Plavba u pobřeží Bahrajnu, Kataru a Sae - perly mezi vlnami

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Spojené arabské emiráty
Název ubytování Plavba u pobřeží Bahrajnu, Kataru a Sae - perly mezi vlnami
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 44 338 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování

Hotel v Dubaji se standardem odpovídajícím *** v ceně (1 noc se snídaní).
Loď **** - dobrý standard ve vybraných typech kajut (za poplatek) - 7 nocí.

Loď MSC Fantasia **** - jedna z největších lodích evropského majitele lodí "MSC Cruises", postavená v roce 2008. Loď má 18 palub (z toho 14 k dispozici pro zákazníky), na nichž se nacházejí komfortní kajuty s různými možnostmi ubytování pro cca 4360 cestujících a 1370 členů posádky a společné prostory, kde jsou např. bazény, obchody a restaurace. Loď je dlouhá 333 m a cca 38 m široká.

Kajuty: 1637 kajut různých velikostí a standardů. Hlavní druhy kajut jsou: vnitřní (bez oken), externí (s oknem) a vnější s balkonem. Všechny kajuty jsou dvoulůžkové (možnost přistýlky) s koupelnou (sprchový kout). V každé kajutě je TV, mini-trezor, fén a klimatizace.

Vybavení
Tématické restaurace, bary, kavárny (celkem 17, některé z nich jsou za příplatek), 5 bazénů (včetně jednoho pro děti) a 12 vířivek, vodní park s 150 světelnými hudebními fontánami, diskotéka, kasino, sportovní oblast (tj. minigolf, multifunkční sportovní hřiště, squash, jogging trasa), herna, video centrum, animace pro děti a mládež, fitness centrum s posilovnou, Aurea Spa s termální jeskyní, divadlo pro 1700 osob, kino ve formátu 4 D, simulátor formule 1, knihovna, galerie, obchody a butiky, konferenční centrum.
Loď nabízí různé animace: sportovní hry, soutěže, vystoupení atd.

Upozornění!
Během některých večerních akcí a tematických večerů jsou vítany elegantní oděvy. Žádané je také oblečení v barvách: bílá, černá, červená, zelená.

Důležité: služby, jako jsou: internet, fax, telefon, lázně, solárium, prádelna, lékařské služby, fotograf, cvičení s instruktorem, chůva pro děti jsou za poplatek.

Pokoje
- Vnitřní kajuta (bez okna) - (cca 11 m2) jsou vybaveny manželskou postelí nebo dvěmi samostatnými lůžky. Každá z nich má vlastní koupelnu, toaletní stolek, TV, fén a mini-trezor. Některé z kajut mají možnost přistýlky nebo rozkládací pohovku.

- Vnější kajuta s oknem - (cca 12-16 m2) je vybavena manželskou postelí nebo dvěma samostatnými lůžky. Každá z nich má vlastní koupelnu, toaletní stolek, TV, fén a mini-trezor. Většina z kajut mají možnost přistýlky nebo rozkládací pohovku.

- Vnější kajuta s balkonem - je vybavena balkonem a je obvykle umístěna na horních palubách lodě. V kajutě: manželská postel nebo dvě samostatná lůžka, rozkládací pohovka a konferenční stolek. Každá kajuta je vybaven sociálním zařízením, toaletním stolkem, TV, vysoušečem vlasů a mini-trezorem.

Stravování

Stravování na lodi
V ceně: snídaně, obědy a večeře v hlavní restauraci: a’la carte nebo bufet, občerstvení (fast food), čaj (tea time), večerní občerstvení, nealkoholické nápoje místních značek: káva, čaj, voda (lahvové nápoje a alkoholické nápoje - za příplatek). Večeře je k dispozici pouze v a’la carte restauraci - ve dvou časech v závislosti na čase odjezdu z přístavu (první čas je v cca 18:30, druhý v cca 21:00).

