Plavba Emiráty - Omán

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Spojené arabské emiráty, Omán
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Plavby
Cena za osobu celkem za 62 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznejte každý den jiné místo Spojených arabských emirátů a Sultanátu Omán,kde vaším hotelem po dobu plavby bude luxusní loď.

Program zájezdu

1. den PRAHA – DUBAJ

Odlet z Prahy.

2. den DUBAJ – VYPLUTÍ

Přílet do Dubaje, transfer do hotelu, check-in. Ubytování v hotelu. Ráno check out z hotelu. Moderní Dubaj s návštěvou Burj Khalify. Město Dubaj se stalo neznámějším a nejmodernějším městem světa ve velmi krátké době. Pokud chceme pochopit vývoj Dubaje, budeme muset cestovat v prostoru i času, abychom prozkoumali přírodu, společnost a technologii této kosmopolitní metropole. Začneme v dubajské Marině, jedná se o uměle vytvořený kanál, který měří 3 km s množstvím luxusních mrakodrapů, vil a hotelů nacházejících se kolem promenády. Budeme pokračovat na Palm Jumeirah, 5x 5km velký umělý ostrov ve tvaru palmy, kterou tvoří koruna se 16ti listy a ostrov ve tvaru půlměsíce v délce 9km. Poté se potěšíte krásou malých Benátek Dubaje propojených s arabskou architekturou, nazvaných Madinat Jumeirah. Následně zamíříme do centra města, abychom navštívili nejvyšší vyhlídkovou plošinu na nejvyšší budově světa Burj Khalifa, která je připojena k největšímu obchodnímu domu světa Dubaj Mall. Tento obchodní dům je známý nejen svým obrovským akváriem a podmořskou zoo, ale především světově největší taneční fontánou. Nalodění a v 18:00 h odplutí lodi směr Khasab. Informační schůzka o kulturním a sportovním vyžití na lodi a výletech, pořádaných v jednotlivých místech zastávek, osobní volno.

3. den KHASAB – OMÁN

Ráno v 8.00 hod připlutí do města Khasab na poloostrově Musandam, který je od ostatního území Ománu oddělen východní částí SAE a pro svou nádhernou, scénickou hornatou přírodu a fjordy je nazýván „Arabským Norskem“. Khasab byl v 17. století osídlen Portugalci, z jejichž éry se zde zachovaly dvě pevnosti – Khasab a Kumzar. Město je také označováno jako oáza klidu. Vydáme se na tří hodinový výlet lodí kolem poloostrova Musandam s malebnými vesničkami, fjordy a pevnostmi. Po nalodění na tradiční arabskou loď Dhow nás čeká čas plný dobrodružství. Obeplujeme pobřeží Musandamského poloostrova, zastavíme se v jedné ze zátok, kde si můžeme zaplavat či se jen opalovat a odpočívat na lodi. Poté se vrátíme do přístavu a na naši loď. Vyplutí lodě. Večeře a večerní zábava na lodi.

4. den MUSCAT - NIZWA, BAHLA, JABREEN

Ráno připlutí do hlavního města Ománu – Muscatu. Cesta nás nejdříve zavede do historického města Nizwa, což bylo hlavní město Ománu v 6. - 7. st. n.l. Navštívíme zde impozantní pevnosti te 17.století a trhy, kde si můžete koupit vyhlášené beduínské stříbro. Oběd v místní restauraci. Pak se přesuneme do pevnosti Bahla, která je na Seznamu světového dědictví UNESCO. V neposlední řadě navštívíme pevnost Jabreen, pova-žovanou za jednu z nejkrásnějších tvrzí v Ománu a proslavenou pro své stropní malby. Při zpáteční cestě navštívíme Al Hamra, okolo 400 let staré město v regionu ad-Dáchílija v severovýchodním Ománu. Poblíž města se při horském svahu nachází osada Misfat Al Abryeen. Město Al Hamra je známé rovněž pod jménem Hamra Al-Abryeen, což odkazuje na zde žijící kmen Al Abriů. Po celodenním výletu návrat na loď. Večeře a zábava na lodi nebo možnost si individuálně prohlédnout večerní přístav a město.

