Omán - Emiráty – Katar

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 75 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

To nejlepší z Ománu, Spojených arabských emirátů a Kataru aneb za kouzlem hor, pouští a mrakodrapů.

Program zájezdu

1. den - ODLET Z PRAHY

Odlet z Prahy s přestupem do Ománu.

2. den - MUSCAT

Přílet do Ománu, transfer do hotelu, odpočinek. Následuje půldenní prohlídka hlavního města Muscat, jehož historická část na nás dýchne atmosférou pohádek tisíce a jedné noci. Během projížďky se zastavíme na vyhlídce, odkud se nám otevře zajímavý pohled na starý Muscat, dále se zastavíme u paláce zdejšího vládce, navštívíme starý tajuplný souk Mutrah, který je považován za nejlepší v zemi, a život v Ománu nám přiblíží expozice muzea Bait al Zubair. Podle aktuálních možností si prohlédneme i Velkou mešitu sultána Quaboose s největším ručně tkaným kobercem a největšími křišťálovými lustry na světě. Nocleh.

3. den - IBRA – AL KAMIL – WADI KHALID – WAHIBA SANDS

Terénními vozy pojedeme přes historické město Ibra, kde se krátce zastavíme u rozvalin staré pevnosti, postavené z hliněných cihel, a navštívíme soukromé muzeum v pevnosti Al Kamili. Dále pokračujme do údolí Wadi Khalid, které nabízí řadu nádherných přírodních scenérií. Uděláme si krátkou procházku k jezírkům na vádí. Program pak vrcholí výletem do pouštní oblasti Wahiba Sands, která zaujímá rozlohu 80x200 km, navštívíme obydlí beduínů a uvidíme nekonečné písečné duny i palmové oázy.

4. den - NIZWA - BAHLA - JIBRIN

Cesta ná zavede do Nizwy, historické palmové oázy při úpatí Jabal al Achdar, která se stala sídlem imámů. Projdeme se zdejším trhem, kde uvidíme místní keramiku a symbol této země – zahnutou dýku „khanjar“ – znak každého svobodného muže. Navštívíme zdejší mohutnou pevnost, architektonický skvost, kterému dominuje mohutná kruhová věž. Pokračujeme do Bahla, které má poněkud ponurou pověst spojenou s čarodějnictvím, ale proslavilo se svou hrnčířskou tradicí. Zde nás čeká prohlídka Bahla Fort, která je zapsána na seznamu UNESCO. Tečku za dnešním programem udělá návštěva monumentální pouštní pevnosti Jibrin, která je též zapsána na seznamu UNESCO. Nocleh.

5. den - Al AIN

Dnes zamíříme dále na sever a asi po 2 hodinách jízdy dojedeme k hraničnímu přechodu se Spojenými arabskými emiráty. Pokračujeme k návštěvě města Al Ain, které je jediným zdrojem pitné vody, zároveň bývalé hlavní město pouštního emirátu. Toto město, plné zeleně, je také rodiště Najanovců, vládců Abu Dhabi. Nocleh.

6. den - ABU DHABI

Přejezd do Abu Dhabi, kde se projedeme dalším městem plným zeleně, zastavíme se u paláce zdejších vladařů, podle možnosti si prohlédneme zdejší Velkou mešitu. Navštívíme zdejší „Historickou vesnici“, kde je trh nabízející nejrůznější suvenýry a projedeme se po přímořské promenádě. V rámci individuálního volna se nabízí návštěva některého ze zdejších souků, procházky po přímořské promenádě či zdejší atrakce Ferrari World. Nocleh.

7. den - DUBAJ

Odjezd do Dubaje, nejvýstavnějšího města Emirátů, které se „dotýká nebes“ nejvyšší stavbou na světě, slavným Burj Khalífa – možnost fakultativní návštěvy vyhlídky ve 124. patře. Během polodenní prohlídky se projedeme městskou částí Jumeira plnou mrakodrapů a noblesních sídlišť, navštívíme známé sídliště Palma, zastavíme se i u nej - luxusnějšího zdejšího sedmihvězdičkového hotelu Burj al Arab. Dále se zastavíme u místní mešity, která je postavena v egyptském stylu, podle možnosti projedeme kolem paláce zdejších vladařů a navštívíme muzeum ve staré pevnosti zdejších vladařů Al Fahidi. Potom přejedeme typickým zdejším plavidlem „Abra“ Dubai Creek do starého města , kde navštívíme souk s kořením, plný vůní a slavný Zlatý bazar, symbol této země. Nocleh.

8. den - DUBAJ – DOHA

Odlet do hlavního města Kataru Doha, kde zde žije 90% obyvatelů tohoto státu. Během odpolední prohlídky, se seznámíme s historií a současností tohoto města, podle možnosti navštívíme některé ze zdejších muzeí a slavný velbloudí trh. Nocleh.

9. den - DOHA

Pokračujeme v prohlídce Dohy návštěvou moderní čtvrti plné mrakodrapů, kde uvidíme Kataru, noblesní čtvrť Perla, projedeme se zónou zdejších sportovišť, která mají hostit zakrátko mistrovství světa ve fotbalu, navštívíme největší shopping mall tohoto města, Villagio Mall, který připomíná Benátky a v odpoledních hodinách ještě expozici Muzea islámského umění a projdeme se slavným soukem Waqif . Individuální volno. Nocleh či pozdní noční transfer na letiště.

10. den - PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.