, volno. Přejezd na letiště do Dubaje, odlet do Prahy.Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.