Navíc za poplatek: kulinářská nabídka jiných restaurací; všechny nápoje lahvové a alkoholické nápoje objednané v barech a jídla na celé lodi (alkohol se prodává pouze osobám starším 21 let, osobám ve věku 18 - 20 let je prodej možný se souhlasem zákonného zástupce).
Možný příplatek za all inclusive na lodi (dle ceníku, děti 50% sleva).
V rámci All-inclusive jsou k dispozici: místní alkoholické nápoje (domácí víno a pivo podávané ve skle, nápoje a koktejly v barech s výjimkou alkoholu "Premium" - k dispozici pouze tehdy, pokud si koupíte balíček "Premium" all inclusive) a nápoje (nealkoholické nápoje, limonády, perlivá voda, neperlivá voda - nalévané ve skle) servírované ve otevíracích hodinách baru do cca půlnoci, na diskotéce do 02:00.

Na loď je zakázáno vnášet nápoje, taktéž alkoholické.

Upozornění! Dodatečné objednávky u číšníků (a to i v bufetových restauracích jsou za příplatek). Vztahuje se na všechny nápoje, které nejsou místních distributorů a během jídel. Navíc ke každé zakázce v barech a restauracích bude přidáno "service charge" ve výši 15% z účtu.

Sport a animační programy
Četné animace pro dospělé i pro děti a mládež v různých věkových skupinách. Široká škála v programu během večera: představení a muzikály v divadle L'Avanguardia, živá hudba v sálech klubu, diskotéka Liquid, kino 4D, bridgový klub, mini golf, vnitřní sporty (sportoviště a tenis), squash, běžecká dráha, fitness centrum a tělocvična. Navíc možnost se zúčastnit během dne aerobiku, jógy a mnoho dalších zábavních sportů. Za poplatek hlídání pro děti.

Internet
K dispozici za příplatek.

Popis stravování

Plná penze

Popis ubytování

VízaCestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

Vízum do Bahrajnu
- čeští návštěvníci mohou bahrajnské vízum obdržet za poplatek na hranici, tzv. „visa on arrival“. Kromě víza udělovaného na hranici lze vízum vyřídit i předem prostřednictvím elektronického podání žádosti na webové stránce http://www.evisa.gov.bh.
- poplatek je cca 70 USD

Vízum do Kataru
- bude upřesněno v cestovní kanceláři (možnost zakoupení víza na letišti - platba kartou cca 30 EUR).CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do/z Dubaje (pravidelný přelet přímou linkou Emirates), 1 noc v Dubaji v 3* hotelu se snídaní; ubytování na lodi 4* (celkem 7 nocí) ve vybraných (za příplatek) typech kajut s plnou penzí (v programu full board); kajuty pro dvě osoby (s možností přistýlky) s koupelnou (popis kajuty, lodě, stravování je uvedeno níže), možnost využití většiny atrakcí na palubě, transfery z/na mezinárodní letiště v Dubaji; služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, zástupce kanceláře v Dubaji a polsky mluvícího delegáta/rezidenta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během plavby na lodi, pojištění TU Europa - varianta standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel), letištní a přístavní taxy.

Základní cena nezahrnuje: poplatky za služby na palubě a spropitné pro řidiče (cca 75 EUR/dospělý, 40 EUR/dítě 3-13 let), výlety do Dubaje, fakultativní výlety během plavby a další osobní výdaje. Možnost příplatku k programu All Inclusive na lodi.ProgramDubaj - městský ráj (2 dny) • Abu Dhabi - hlavní město Emirátů • ostrov Sir Bani Yas - arabské „Serengeti” • Katar - orientální Souq Waqif a moderní silueta West Bay v Dauhá • Bahrajn - památky Perlové stezky a pobřežní pevnosti • loď MSC Fantasia **** dobré služby (plná penze v ceně), All Inclusive za malý doplatek, polský delegát na palubě!

