Krásy Albánie a Severní Makedonie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Srbsko, Makedonie, Albánie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní
Cena za osobu celkem za 30 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zveme vás do zemí, které teprve cestovní ruch poznávají, kde se ještě s velkými davy turistů nepotkáte a kde občas budete mít pocit, že se zastavil čas. Albánie i Makedonie za sebou mají zajímavou i smutnou minulost, dnes však představují země, které mají co nabídnout. S naším zájezdem můžete nahlédnout do krás přírodních, jako jsou jezera a národní parky, a rovněž do krás historických – kláštery, kostely nebo mešity. Závan dob minulých ucítíte ve městech i na venkově. A tyto jedinečné zážitky doprovázejí příjemní a usměvaví lidé a výborné balkánské jídlo.Velikost skupiny:10–18 účastníků.Poznámka:Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1. den

Letecky Praha – Tirana; dle času příletu procházka městem.

2. den

Tirana – srdce Albánie, prohlídka města, proslulé Skanderbegovo náměstí, Ethem Beyova mešita, hodinová věž a hrad vystavěný císařem Justiniánem. Přejezd do města Skadar, známého jako hlavní město severní Albánie a zároveň jednoho z nejstarších měst celé země; s krátkou zastávkou po cestě ve městě Lezhe, návštěva pevnosti Rozafa, rozkládající se na skále nad řekami Drin, Buna a Kiri, ubytování.

3. den

Jezero Koman – projížďka lodí do Fierzy – největší vodní přehrady v Albánii. Plavba je úžasným zážitkem, voda září nepřeberným množstvím barev ve scenerii obklopené horami. Přejezd do Valbony, procházka v Národním parku (2-3 hod).

4. den

Valbona – přejezd přes hranici s Kosovem a návštěva města Prizren s prohlídkou památek z doby velkolepé Osmanské říše. Návrat na území Albánie a přejezd do oblasti Krujë, s možností ochutnávky místního koňaku a návštěvy historického tržiště.

5. den

Voskopoje – přesun do jihovýchodní části Albánie, někdejšího kulturního centra celého Balkánu; procházka ke kostelu svatého Nikolaje a klášteru s kostelem svatého Jana Křtitele, přejezd do Korce, přezdívaného „Malá Paříž“; muzeum středověkého umění, mešita Mirahori, jedna z nejstarších na území Albánie; návštěva histoické obchodní čtvrti s možností nákupu drobných suvenýrů.

6. den

Makedonie – návštěva kláštera svatého Nauma; prohlídka města ležícího u severovýchodního břehu stejnojmenného jezera, fakultativně přejezd do archeologického komplexu v Zátoce kostí, přesun do Ohridu 

7. den

Národní park Galičica – přejezd parkem k Prespanskému jezeru, které leží na rozhraní Albánie, Makedonie a Řecka; Bitola – druhé nejlidnatější město v Makedonii, ležící na břehu řeky Dragor, antické město Heraclea Lyncestis, založené roku 359 př. Kr. otcem Alexandra Makedonského Filipem II.

8. den

Národní park Mavrovo – největší národní park v Makedonii, zastávka u  překrásného vodopádu Duf, dále ortodoxní klášter svatého Jovana Bigorského a přejezd do Skopje s krátkou zastávkou ve městě Tetovo (prohlídka malované mešity), ležícím na úpatí planiny Šar. Ubytování ve Skopiji.

9. den

Skopje – prohlídka hlavního a zároveň největšího města Makedonie; mešita Mustafa Paši, Starý Bazar a Kamenný most přes řeku Vardar, přejezd ke kaňonu Matka a projížďka lodí.

10. den

Letecky zpět do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.