Sae, Austrálie a Nový Zéland - od a po z

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Název ubytování Sae, Austrálie a Nový Zéland - od a po z
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 163 246 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování
Hotely *** - 22 nocí,  včetně 1 noci strávené v Dubaji během přestupu - hotel středního standardu. Pokoje: 2-lůžkové (možná přistýlka) s vlastním sociálním zařízením a obvykle se satelitní TV.

Vybavení
V hotelích restaurace a bary.

Stravování
Snídaně

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Austrálie a z Nového Zélandu do Varšavy (s mezipřistáním v Dubaji), vnitřní přelety: Adelaide - Alice Springs, Ayers Rock - Sydney, Sydney - Cairns, Cairns - Brisbane - Christchurch, Queenstown - Wellington; letištní taxy, přejezdy klimatizovaným autobusem (dle programu), ubytování: 22 nocí (podle programu), snídaně, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz. níže), pojištění TU Europa - varianta standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: náklady na účast v programu prohlídek (vstupenky, služby místních průvodců, spropitné pro řidiče, průvodce, nosiče zavazadel) - cca 485 USD (australsko-novozélandský balíček) a 28 USD balíček v Dubaji, povinný poplatek na místě, večeře a nápoje k večeřím, fakultativní výlety, poplatky za veřejnou hromadnou dopravu a další osobní výdaje.VízaVízum do Austrálie (eVisitor)
- turistická víza (na dobu max. 3 měsíce) jsou vydávána bezplatně. Podání žádosti a udělení víza se provádí prostřednictvím internetu - více info na: http://www.immi.gov.au resp. http://www.diac.gov.au v sekci „Visas & Immigration“

- pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu 

Vízum do Spojených arabských emirátů 
- při pobytu kratším než 90 dní nepotřebují obyvatelé ČR vízum 

Vízum na Nový Zéland
- při pobytu kratším než 3 měsíce nepotřebují obyvatelé ČR vízumProgramDubaj - zázrak v poušti • Adelaide a Alice Springs - nejkrásnější města Austrálie • Barossa - údolí vína ​​• Kings Canyon - červený střed Austrálie • Ayers Rock - Uluru - posvátná hora Aboridžinců • Sydney - opera a přístavní most • Národní park Blue Mountains a Three Sisters • Cairns - Velký bariérový útes • Nový Zéland - oba ostrovy • Milford Sound - fjord u Tasmánského moře • horká Rotorua • Hobitín - setkání s hobity • Wellington - hlavní město Nového Zélandu • Waitomo - hvězdná obloha v jeskyních

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Odlet do Austrálie; mezipřistání v Dubaji. Přílet do Dubaje, celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v okolí Dubaje. Ubytování a přenocování.

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu kolem 13:00 hodiny a prohlídka Dubaje. Prohlídku zahájíme „novým“ Dubajem. Přejedeme do jedné z největších čtvrti na světě - Dubai Marina a do největšího jachtového přístavu na světě. Následně panoramatická prohlídka prvního uměle vytvořeného ostrova ve tvaru palmy - The Palm Jumeirah (přejezd vláčkem, jehož koleje vedou pár metrů nad zemí). U hotelu Atlantis si uděláme památeční fotografie. Následně se vydáme k Perskému zálivu. Bude příležitost vyfotografovat si zvenčí slavnou plachetnici Burj Al Arab, symbol Dubaje - první 7* hotel na světě! Dále navštívíme Madinat Jumeirah - známou jako Benátky Dubaje - čtvrť vytvořenou ve stylu italské laguny, protkanou mnoha kanály, po nichž plují romantické loďky. Hned vedle se hrdě prezentuje hotel Burj Al Arab. Přejedeme do nákupního centra Mall Emirates, jehož největším lákadlem je jediná zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě, s umělým sněhem. Následně se vydáme do nejstarších čtvrtí města, rozdělených do dvou částí: Bur Dubai a Deira. Navštívíme nejzajímavější atrakci této části města, slavné Dubajské muzeum, ukazující tempo rozvoje a proměny, jež zaznamenalo město po objevu ropných ložisek. Po prohlídce se projedeme abrou, tradičním vodním taxi přes kanál Dubai Creek na nejznámější trh s kořením ve městě. Na zpáteční cestě navštívíme Gold Souk, známý trh s výrobky ze zlata. Přejedeme nejreprezentativnější ulicí Dubaje šejka Zayeda, ve které uvidíme budovy 21. století a dostaneme se do čtvrti Downtown, kde se nachází slavný mrakodrap Burj Kalifa. Tento mrakodrap je nejvyšší stavbou, jakou kdy člověk postavil. Náš den zakončíme ukázkou tančících fontán. Večer transfer na letiště v Dubaji a odlet do Sydney. (Trasa asi 100 km)

Den 3
Přelet do Adelaide, největšího města v jižní Austrálii. Po pasovém a vízovém odbavení transfer do hotelu, ubytování a přenocování.