5. den MUSCAT

Po snídani na lodi absolvujeme půldenní výlet „Mystický Muscat”, při kterém shlédneme významné pamětihodnosti hlavního města, jež se skládá ze 3 částí: Mutrah – rezidenční část města, Ruwi – obchodní část a Muscat – historická část. Uvidíme úžasnou mešitu sultána Kabbuse, nábřeží Corniche, navštívíme tržiště Muttrah Souk se spoustou krámků z 18.stol.,kde při hodinové pauze budeme mít možnost si nakoupit atraktivní suvenýry a dárky. Dále uvidíme staré město, pevnost Fort Mirani z r. 1587 a Fort Jalali, která byla renovována a dnes slouží jako Muzeum ománského dědictví a kultury a sultánův palác. Plná penze na lodi. Určitě si nenechte ujít nákupy na tržnici Mutrah Souq, kde lze nakoupit krásné tradiční zboží jako dýky, výšivky, koberce a koberečky, šátky, koření. Odplutí v 18 hod.

6. den NA MOŘI - HORMUZSKÝ PRŮLIV

Volný čas určený k relaxaci s bohatým programem.Pokud poplujete ve vodách Perského zálivu, budete také potkávat mnoho dalších osobních lodí i ropných tankerů. V oblasti panuje čilý dopravní ruch, a tak je na co koukat i během plavby po moři. Plná penze na lodi.

7. den ABÚ DHABI

Připlutí a snídaně na lodi. Navštivte s námi Abú Dhabi, město superlativů, hlavní město a zároveň nejbohatší emirát. Abú Dhabi je na jedné straně jedním z největších producentů ropy na světě, na druhé oázou klidu, s množstvím zahrad a nekonečnou promenádou v kontrastu s moderní tváří města v podobě dechberoucích mrakodrapů. Naší první zastávkou bude mešita Sheik Zayed Mosque, třetí největší mešita světa. Nechte ji na sebe zapůsobit svou architekturou a neuvěřitelnými rozměry. Pokračujeme do Heritage Village, toto místo je připomínkou minulosti a místní kultury a tradice. Poté si prohlédneme obchodní moderní centrum Abú Dhabi Marina Mall. Navštívíme také Islámskou uměleckou galerii se zlatem prošívanými koberečky, obrázky, koženými taškami a spoustou dalších suvenýrů. Na závěr si nafotíte nádherný hotel Emirates Palace, který připomíná paláce z Tisíce a jedné noci. Naše zpáteční cesta povede kolem promenády Corniche s výhledem na moderní Abú Dhabi.

8. den DUBAJ

Připlutí a snídaně na lodi. Nejlepší cestou jak se seznámit s městem Dubaj, moderní metropolí, která doslova vyrostla z pouště, je navštívit Dubajské národní muzeum, známé též jako Al Fahidi Fort. Je to místo, kde v historii žili vládci země a vy si jej musíte prohlédnout. Poté zažijete krásnou plavbu tradičním vodním taxi, Abrou, který vás převeze přes Dubajskou zátoku na známý trh s kořením a zlatem. Dále projdeme úzkými uličkami starého města a dorazíme k Tresure House, kde najdeme kolekci nádherné kůže a kožešin. Následně si prohlédnete Ženské muzeum a naše cesta bude pokračovat k paláci Sheika Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma, vládce, vice prezidenta a předsedy vlády Spojených arabských emirátů, kde bude zastávka na fotografie. Dále projedeme kolem Světového obchodního centra po ulici 2. Prosince k památnému místu Union house, které je známé hrdinstvím pradědů a jejich rozhodnutím vytvořit Spojené arabské emiráty. Další zastávkou bude možnost vyfocení Jumeraih mešity známou svou islámskou architekturou z 8.století. Poté projedeme Jumeraih silnicí a dorazíme k Islámskému uměleckému muzeu. Poslední zastávkou bude fotografie u nejznámějšího sedmi hvězdičkového hotelu světa, u Burj Al Arab.

9. den DUBAJ – VYLODĚNÍ - ODLET

Brzká snídaně. V 6:00 h vylodění, transfer na letiště, odlet z Dubaje a přílet do Prahy   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.