Sae - Dubaj je Nej - prohlédni si ji a odpočiň si

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Spojené arabské emiráty, Dubaj
Název ubytování Sae - Dubaj je Nej - prohlédni si ji a odpočiň si
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 23 746 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely odpovídající *** podle místní kategorie - v Dubaji nebo v okolí během poznávací části - (celkem 3 započaté ubytovací dny) a ve vybraném hotelu během pobytové části (4 započaté ubytovací dny).

Pokoje: pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, klimatizací, často i TV.

Vybavení: v areálu hotelu se nachází restaurace, bar, recepce, trezor.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

VízaCestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.JinéZálohy v hotelech (týká se pobytové části)

Mnoho hotelů ve Spojených arabských emirátech vybírá zálohu. Výše zálohy závisí na hotelu. O podrobnostech týkajících se výše záloh budou klienti informováni na místě.

Dále upozorňujeme, že přijatelné formy zaplacení zálohy jsou následující:

1. Blokování prostředků na kreditní kartě, k odblokování dojde při vystěhování.

2. Platba kreditní kartou, prostředky budou vráceny v hotovosti v místní měně při vystěhování.

3. Platba v hotovosti v USD, EUR nebo místní měně, návrat v místní měně při vystěhování.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech dle programu: během poznávací části (3 noci v hotelu v Dubaji) a ve vybraném hotelu během pobytové části (4 noci), stravování: snídaně (3), stravování v pobytové části podle popisu hotelů, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací a pobytové části, turistický program (viz. níže), pojištění TU Europa - varianta standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné, služby místních průvodců, rezervační poplatky a spropitné (celkem cca 150 USD/os., povinný poplatek na místě), pobytovou taxu v Dubaji (cca 9 USD/dvoulůžkový pokoj/poznávací část), zálohu a pobytovou taxu během pobytové části (4 noci) - výše zálohy a pobytové taxy závisí na hotelu, další osobní výdaje. Možnost příplatku k večeřím (2) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).ProgramDubaj - nejdražší stavby světa • Burj Khalifa - nejvyšší mrakodrap na světě • Abu Dhabi - impozantní mešita šejka Zayeda • pobyt ve vybraném hotelu u moře (4 noci)

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Přelet do Spojených arabských emirátů (mezinárodní letiště Fujairah). Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Dubaji (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.

Den 2
Po snídani půldenní prohlídka nejstarších čtvrtí Dubaje. Přesuneme se do zachovalé čtvrti Bastakiya, jejíž architektura vychází z horkého pouštního podnebí. Odsud se projdeme k nejzajímavější atrakci této části města, slavnému Dubajskému muzeu, ukazujícímu tempo vývoje a proměny, jež pocítilo město po objevu ropných ložisek. Navštívíme také poloostrov Shindagha, na kterém bydlela dynastie Al Maktoum předtím, než se Dubaj stala metropolí. Po prohlídce se projedeme abrou, tradičním vodním taxi přes kanál Dubai Creek na nejznámější trh s kořením ve městě - Spice Souk. Na zpáteční cestě navštívíme Gold Souk, známý trh s výrobky ze zlata. Odpoledne volný čas. Pro zájemce doporučujeme půldenní výlet na pouštní Safari (šestimístné terénní vozy s pohonem všech 4 kol), během kterého navštívíme velbloudí farmu a zakončíme jej výhledem na malebný západ slunce a ochutnávkou skvělých grilovaných pokrmů. Bude příležitost projížďky na velbloudu, vytvoření arabského tetování henou (za poplatek) a ukázka břišních tanců - belly dance (cena cca 70 USD/os.). Večer návrat do hotelu v Dubaji nebo v okolí, přenocování. Večeře (fakultativně). (Trasa asi 40 km).

Den 3
Po snídani přejezd do Abu Dhabi; prohlídka hlavního města Spojených arabských emirátů, jež se nachází na pobřeží ostrova stejného názvu. Uvidíme mešitu šejka Zayeda, jež je impozantní svou velikostí, přepychem a krásou - založenou prvním prezidentem Spojených arabských emirátů. Přejezd do centra, kde navštívíme skanzen - tradiční vesnici, kde uvidíme způsob života dávných obyvatel Abu Dhabi. Uvidíme, jak se během jedné generace chudá rybářská vesnice proměnila na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Dalším bodem programu bude projížďka promenádou Corniche směrem k přístavu - na jejím konci je trh s datlemi. Poté se ocitneme na Ostrově štěstí - Saadiyat Island - kde do roku 2030 bude postaveno Guggenheimovo muzeum, kopie pařížského Louvru a koncertní sál projektu Zahy Hadid. V plánu je také například: přístav, luxusní hotely, vily a golfová hřiště. Na ostrově navštívíme Manarat Saadiyat, který je jedním z prvních otevřených objektů na Ostrově štěstí. Je to umělecká galerie, konferenční centrum, restaurace a výstava budoucnosti, neboli makety budov, které budou brzy postaveny a bude možné je navštívit na "živo" na nově vznikajícím "Ostrově štěstí". Zhlédneme netradiční multimediální film, který představuje architektonické vize šejků až k plné vizualizaci ostrova do roku 2030. Následně (za příplatek cca 75 USD) možnost návštěvy zábavního parku Ferrari World. Ferrari World je jeden z největších a nejznámějších tématických zábavních parků, vedle kterého se nachází dráhy Formule 1. Upozornění! Klienti, kteří si nevyberou výše uvedenou nabídku, mají volný čas, např. k nakupování nebo opalování. Následně návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), večeře (fakultativně); přenocování. (Trasa asi 300 km)