Den 4
Snídaně a prohlídka Adelaide - hlavního města Jižní Austrálie a jednoho z prvních měst v Austrálii, založených pro přistěhovalce z Evropy. Plán Adelaide byl navržen plukovníkem Lightem jako ideální město se širokými ulicemi a bulváry, lemovanými spoustou zeleně. V programu mimo jiné: Victoria Park, universita, budova parlamentu, radnice. Následně procházka parkem podél řeky Torrens. Odpoledne výjezd z města k nejznámější vinařské oblasti u protinožců - údolí Barrosa. Návštěva jedné z vináren spojená s prohlídkou a ochutnávkou. Následuje přejezd do Hanhdorf - obce, kterou založili přistěhovalci z Německa, kde si až do dneška můžete vychutnat německé pivo nebo sníst „bratwurst". Návrat na přenocování do Adelaide. (Trasa asi 220 km)

Den 5
Snídaně, vystěhování a odjezd na letiště. Přelet do Alice Springs - 30tisícové metropole ve středu Austrálie. Po příletu přejezd do místního Leteckého muzea na místě bývalého letiště. Následně přejezd do "School of the Air" speciální školy, kde se díky moderním technologiím mohou učit děti vzdálené více než 2 tisíce km od učitele! Poté pojedeme za město k hrobu Johna Flynna - tvůrce myšlenky "létajících lékařů", následně přejezd ke skalní soutěsce Simson’s Gap - kde s trochou štěstí uvidíme malé skalní klokany, kteří zde žijí. Na závěr výjezd k vyhlídkovému místu nad městem - pohoří Anzac. Volný čas na promenádě Todda. Ubytování a přenocování v Alice Springs. (Trasa asi 20 km)

Den 6
Po snídani vystěhování a přejezd na prohlídku Alice Springs. Navštívíme starou stanici Telegraph, který je bodem vzniku města, následně stanici " létajících lékařů", kde uvidíme unikátní řešení poskytování zdravotnické služby v oblasti několikrát větší než je plocha České republiky. Následuje několikahodinový přejezd přes vnitrozemí do Kings Canyon silnicí vedoucí středem Austrálie, spojující Darwin s Adelaide. Bude příležitost setkat se s domorodými obyvateli, kteří zde žijí v izolaci od "zlého" světa. Odpoledne příjezd do Kings Canyon a čtyřhodinová procházka po okraji kaňonu v Národním parku Watarrka do rajské zahrady a kamenných skal, jež ukazují, že "červený střed Austrálie" byl kdysi mořským dnem (v případě vysokých teplot - možná procházka v časných ranních hodinách následující den). Přenocování v turistickém středisku v Kings Canyon (Trasa asi 450 km)

Den 7
Snídaně, vystěhování a výjezd k Ayers Rock - "červenému středu Austrálie". Cestou budeme míjet takzvaný "zapomenutý zázrak" - monolit Mt Conner. Po příjezdu do Yulara se vydáme na místo zvané Olgas, nebo v jazyce Aboridžinců Kata Tjuta "mnoho hlav". Je to skupina 36 skalních monolitů, slepenců a pískovců tyčících se několik desítek metrů nad plání - jedno z posvátných míst domorodců. Uděláme si procházku roklí Wallpa na západ slunce nad Uluru. Návrat na přenocování v turistickém středisku v okolí Ayers Rock. Čas k odpočinku, přenocování. (Trasa asi 350 km)

Den 8
Brzký budíček, odjezd kolem 5:00 hodiny ráno (bez snídaně) na východ slunce nad Uluru. Přejezd ve směru Ayers Rock, zastavíme u úpatí hory Uluru - jedné z nejslavnějších přírodně-geologických atrakcí Austrálie. Uluru je jedním z největších skalních monolitů na světě: délka asi 3 km, šířka 2,5 km, obvod 9,4 km. Týčí se 348 m nad plochou, písečnou plání a "vrůstá" 6 km hluboko do země! Tento zvláštní tvar je vytvořen z usazené horniny - arkózy s charakteristickou červenou barvou. Procházka na úpatí útesů, kde lze najít domorodé skalní kresby. Návštěva kulturního centra Aboridžinců. Návrat do turistického střediska na snídani, následně přejezd na letiště a přelet do Sydney. Ubytování v hotelu v okolí Sydney. (Trasa asi 50 km)