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy do Dubaje. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do 3* hotelu v Dubaji (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu, pro zájemce prohlídka "Nové Dubaje" (cena cca 60 USD). Přejedeme do jedné z největších rezidenčních čtvrtí na světě - Dubai Marina a do největšího jachtového přístavu na světě. Následně panoramatická prohlídka prvního uměle vytvořeného ostrova ve tvaru palmy - The Palm Jumeirah - přejezd vláčkem, jehož koleje vedou pár metrů nad zemí! Památeční fotografie u 5* hotelu Atlantis. Následně se vydáme k Perskému zálivu. Bude příležitost vyfotit si zvenčí slavnou plachetnici Burj Al Arab, symbol Dubaje - první 7* hotel na světě! Dále navštívíme Madinat Jumeirah - zvané Benátky Dubaje - čtvrť vytvořená v atmosféře italské laguny, protkaná mnoha kanály, do níž vplouvají romantické loďky. Hned vedle se hrdě prezentuje hotel Burj Al Arab. Následně přejedeme do nákupního centra Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je jediná zcela zastřešená sjezdovka na světě s celoročním provozem. Odpoledne transfer do přístavu a nalodění na loď. (Trasa asi 80 km). Ubytování v kajutách, večeře na lodi. Začátek plavby kolem 23:00 hodiny, loď odplouvá do Abu Dhabi (noční plavba).

Den 3
Kolem 5:00 hodiny ráno loď dopluje do přístavu v Abu Dhabi. Doporučujeme možnost využití fakultativních výletů (za příplatek) a poznání hlavního města Spojených arabských emirátů, jež udivuje svou impozantní architekturou s mrakodrapy. Lze navštívit: mešitu šejka Zayeda, která je impozantní svou velikostí, přepychem a krásou, Ostrov štěstí - Saadiyat Island - kde do roku 2030 bude postaveno mimo jiné: Guggenheimovo muzeum, kopie pařížského Louvru, přístav, luxusní hotely, vily a golfová hřiště. Lze zde navštívit také Manarat Saadiyat, který je jedním z prvních otevřených objektů na Ostrově štěstí. Je to umělecká galerie, konferenční centrum, restaurace a výstava budoucnosti, neboli makety budov, které budou brzy postaveny a bude možné je navštívit na nově vznikajícím "Ostrově štěstí". Ve skanzenu - tradiční vesnici, lze vidět způsob života dávných obyvatel Abu Dhabi a to, jak se během jedné generace chudá rybářská vesnice proměnila na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Automobilovým fanouškům a milovníkům adrenalinu doporučujeme návštěvu "Ferrari World" - jednoho z největších a nejznámějších tématických zábavních parků (částečně pod střechou ve tvaru charakteristického loga F1), vedle kterého se nachází dráhy Formule 1. Kolem 23:00 loď vyplouvá na další plavbu ve směru ostrova Sir Bani Yas (noční plavba).

Den 4
Kolem 9:00 hodiny loď dopluje k Sir Bani Yas, největšímu přírodnímu ostrovu v SAE, který se nachází v Perském zálivu. V roce 1977 šejk Zayed založil na tomto ostrově přírodní rezervaci a dnes zabírá více než polovinu povrchu ostrova, kde žije v přirozených podmínkách více než 10 000 různých zástupců fauny. Doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek), kde mimo jiné během 3hodinového safari lze obdivovat: přímorožce, gazely, žirafy, hyeny nebo gepardy. Kromě toho se lze na ostrově projet na koni, navštívit památky, oddávat se vodním sportům nebo prostě jen relaxovat na pláži. Kolem 17:00 hodiny loď vyplouvá ve směru Kataru (noční plavba).

Den 5
Celodenní plavba po moři (loď nekotví v přístavu), čas na odpočinek. Doporučujeme využití různých atrakcí na palubě: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalšího. Denní a noční plavba ve směru Kataru.

Den 6
Kolem 8:00 hodiny loď bude kotvit v přístavu Hamad, nedaleko Dauhá - hlavního města Kataru. Doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek). Mimo jiné: prohlídka nové části Dauhá se zastávkou u sídla slavné televize Al-Džazíra a u největší mešity v zemi - Abdul Sahan. Poté návštěva sportovní čtvrti Dauhá - Aspire, kde se staví stadion Khalifa, kde se bude odehrávat Mistrovství světa ve fotbale - FIFA World Cup 2022. Volný čas ve známém a architektonicky krásném nákupním centru Villagio, kde se lze plavit gondolou (za příplatek). Návštěva Muzea islámského umění - architektonické mistrovské dílo, které se může pochlubit neocenitelnou sbírkou umístěnou na speciálně vytvořeném umělém ostrově. Památeční fotografie u Pearl Monument - symbolu Dauhy, pak se projdeme k nádherně zrekonstruovanému starému bazaru Waqif (možnost nakupování). Uvidíme zde mimo jiné: oddělení zlatnictví, sokolnictví, koření, stejně jako stáje arabských koní. Uvidíme uměle vytvořený poloostrov, na němž se staví přepychová čtvrť The Pearl, Katar a West Bay - finanční centrum města, ve kterém se nachází mrakodrapy, mimo jiné: Tornado, nebo Doha Tower oceněný v roce 2012 jako nejlepší mrakodrap na světě (navržen architektem Jeanem Nouvelem). Tyto a další fakultativní výlety (za příplatek) jsou k dispozici v nabídce na lodi. V 18:00 hodin loď vyplouvá ve směru Bahrajnu (noční plavba).