Den 4
Po snídani prohlídka nových čtvrtí Dubaje - známých po celém světě úchvatnou moderní architekturou a kosmopolitní atmosférou. Prohlídku zahájíme v bohaté čtvrti Jumeirah, kde bychom zůstali na pláži. Bude příležitost ověřit si teplotu vody v Perském zálivu, ale i čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotelu Burj Al Arab (slavné plachetnice) - první 7* hotel na světě! (Prohlídka interiéru hotelu a ochutnávka 2 vybraných nápojů za příplatek cca 140 USD/os. - výlet večer jiný den). Dalším bodem programu bude procházka po "dubajských Benátkách" - komplexu Madinat Jumeirah, vytvořeném v atmosféře italské laguny. Následně panoramatická prohlídka prvního uměle vytvořeného ostrova ve tvaru palmy - The Palm Jumeirah - přejezd vláčkem (v jednom směru), jehož koleje vedou pár metrů nad zemí! Vstup do 5* hotelu Atlantis, který se nachází na samém konci a prohlídka obrovského akvária v tzv. ztracené komnatě. Následně se vydáme do Mariny - čtvrti s nejvyššími apartmány a s největším jachtovým přístavem na světě. Odtud se vydáme na krátkou plavbu, abychom si prohlédli futuristické dubajské mrakodrapy z vody (pro zájemce za příplatek cca 25 USD). Uvidíme mimo jiné: zatím ještě rozestavěné nejvyšší obytné budovy na světě, vysoké více než 400 metrů! Následně přejedeme do nákupního centra Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je jediná zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě, kde je umělý sníh a lze se setkat s tučňáky. Než se vydáme do největšího nákupního centra na světě - Dubai Mall, prohlédneme si palác vládnoucího šejka Dubaje. Projdeme se nádhernými zahradami Dubai Miracle Gardens (sezónně otevřenými), ve kterých se nachází více než 45 milionů květin, 45 různých druhů, které tvoří neobvyklé kompozice a tvary mimo jiné: slavných budov, zvířecích a rostlinných vzorů. Zahrady se dostaly do Guinessovy knihy rekordů díky nejdelší zdi na světě postavené z květin. Následně se vydáme do Ras Al Khor Sanktuary, kde se přiblížíme ke stovkám plameňáků brodícím v přírodních podmínkách ve velké zahradě, vyfotografujeme se s těmito pozoruhodnými ptáky. Přejedeme nejreprezentativnější ulicí Dubaje - šejka Zayeda a dostaneme se do čtvrti Downtown, kde se nachází slavný mrakodrap Burj Kalifa. Tento mrakodrap je nejvyšší stavbou, jakou kdy člověk postavil. Vyjedeme jedním z nejrychlejších výtahů na světě na 124. patro vyhlídkové terasy, která nabízí fascinující panorama Dubaje. V Dubai Mall uvidíme mimo jiné: kluziště, kostru dinosaura impozantních rozměrů, vodopády, tančící fontány. Následně přejezd na pobyt do vybraného hotelu. Ubytování, přenocování a stravování během pobytu podle popisu vybraného hotelu.

Den 5 - 7
Volný čas ke koupání a opalování. Přenocování ve vybraném hotelu; stravování podle popisu hotelu. Možnost využití fakultativních výletů.

Den 8
Vystěhování z hotelu (odhlášení z hotelu do 10:00 hodiny) a transfer na mezinárodní letiště v Fujairahu. Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. Odlet do Varšavy na letiště Okęcie.

Pro zájemce existuje za příplatek možnost prodloužit svou dovolenou o týdenní pobyt v hotelech ve Spojených arabských emirátech. Popisy hotelů v sekci "Pobyt ve Spojených arabských emirátech" a v rezervačním systému.

Upozornění k programu!
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Hodiny odletů a návratů mohou být změněny. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady. 
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD).
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér (k dispozici na recepci, lze také zakoupit v místních obchodech, cca 5 USD).
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šály jako pokrývky hlavy.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich rezidentů a delegátů.
- Delegát neprovází po muzejních objektech.Tip z okolí
Architektonické zázraky: Otestujte si znalost nejslavnějších budov Asie Devět z deseti nejvyšších budov světa stojí v Asii, v první pětce najdeme jen mrakodrapy z tohoto kontinentu. Slavní architekti z Evropy a Asie navrhují moderní budovy a realizují své nejúžasnější nápady, které nikde jinde kvůli obrovským nákladům nemohou realizovat. Podíváme se na nejpozoruhodnější stavby kontinentu. Poznáte je z fotografií?... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.