Den 9
Po snídani celodenní prohlídka Sydney: procházka do Hyde Parku, návštěva katedrály Panny Marie, válečného památníku sborů ANZAC Parade. Prohlídka: QVB (Queen Victoria Building) - sydneyského "Harrods" a vedle něj pomníku královny Viktorie, radnice a Anglikánské katedrály. Dalším bodem programu bude přístavní čtvrť postavená u příležitosti olympijských her - Darling Harbour. Výjezd na vyhlídkovou věž Westfield Tower, kde budeme z výšky 250 m obdivovat panorama města (za příplatek cca 26,50 AUD). Následně projdeme nejstarší ulicí Sydney, Macquarie Street, během cesty uvidíme mimo jiné: Parliament House, Sydney Hospital, NSW Library. Den zakončíme v Cirqular Quay nedaleko slavné opery a Harbour Bridge - majestátního mostu v centru města - vizitky Sydney. Přejezdy městskou hromadnou dopravou (za poplatek). Přenocování v Sydney. (Trasa asi 10 km)

Den 10
Po snídani se vydáme směrem k Sydney, k Olympijskému parku, kde v roce 2000 bojovali sportovci o olympijské medaile. Následně navštívíme místní park flóry a fauny, kde se lze setkat s klokany, koalami a dalšími zvířaty tohoto kontinentu. Na závěr přejezd do Národního parku Blue Mountains s malebnými údolími, vodopády a skalnatými útesy. Uvidíme hlavní atrakci regionu - skalní útvar Three Sisters. Večer návrat do hotelu v okolí Sydney. (Trasa asi 250 km)

Den 11
Procházka botanickou zahradou do Circular Quay, odkud poplujeme výletní lodí kolem zátoky Botany Bay do Manly - čtvrti v Sydney, jež se nachází na otevřeném oceánu s krásnou pláží a historickými budovami. Město se rozprostírá kolem mnoha zátok - uvidíme jej z perspektivy moře. Relaxační koupel v oceánu a odpočinek na pláži. Odpoledne návrat do centra Sydney a volný čas. Doporučujeme např. návštěvu akvária v Darling Harbour, Australian Museum nebo vstup na vrchol Přístavního mostu! Večer odjezd na letiště a odlet do Cairns ve státě Queensland - města na severovýchodě kontinentu. Tropické klima a Velký bariérový útes nám umožní vzrušující odpočinek. Ubytování v hotelu, večerní procházka ulicemi Cairns. (Trasa asi 50 km)

Den 12
Po snídani celodenní výlet k Velkému bariérovému útesu (za příplatek cca 174 AUD), který se řadí mezi největší divy světa! Je v Austrálii turistickou atrakcí číslo 1. Lodí poplujeme mezi množstvím barevných ryb a pestrobarevných korálových formací. Lze se zde setkat také se želvami. Možnost potápění nebo šnorchlování (potápěčská výstroj k pronájmu na lodi - za poplatek, šnorchlování - zdarma). Během plavby oběd na palubě lodi. Pro ty, kteří neplavou, alternativně výlet na Green Island a možnost odpočinku na písečné pláži korálového ostrova v balíčku s obědem a plavbou lodí s proskleným dnem nebo vybavením k šnorchlování (za poplatek cca 130 AUD). Další možností je výlet městským autobusem mimo město na pláž (cca 20 AUD) a volný čas. Návrat do hotelu v Cairns v pozdních odpoledních hodinách, přenocování.

Den 13
Po snídani volný čas na opalování v Cairns. Pro zájemce, celodenní výlet do deštného pralesa v okolí Cairns (za příplatek cca 183 AUD). Přejedeme do střediska Aboridžinské kultury Tjapukai, kde se dozvíte o historii a kultuře domorodých Australanů, uvidíme ukázky tanců, jídla a léků z buše, možnost hodu oštěpem a bumerangem. Následně přejezd do Kurandy - bývalé hornické osady, s původní, dodnes dochovanou budovou, stejně jako spoustou atrakcí, obchody a bazarem se suvenýry. Dostaneme se tam nejdelší lanovkou na světě (Skyrail). Během cesty zastávka na procházku deštným pralesem a pozorování vodopádů Barron Falls. Návrat do Cairns v pozdních odpoledních hodinách historickým vlakem (Kuranda Scenic Railway), který jezdí po trase zavěšené na skalní římse. Návrat do Cairns, přenocování. (Trasa asi 40 km)

