Spojené arabské emiráty - Dubaj - zážitky z Dubaje - akce senior 50

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Spojené arabské emiráty, Abú Dhabí
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 12 980 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Likidis Travel
Popis zájezdu

Spojené arabské emiráty – země na Arabském poloostrově, kde najdete průzračné teplé moře, pláže s jemným pískem, moderně vybavené hotely s kvalitními službami. Celoroční teplé klima je zárukou ideální dovolené v každém období. Přinášíme Vám zcela novou a jedinečnou nabídku kombinovaného poznávacího zájezdu v Emirátech, kde máte možnost poznat až 4 emiráty (Dubaj, Abú Dhabi, Sharjah a Fujairah). Během 7 dní Vás čeká nabitý program plný různých výletů a zážitků, užijete si i adrenalin na pouštní safari a ochutnáte vynikající arabskou kuchyni.
Poznámky:
- Tato akce platí pouze pro osoby starší 50 let. Osoby mladší 50 let jsou za příplatek
2 000 Kč / osoba.
- Změny programu nejsou plánovány, ale jsou vyhrazeny.
- Konkrétní názvy hotelů jsou upřesněny na místě delegátem.
- Jednotlivé výlety (včetně programu, vstupů, transferů k památkám, obědů nebo večeří a výkladů průvodců) nejsou zahrnuty v ceně zájezdu. Výlety si lze zakoupit fakultativně na místě u delegáta.
- Při vstupu do mešity šejka Zayeda v Abú Dhabí je nutné dodržet předepsaný oděv, je vyžadováno volné, plně zakrývající a neprůsvitné oblečení (muži - dlouhé kalhoty, zakrytá hruď a ramena; ženy - dlouhý rukáv a dlouhá sukně/kalhoty, šátek na hlavu, nevhodná je bílá barva oblečení). V případě nedostatečného oblečení může být vstup do mešity bez náhrady odepřen.

- KLIENTI MOHOU POUZE VYCESTOVAT S PASEM PLATNÝM 6 MĚSÍCŮ POODLETU ZE SAE, NEJSOU AKCEPTOVÁNY RYCHLOPASY!! V PASU NESMÍ BÝTRAZÍTKO IZRAELE!


Popis dopravy:
z Prahy

Popis stravování

6x snídaně formou bufetu

Popis ubytování

Ubytování na 6 nocí/7 dní v 4* hotelech místní kategorizace dle programu (4 noci v oblasti Sharjah + 2 noci v Dubaji)

Program zájezdu

1. den

Přílet do Dubaje a informační schůzka: po přivítání s delegátem, následuje transfer do Vašeho hotelu a ubytování. Volný večer a informační schůzka, kde se dozvíte podrobnosti o Vašem programu. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Sharjah.

2. den

Návštěva Abú Dhabí: dnes navštívíme hlavní město emirátů - Abu Dhabi. V Abu Dhabi budete oslněni luxusem. Tento emirát je ze všech nejbohatší a při jeho návštěvě neuvěříte, že do objevu ropy šlo o malou beduínskou vesnici. Cesta povede podél krásného pobřeží - Corniche, což je nejznámější, luxusní 8 km dlouhá ulice na pobřeží s luxusními obchody. Výlet pokračuje přejezdem na ostrov Yas Island, kde se nachází známá závodní dráha Formule 1 a první a největší tematický park Ferrari (možnost vyfotografovat). Následuje zastávka v obchodním centru s možností nákupů a občerstvení. Dále navštívíme jednu z nejkrásnějších a největších mešit na světě – mešitu Shejka Zayeda, kde budete oslněni nádhernou islámskou architekturou. Cestou dál budeme projíždět kolem luxusního 7* hotelu Emirates Palace (možnost vyfotografovat), navštívíme venkovní etnografické muzeum, které vypráví o životě původních beduínů a nakonec se podíváme do velkoobchodu s ručně tkanými koberci (možnost nákupů). Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Sharjah.

3. den

Osobní volno s možností koupání a odpoledne od cca 15 hod. výlet Pouštní safari (s večeří): dnes do cca 15 hod. máte osobní volno s možností koupání. Odpoledne od cca 15 hodin můžete podniknout výlet velmi zajímavý a adrenalinový výlet Pouštní safari. Odpoledne budete vyzvednuti moderními džípy. Zažijete napínavou jízdu přes pouštní duny. Posléze se můžete těšit na jízdu na velbloudech a navečer se přesunete do jednoho beduínského kempu, kde na Vás čeká chutné barbecue s možností vychutnat si i typickou arabskou kuchyni. O zábavu se Vám postarají nejen břišní tanečnice, ale i místní folklór a těšit se můžete i na kouření vodní dýmky. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Sharjah.