Den 7
Kolem 7:00 hodiny ráno loď dopluje do Bahrajnu. Po snídani možnost návštěvy této nejmenší arabské země (fakultativní výlety za příplatek), která i přes malou velikost skrývá obrovské množství atrakcí. Procházka městem Muharraq, jež je plné historických domů ukrytých ve spleti ulic. Navštívíme rezidenci šejka Isa bin Ali a bohatý kupecký dům - Beit Seyadi. Následně se projdeme částí Perlové stezky zapsané na seznamu UNESCO k dávnému parlamentu (madžlisu) šejka Mohammeda Al Khalifa. Návštěva hlavního města Bahrajnu - Manamy. Uvidíme zde mimo jiné: Národní muzeum, mešitu Al-Fateh, dávnou bránu města - Bab al-Bahrain, za níž se rozkládá bazar a obrovskou pevnost Fort al-Bahrain (seznam UNESCO). Tyto a další fakultativní výlety (za příplatek) jsou k dispozici v nabídce na lodi. Odpoledne kolem 16:00 hodiny loď vyplouvá na zpáteční cestu do Dubaje (noční plavba).

Den 8
Kolem 9:00 hodiny ráno bude loď kotvit v přístavu v Dubaji. Po snídani možnost využití fakultativních výletů v Dubaji (za příplatek) a samostatné prohlídky města, např. nákupy v největších nákupních centrech v Dubaji nebo čas na odpočinek na lodi. Doporučujeme využít mnoho atrakcí na palubě: koupání v bazénu, opalování, animace, posilovnu, vířivku, kasino, obchody a mnoho dalšího. Loď bude kotvit v Dubaji do dalšího dne.

Den 9
Ve velmi časných ranních hodinách (asi ve 2:00 hodiny ráno) vystěhování z lodě a transfer na letiště v Dubaji (bez snídaně). Odlet z Dubaje do Varšavy na letiště Okęcie.

Upozornění k programu!!!
- Hodiny odletů a návratů jsou orientační a mohou se změnit. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady. 
- V závislosti na povětrnostních podmínkách na moři nebo v přístavu se může kapitán rozhodnout změnit trasu nebo nevplouvat do některého z přístavů uvedených v programu.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno vzhledem ke specifické náboženské kultuře zemí, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky)
- V průběhu celé plavby doporučujeme využít fakultativní výlety (za příplatek), v měně závazné na místě - většinou v USD/EUR.
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich rezidentů a delegátů.
- Delegát neprovází po muzejních objektech.
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šály jako pokrývky hlavy.
- Ženy ve vyšším stádiu těhotenství (po 24. týdnu), nemluvňata do 12. měsíce života a osoby mladší 21 let (pokud nejsou v péči zákonného zástupce) se nemohou zúčastnit plavby a nebudou přijati na loď.
- Při ubytování je třeba složit zálohu minimálně 250 EUR/kajuta nebo číslo kreditní karty. Všechny účty na lodi jsou bezhotovostní. Při vystěhování jsou zakoupené služby a zboží odečteny ze zálohy nebo z vaší kreditní karty. Na lodi nejsou akceptovány debetní a bankomatové karty. Závaznou měnou na palubě je EURO.
- Na loď není dovoleno vnášet nebezpečné předměty, mimo jiné: žehličky, nože, varné konvice, jídlo, nápoje a žádné hořlavé materiály.
- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.