Den 14
Po snídani vystěhování a odlet do Christchurch na Novém Zélandu (možné mezipřistání). Celní a pasové odbavení, transfer do hotelu ve městě Christchurch, ubytování a přenocování. (Trasa asi 20 km)

Den 15
Po snídani prohlídka Christchurch. Uvidíme mimo jiné: Katedrální náměstí (Cathedral Square), anglikánskou a katolickou katedrálu a botanickou zahradu. Následně přejezd ve směru Arktické stanice, která je „vstupní branou“ na ledový kontinent. Navštívíme Arktické výzkumné centrum, které nám umožní poznat blíže ledový kontinent, stejně jako "prožít" arktickou bouři. Po prohlídce přejezd do města Tekapo. Cestou uvidíme jednu z plání a všudypřítomné ovce. Po příjezdu k jezeru Tekapo, zastávka na vyhlídkovém místě, odkud uvidíme okouzlující malý kostel na břehu jezera a pomník pasteveckého psa, vše obklopené nejvyššími horami v zemi - jižními Alpami. Přenocování v Tekapo. (Trasa asi 300 km)

Den 16
Snídaně a vystěhování z hotelu. Přejezd do Aoraki poblíž nejvyšší hory Nového Zélandu - Mount Cook (3724 m n.m.). Návštěva Národního parku Mt. Cook zapsaného na  seznamu UNESCO. Pěší výlet v národním parku (za hezkého počasí). Snadná stezka nás zavede k vyhlídkovému místu pod ledovcem, odkud lze dobře vidět za hezkého počasí Mt. Cook, nejvyšší vrchol novozélandských Alp a celé země (v případě mlhy nebo deště bude program změněn - dřívější odjezd do Queenstownu). Následně přejezd do Twizel. Twizel je hlavním městem chovu lososů. Během další cesty budeme míjet ovocnářské městečko Cromwell. Přenocování v hotelu v okolí Queenstownu. (Trasa asi 350 km).

Den 17
Ráno snídaně a vystěhování z hotelu. Volný čas na procházku centrem městečka Queenstown, které se nachází u jezera Wakatipu a je známé díky extrémním sportům. Možnost plavby motorovým člunem po řece Shotover (za příplatek cca 135 NZD). Poté výlet do Arrowtownu, městečka postaveného hledači zlata, které do dnešního dne vypadá jako z westernového filmu. Následně přejezd k mostu Kawarau Brigde Bungy, kolébce extrémního sportu "bungee jumpingu". Ti, kteří chtějí zažít adrenalin, mohou osobně vyzkoušet bungee jumping a skočit z tohoto světoznámého místa (za příplatek cca 195 NZD). Následně přejezd do Te Anau. Přenocování v hotelu. (Trasa asi 210 km)

Den 18
Po snídani vystěhování z hotelu a odjezd ve směru novozélandských fjordů. Cesta nás povede krásnou a divokou oblastí Jižního ostrova. Naším cílem je Milford Sound, nejznámější novozélandský fjord. Cestou k němu budeme zastavovat na nejkrásnějších vyhlídkových místech. Budeme projíždět neuvěřitelnými endemickými lesy až k Národnímu parku Fiordland. Cesta vede serpentinami přes vysoké hory. Tunelem se dostaneme na západní pobřeží, které je téměř bez jakékoliv známky lidské činnosti. Největší atrakcí toho dne bude plavba malou lodí po Milford Sound až do Tasmánského moře. Loď se bude plavit k vodopádům, z její paluby lze občas pozorovat zajímavé druhy ptáků a tuleně. Přejezd do Queenstownu. Přenocování v hotelu. (Trasa asi 420 km)

Den 19
Snídaně a vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a přelet do Wellingtonu. Po příletu prohlídka hlavního města Nového Zélandu: vyhlídkové místo nad městem, Parlamentní budovy, katedrála sv. Pavla a projdeme se městskou promenádou. Poté přejezd do Palmerston North, ubytování v hotelu a přenocování. (Trasa asi 170 km)

Den 20
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku Tongariro - v krajině, kterou uvidíme, bylo natáčeno mnoho scén k filmu "Pán prstenů", jenž zůstává nejslavnějším velvyslancem země. Následně přejezd k sopečnému jezeru Taupo, pro zájemce možnost bungee jumpingu (47 m, za příplatek cca 169 NZD), jenž je extrémním národním sportem obyvatel země Kiwi. Den zakončíme v Rotorua - hlavním městě geotermálních jevů této země. Přenocování v hotelu v okolí Rotorua. (Trasa asi 370 km)