4. den

Celodenní výlet k Indickému oceánu (východní pobřeží) s koupáním: dnes hned po snídani vyrazíme přes členitou krajinu plnou kaňonů k východnímu pobřeží Indického oceánu, jehož křišťálově čisté vody jsou vhodné pro koupání a potápění. Po příjezdu do emirátu Fujairah navštívíme jednu z nejlepších pláží v regionu, kde si užijete slunění, koupání a zázemí plážového klubu (lehátka a slunečníky v ceně výletu; jídlo a pití za poplatek). Později odpoledne se podíváme do Bidiye, kde se nachází nejstarší a nejmenší mešita v zemi a projdeme se kolem malebného pobřeží v Khor Fakan. Na zpáteční cestě do Dubaje zastávka na tradičním trhu. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Sharjah.

5. den

Dopoledne: Výlet Tradiční Dubaj (půldenní výlet zdarma pro všechny) a přesun do dalšího hotelu: ráno podnikneme projížďku městem Dubaj známého jako město ze zlata. Cesta začíná návštěvou Muzea arabské kultury, které se nachází v historické pevnosti Al Fahidi staré již skoro 200 let. Poté společně pokračujeme k převozu Abra, kde budeme mít možnost vidět a také vyfotografovat krásné panorama Dubaje. Posléze se přesuneme do rušného tržiště plného obchůdku s kořením a se zlatem. Navštívíme specializované obchody se zlatem a šperky a s koženou módou s možností výhodných nákupů. Poté společný přesun do dalšího hotelu v oblasti Dubaj. Odpoledne: Noční Dubaj (s večeří): k večeru se vydáme na unikátní prohlídku noční Dubaje. Během výletu uvidíme osvětlené největší skvosty Dubaje vč. nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Projíždět budeme hlavní dubajskou tepnou – Třídou šejka Zayeda, která je lemovaná osvětlenými vysokými mrakodrapy, v kterých mají sídla luxusní hotely, banky, nadnárodní společnosti apod. Navštívíme starý, původní dům Šejka Zayeda, navečeříme se v luxusní restauraci Lotus (večeře formou švédských stolů). Po večeři přejdeme k největšímu nákupnímu centru na světě – Dubai Mall, kolem kterého se rozprostírá oddychová zóna s uměle vybudovaným jezerem, jež nabízí nádherou panoramu na osvětlenou nejvyšší budovu světa a zažijete zde unikátní několikaminutové představení zpívající a tančící fontány, jedná se opravdu o dech beroucí zážitek. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Dubaj.

6. den

Dopoledne: Moderní Dubaj: dnes se přesuneme do krásné, moderní čtvrtě Dubai Marina, kde budete obdivovat nádherné panorama mrakodrapů vystavěných kolem umělé zátoky. V oblasti se nachází množství restaurací a kaváren. Poté se přesuneme na Palmový ostrov (možnost vyfotografovat) a zastavíme se u známého hotelu Atlantis (foto pauza). Navštívíme další největší nákupní centrum na světě Dubai Mall, které je se svým akváriem s rejnoky a žraloky opravdovým zážitkem. V centru se podíváme ke krásnému vodopádu, k akváriu se žraloky. Poté se přesuneme k luxusnímu hotelovému resortu Madinat Jumeirah s nádherně upravenými zahradami s vodními kanály. Zde se nám naskytne hezké panorama i na další známý hotel Burj Al Arab. Odpoledne: výlet Dhow Creek Cruise – plavba tradiční dřevěnou lodí s večeří: během tohoto výletu zažijete jedinečnou plavbu na jedné z tradičních obchodních lodí, kterými se v minulosti přepravovalo zboží. Jedná se o menší dřevěné lodě, nyní vyzdobené nejrůznějšími světly. Během plavby můžete pozorovat krásné panorama tradiční i moderní Dubaje s mrakodrapy a poplujete až k břehům Perského zálivu. Bude zde pro Vás připravené bohaté buffé s tradiční arabskou kuchyní a krátký kulturní program. Přenocování v min. 4* hotelu v oblasti Dubaj.

7. den

Osobní volno s možností koupání a večer odlet domů: Poslední den můžete relaxovat na pláži nebo u hotelového bazénu a užívat si koupání. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy je plánovaný až ve večerních hodinách. Přejeme Vám mnoho šťastných zážitků.Tip z okolí
Luxus na letištích: Kde můžete posedět u krbu a kde nabrat síly v pohodlné „hrobce”? Crrr! Vstávat, zvoní sedačka! Ano, i s budíkem zabudovaným v ní se můžete setkat na nejmodernějších letištích světa. Kromě toho si před odletem lze vychutnat masáž nebo třeba skočit do vířivky. A v Emirátech v Abú Dhabí se můžete zavřít do podivné kukaně a nerušeně spát. Projděte si s námi luxusní kouty světových letišť.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.