Spojené Arabské Emiráty: Dubaj a Abu Dhabi, Bahrajn, Katar: Doha - Legendy př...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Spojené arabské emiráty, Katar
Název ubytování Spojené Arabské Emiráty: Dubaj a Abu Dhabi, Bahrajn, Kata...
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 36 004 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely kategorie ***/**** podle ohodnocení organizátora - (celkem 7 započatých ubytovacích dnů v hotelu).

Pokoje: pokoje pro dvě osoby jsou vybaveny koupelnou s WC, klimatizací, TV.

Vybavení: v areálu hotelu se nachází restaurace, bar, recepce.

Popis stravování

Snídaně

Popis ubytování

VízaVízum do Spojených Arabských Emirátů
S účinností od 22.3.2014 je vstupní vízum do Spojených arabských emirátů občanům ČR uděleno bezplatně při příletu na letišti nebo na hraničním přechodu. Vízové razítko opravňující k pobytu v délce 30 dnů se uděluje do cestovního pasu. 

Vízum do Bahrajnu
- čeští návštěvníci mohou bahrajnské vízum obdržet za poplatek na hranici, tzv. „visa on arrival“. Kromě víza udělovaného na hranici lze vízum vyřídit i předem prostřednictvím elektronického podání žádosti na webové stránce http://www.evisa.gov.bh.
- cena víza je cca 70 USD

Vízum do Kataru
- bude upřesněno v cestovní kanceláři (možnost zakoupení víza na letišti - platba kartou cca 30 EUR).

Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.JinéZálohy v hotelech (týká se pobytové části)

Mnoho hotelů ve Spojených arabských emirátech vybírá zálohu. Výše zálohy závisí na hotelu. O podrobnostech týkajících se výše záloh budou klienti informováni na místě.

Dále upozorňujeme, že přijatelné formy zaplacení zálohy jsou následující:

1. Blokování prostředků na kreditní kartě, k odblokování dojde při vystěhování.

2. Platba kreditní kartou, prostředky budou vráceny v hotovosti v místní měně při vystěhování.

3. Platba v hotovosti v USD, EUR nebo místní měně, návrat v místní měně při vystěhování.ProgramDubaj - nejmodernější město světa • Bahrajn - perlová stezka • okruh Formule 1 Bahrain International Circuit • Doha - panorama West Bay a fotbalové stadiony na MS 2022 • Al-Wakra - vzpomínka dávného Kataru • Abu Dhabi - mešita šejka Zayeda a ostrov Saadiyat

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti Okęcie ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Přelet do Spojených arabských emirátů (mezinárodní letiště Fujairah). Po příletu celní a pasové odbavení. Transfer do hotelu v Dubaji (nebo okolí). Ubytování a přenocování. Tento den není v hotelu večeře.

Den 2
Po snídani prohlídka nových čtvrtí Dubaje - známých po celém světě úchvatnou moderní architekturou a kosmopolitní atmosférou. Prohlídku zahájíme v bohaté čtvrti Jumeirah, kde bychom zůstali na pláži. Bude příležitost ověřit si teplotu vody v Perském zálivu, ale i čas na fotografování jedné z nejznámějších ikon města - hotelu Burj Al Arab (známé plachetnice) - první 7* hotel na světě! Dalším bodem programu bude procházka po "dubajských Benátkách" - komplexu Madinat Jumeirah. Následně panoramatická prohlídka prvního uměle vytvořeného ostrova ve tvaru palmy - The Palm Jumeirah - přejezd vláčkem (v jednom směru), jehož koleje vedou pár metrů nad zemí! Následně se vydáme do Mariny - čtvrti s nejvyššími apartmány a s největším jachtovým přístavem na světě. Uvidíme mimo jiné: zatím ještě rozestavěné nejvyšší obytné budovy na světě, vysoké více než 400 metrů! Následně přejedeme do nákupního centra Mall of the Emirates, jehož největším lákadlem je jediná zastřešená a celoročně otevřená sjezdovka na světě, kde je umělý sníh a lze se setkat s tučňáky. Než se vydáme do největšího nákupního centra na světě - Dubai Mall, prohlédneme si palác vládnoucího šejka Dubaje. Poté přejedeme nejreprezentativnější ulicí Dubaje šejka Zayeda, ve které uvidíme budovy 21. století a dostaneme se do čtvrti Downtown, kde se nachází slavný mrakodrap Burj Kalifa. Tento mrakodrap je nejvyšší stavbou, jakou kdy člověk postavil. V Dubai Mall uvidíme mimo jiné: kluziště, kostru dinosaura impozantních rozměrů, vodopády, tančící fontány. Přejezd na letiště a přelet do Bahrajnského království. Ubytování a přenocování v hotelu v Bahrajnu. Tento den není v hotelu večeře. (Trasa asi 50 km).