Den 21
Po snídani prohlídka města Rotorua - historických lázeňských budov. Uvidíme anglikánský kostel s prvky maorské architektury, který se nachází v centru vesnice Maorů a také dům setkávání maorských starších (zvenčí). Následně prohlídka termální oblasti Te Puia. Při troše štěstí budeme pozorovat erupci gejzíru Pohutu. V oblasti uvidíme také symbol Nového Zélandu - ptáka Kiwi. Navštívíme kulturní institut, kde funguje místní pletařsko-košíkářská a řezbářská škola. Odpoledne přejezd k další termální oblasti Waimangu - procházka po nejmladším ekosystému na světě, obdivování "pánve", která je největším přírodním bazénem s vroucí vodou na světě. Na závěr plavba výletní lodí po jezeře. Večer volný čas na nákupy suvenýrů v mnoha obchodech na hlavní ulici města Fenton Street nebo možnost výjezdu na maorský večer do vesnice Tamaki - v programu tradiční uvítání, návštěva vesnice, prohlídka zemní pece hāngi, ukázka maorského tance a zpěvu. Na závěr večeře formou bufetu (za příplatek cca 120 NZD). Návrat do hotelu v okolí Rotorua, přenocování. (Trasa asi 50 km)

Den 22
Snídaně a vystěhování z hotelu, následně přejezd do Hobitína, na místo natáčení filmových trilogií "Pán prstenů" a "Hobit". Na vlastní oči uvidíme, jak vypadá slavná hobití vesnice. Následně přejezd k jeskyním Waitomo, kde žijí tisíce zářících larev novozélandských světlušek zavěšených na stropě jeskyní. Vypadají jako hvězdná obloha. Pokud bude správná hladina vody, přeplujeme lodí podzemní řeku. Večer příjezd do největšího města Nového Zélandu - Aucklandu a ubytování. (Trasa asi 350 km)

Den 23
Výjezd do okolí Aucklandu. Vydáme se na nejznámější pláž země - Piha, která se proslavila ve filmu režisérky Jane Campion - Piano. Vyšplháme se na Lví skálu, která se tyčí přímo nad pláží. Odvážní si mohou zaplavat v docela chladném oceánu. Následně procházka okolním lesem ke krásnému vodopádu Kitekite Falls. Cestou uvidíme rostliny typické pro tento kraj - stříbrné kapradiny. Následně přejezd ke kolonii terejů v Muriwai a seznámení se s těmito krásnými a zajímavými ptáky, kteří cestou do Austrálie každoročně překonávají Tasmánskou úžinu (ptáci obývají kolonii od konce července do poloviny března). Den zakončíme v historické čtvrti Aucklandu - Devonportu, odkud se vrátíme do centra města plavbou kolem zálivu. Návrat z přístavu do hotelu procházkou po hlavní ulici města - Queen Street. Přenocování v hotelu v Aucklandu. (Trasa asi 150 km)

Den 24
Po snídani vystěhování z hotelu a návštěva vyhlídkové věže Sky Tower, odkud se z terasy ve výšce 186 m rozprostírá panoráma dosahující až 80 km (za poplatek cca 28 NZD). Z terasy uvidíme, na jak úzkém průsmyku město leží. Následně přejezd velmi vkusnými čtvrtěmi města a jachtovými přístavy do Mission Bay. Poté se vydáme do Auckland Domain a navštívíme městské muzeum, které vlastní bohatou sbírku prezentující maorskou kulturu a vztahy s jinými kulturami z okruhu Melanésie, sahajícími až po Havaj. Muzeum také prezentuje flóru a faunu Nového Zélandu, stejně jako činy novozélandských vojáků. Cestou na letiště budeme obdivovat panorama města z vyhlídkového místa na vyhaslé sopce - hoře Eden. Po prohlídce přejezd na letiště a odlet do Varšavy s mezipřistáním v Dubaji. (Trasa asi 100 km)

Den 25
Přílet do Varšavy na letiště Okęcie. Možný přílet další den v závislosti na letovém řádu.

Upozornění k programu!
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno nebo zrušeno.
- Časy odletů mohou být změněny. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. 
- Platí absolutní zákaz dovozu čerstvých potravin na území Austrálie.Tip z okolí
Architektonické zázraky: Otestujte si znalost nejslavnějších budov Asie Devět z deseti nejvyšších budov světa stojí v Asii, v první pětce najdeme jen mrakodrapy z tohoto kontinentu. Slavní architekti z Evropy a Asie navrhují moderní budovy a realizují své nejúžasnější nápady, které nikde jinde kvůli obrovským nákladům nemohou realizovat. Podíváme se na nejpozoruhodnější stavby kontinentu. Poznáte je z fotografií?... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.