Den 3
Po snídani prohlídka Bahrajnu. Je to nejmenší arabská země a i přes malou velikost skrývá obrovské množství atrakcí. Navštívíme mešitu Al-Fateh, největší v zemi, postavenou ke 200. výročí převzetí trůnu dynastií Al- Khalifa. Odtud přejedeme do starého městečka Muharraq, kdysi hlavního města Bahrajnu, ve kterém se zachovaly úzké, vinuté uličky zastavěné starými, ale pečlivě restaurovanými domy. Navštívíme mimo jiné: kulturní centrum šejka Ebrahima, kde uvidíme, jak lze harmonicky vkomponovat moderní vybavení do historické rezidence. Navštívíme také nejstarší kavárnu v zemi a první tiskárnu na Středním východě. Během procházky Muharraqou se bude procházet částí Perlové stezky (zapsané na seznamu UNESCO). Odtud se vrátíme na centrální ostrov a vydáme se do Národního muzea, které se nachází na pobřeží. Seznámíme se zde s historií a tradicemi této země. Po přestávce na oběd (za příplatek) v jednom z obchodních center vyjedeme na chvíli mimo město a navštívíme obrovskou pevnost Fort al-Bahrain. Objekt se nachází na severním pobřeží. Zaujímá svou historií, architekturou a panoramatickým výhledem na výškové budovy hlavního města. Na závěr dne zastavíme u bývalé námořní městské brány - Bab al-Bahrain, za níž se rozkládá bazar plný suvenýrů a místních rukodělných výrobků. Návrat do hotelu, přenocování. Večeře (fakultativně). (Trasa asi 50 km)

Den 4
Po snídani se vydáme na prohlídku atrakcí nacházejících se ve vnitrozemí ostrova. Během cesty zastavíme u nejstarší mešity v zemi al- Khamis, datované některými vědci do prvního desetiletí vlády islámu. Cestou budeme míjet mohyly z dob civilizace Dilmun (seznam Světového dědictví UNESCO). Dojedeme na jihozápadní konec ostrova, na pláž al- Jazaer. Je to jedno z oblíbených míst bahrajnských obyvatel, známé díky křišťálově čisté vodě Perského zálivu. Následně se vydáme k nejstaršímu okruhu Formule 1 na Středním východě, otevřenému v roce 2004, Bahrain International Circuit, jehož otevření se zúčastnil sám Michael Schumacher. Vyjedeme na vyhlídkovou věž, odkud se rozprostírá výhled na celý komplex. Navštívíme také tiskové středisko, stejně jako přejedeme autobusem celý obvod trati GP. Poté přejedeme na velbloudí farmu, a stejně tak na místo, kde začal světový boom ropy - nejstarší ropný vrt v oblasti Perského zálivu, The First Well. Zastavíme také u Stromu života - obrovské, čtyři sta let staré akácie, která je jediným stromem na poušti. Než se vrátíme do Manama přejedeme k Mostu krále Fahda, dokončenému v roce 1986. Je to více než 25 kilometrový přejezd, spojující ostrov Bahrajn se Saúdskou Arábií. Odpoledne transfer na letiště; přelet do Kataru. Přenocování v hotelu v Doha (nebo v okolí). Tento den není v hotelu večeře. (Trasa asi 100 km).

Den 5
Po snídani se vydáme do města Al-Wakra. Kdysi bylo důležitým Katarským přístavním městem, poté zcela postoupilo prvenství kosmopolitnímu městu Doha. Dnes opět obnovuje svůj lesk a stává se oblíbeným cílem lokálních výletů. Navštívíme místní přístav, do kterého připlouvají lodě s exotickými rybami. Později se projdeme nábřežím. Následně prohlídka hlavního města státu Katar - Dohy. Přejezd promenádou nazývanou Corniche, s výhledem na záliv a West Bay. Cestou budete míjet symbol města - Pearl Monument a emírovy kanceláře. Ve čtvrti West Bay přejedeme kolem nových ikon Dohy - mrakodrapu Tornado a Doha Tower. Dojedeme do Kataru, ve kterém se projdeme kolem: holubích věží, četných galerií a výstavních síní až dojdeme k amfiteátru nacházejícímu se na břehu zálivu. Přejdeme k největší a nejvýznamnější mešitě v Kataru al-Wahab (prohlídka interiérů). Cestou budeme míjet slavné tenisové kurty, na kterých se hraje Qatar Total Open. Přejedeme do čtvrti Aspire, ve které budeme mít čas na oběd (za příplatek) v nákupním centru Villagio. Nedaleko Villagia se nachází: charakteristický mrakodrap The Torch, Khalifa International Stadium stavěný k Mistrovství světa ve fotbale - FIFA World Cup 2022, dostihová dráha a obrovský Aspire Park. Odpoledne přejezd do historického centra města na Souk Waqif (bazar). Uvidíme zde mimo jiné: oddělení sokolnictví, stáje arabských koní, úzké průchody plné obchodů s kořením a cukrovinkami, hrad Kut a hlavní ulici souku s obchody a kavárnami. Po volném čase návrat do hotelu na přenocování. Večer pro zájemce (za příplatek cca 30 USD) návštěva čajovny The Tea Garden v mrakodrapu The Torch. Zvláštní atrakcí tohoto místa je nádherný výhled nejen na budovu stadionu, ale i na jiná četná sportovní zařízení, stejně jako na panorama Dohy. Večeře (fakultativně). (Trasa asi 150 km).

Den 6
Po snídani přejedeme do Al Zubarah, pouštního města ležícího na nejzazších koncích státu Katar. Město je známé díky pevnosti (seznam UNESCO) a nejdůležitějšímu archeologickému nalezišti v zemi. Obrovská silueta pevnosti s medově zlatými stěnami je dominantou města a dává představu o bývalé nádheře tohoto místa, kdy bylo důležitým bodem na obchodní cestě mezi Ománem a Irákem. Vrátíme se do centra města Doha, kde navštívíme nádherné Muzeum islámského umění, které se nachází na umělém poloostrově vstupujícím do moře. Po prohlídce volný čas. Možnost krátké plavby tradiční lodí v zálivu (za příplatek cca 30 USD). Odpoledne přejezd na letiště a přelet do Dubaje. Ubytování v hotelu v Dubaji (nebo v okolí), přenocování. Večeře (fakultativně). (Trasa asi 100 km)

Den 7
Po snídani přejezd do Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíme mešitu šejka Zayeda, jež je impozantní svou velikostí, přepychem a krásou - založenou prvním prezidentem Spojených arabských emirátů. Přejezd do centra, kde navštívíme skanzen - tradiční vesnici, kde uvidíme způsob života dávných obyvatel Abu Dhabi. Uvidíme, jak se během jedné generace chudá rybářská vesnice proměnila na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Dalším bodem programu bude projížďka promenádou Corniche směrem k přístavu - během cesty navštívíme trh s datlemi. Poté se ocitneme na Ostrově štěstí - Saadiyat Island - kde do roku 2030 bude postaveno: Guggenheimovo muzeum a koncertní sál projektu Zahy Hadid, kopie pařížského Louvru, přístav, luxusní hotely, vily a golfová hřiště. Na ostrově navštívíme Manarat Saadiyat, který je jedním z prvních otevřených objektů na Ostrově štěstí. Je to umělecká galerie, konferenční centrum, restaurace a výstava budoucnosti, neboli makety budov, které budou brzy postaveny a bude možné je navštívit na nově vznikajícím "Ostrově štěstí". Shlédneme netradiční, multimediální film, jež představuje architektonické vize šejků až k plné vizualizaci ostrova do roku 2030. Následně (za příplatek cca 75 USD) možnost návštěvy zábavního parku Ferrari World. Ferrari World je jeden z největších a nejznámějších tématických zábavních parků (částečně pod střechou ve tvaru charakteristického loga F1), vedle kterého se nachází dráhy Formule 1. Upozornění! Klienti, kteří si nevyberou výše uvedenou nabídku, mají volný čas, např. k nakupování nebo opalování. Následně návrat do hotelu v Dubaji (nebo okolí), večeře (fakultativně); přenocování. (Trasa asi 300 km)

Den 8
Vystěhování z hotelu (odhlášení z hotelu do 10:00 hodiny) a transfer na mezinárodní letiště v Fujairahu. Pro klienty, kteří si prodloužili pobyt - transfer do vybraného hotelu. Odlet do Varšavy na letiště Okęcie.

 Upozornění k programu!
- Program je rámcový. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Hodiny odletů a návratů mohou být změněny. Prosíme o ověření hodin před odletem na R.pl/rozklady. 
- Nejlépe směnitelnou měnou na místě je americký dolar (USD).
- Elektrické zásuvky ve většině hotelů vyžadují adaptér (k dispozici na recepci, lze také zakoupit v místních obchodech, cca 5 USD).
- Při vstupu do některých objektů je vyžadováno odpovídající oblečení: dlouhé kalhoty, košile s krátkým rukávem (s límečkem) a plné boty pro muže a pro ženy dlouhé sukně (ke kotníkům), halenky zakrývající ruce (k zápěstí) a šály jako pokrývky hlavy.
- Vzhledem ke specifické náboženské kultuře země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací hodiny muzejních objektů a chrámů, hodiny servírování pokrmů a jejich složení).
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich rezidentů a delegátů.
- Delegát neprovází po muzejních objektech.CenaZákladní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech dle programu (7 nocí), stravování: snídaně, služby polského zástupce během odbavení na letišti ve Varšavě, služby polského delegáta nebo polsky mluvícího zástupce místního kontrahenta během poznávací části, turistický program (viz.níže), pojištění TU Europa - varianta standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné, služby místních průvodců, rezervační poplatky a spropitné (celkem cca 330 USD/os., povinný poplatek na místě), pobytovou taxu v Dubaji (cca 9 USD/pokoj/pobyt, platí se v hotelu) a při výběru druhého týdne pobytu v Dubaji - výše pobytové taxy a zálohy závisí na hotelu, další osobní výdaje. Za příplatek: vízum do Bahrajnu (cca 70 USD) a do Kataru (cca 30 EUR) - platí se na letištích. Možnost příplatku k večeřím (4) v rezervačním systému (nápoje za příplatek).   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.